کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

بازار مسكن تركيه و تجربه تلخ دوبی + جدول قیمت

کدخبر:۱۱۰۴۹شنبه، ۲۲ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۹:۵۳:۳۹۱۰۹۳۸ بازدید

داغ شدن تب اقامت در خارج از كشور، اخذ اقامت شينگن و تجربه زندگي در كشورهاي غربي باعث شده، اين روزها شهروندان ايراني رزومه تحصيلي و ...
بازار مسكن تركيه و تجربه تلخ دوبی + جدول قیمت

داغ شدن تب اقامت در خارج از كشور، اخذ اقامت شينگن و تجربه زندگي در كشورهاي غربي باعث شده، اين روزها شهروندان ايراني رزومه تحصيلي و كاري خود را براي يافتن مسيري جهت دستيابي به دنياي فرنگ زير و رو كنند. به اين ترتيب، توسل به دانشگاه در ناكجاآبادهاي كشورهاي خارجي و تن دادن به اشتغال در بدترين شرايط به مثابه فرصت طلايي براي جوانان ايراني بود تا تجربه حضور در دنياي پر زرق‌وبرق خارج را به هر قيمتي در دفتر خاطرات زندگي خود ثبت كنند.

بهره‌مندي از نيروي انساني ايران، تنها سرمايه‌يي نبود كه كشورهاي خارجي را براي توسعه‌طلبي ارضا كند. البته نبايد ضعف مديريت مسوولان براي ايجاد فرصت‌هاي تحصيلي و شغلي در داخل مرزها براي شكل گرفتن چنين رويكردي در خارج از كشور را بي‌تاثير دانست. با اين حال، بهره‌برداري كشورهاي خارجي از ظرفيت ايران به سرمايه‌هاي انساني خلاصه نمي‌شد. اين‌بار، شعار اقامت با خريد ملك، راهكار جديد كشورهاي نوظهور اقتصادي براي سودجويي از سرمايه ايرانيان است.

گرچه اقامت در امريكا و گرفتن گرين‌كارت، نهايت آمال و آرزوي دوستداران زندگي در خارج كشور بود. اما هزينه بالاي اينگونه اقامت و طولاني بودن فرآيند آن دلايل كافي براي آن دسته از افرادي ريسك‌گريزي بود تا به اقامت در كشورهايي با شرايط راحت دلخوش باشند. بر اين اساس، اين راهكار، ترفندي براي كشورهاي نوپاي اقتصادي منطقه شد تا طي يك‌دهه در جذب سرمايه‌هاي ايراني رقابت كنند. مروري بر رونق ساخت‌وساز و توسعه دوبي حاكي از نقش پررنگ سرمايه‌گذاران ايراني در به ثمر رسيدن و تحقق اهداف مقامات دوبي است. با اين حال، در زمان بهره‌برداري از اين پيشرفت‌هاي اقتصادي، حق ايراني ازسوي شيخ‌نشين‌ها فراموش شد.

وعده‌هاي پوشالي اقامت در ازاي سرمايه‌گذاري و خريد ملك به مثابه داغي بر دل اين افراد به جا ماند تا لقاي اقامت در دوبي را به عطاي آن ببخشند. اما همچنان آروزي اقامت در كشورهاي خارجي به قوت خود باقي بود. به اين ترتيب، طي سال‌هاي اخير شبكه‌هاي ماهواره‌يي محل جولان سوداگران آذربايجاني و تركيه‌يي براي پركردن جاي اماراتي‌ها در رقابت بود. البته در اين ميدان رقابت مي‌توان شاهد تاخت‌وتاز كشورهاي اروپايي، كانادا و غيره بود. با اين حال، موقعيت كشورهايي همسايه ايران بهتر بود. چراكه هم نزديك ايران بود و هم ارزان‌تر. بنابراين، خريد ملك در كشورهاي همسايه دغدغه خريد ايرانياني شد كه تاب دوري از وطن و اقوام را نداشتند. از طرفي هم نمي‌خواستند تجربه خارج‌نشيني را از دست بدهند. به اين ترتيب، بررسي صحت و درستي اين دست تبليغات بهانه‌يي شد تا «تعادل» سري به يكي از اين شركت‌ها بزند كه شرايط اقامت در ازاي خريد ملك را فراهم مي‌كند.

 

  اقامت 40 تا 45 روزه

شرط پيوستن تركيه به اتحاديه اروپا، فروش 10درصد املاك به خارجي‌هاست. اين به نقل از يكي از نمايندگان آژانس فروش املاك تركيه بود كه براي واحدهاي مسكوني و تجاري شهرهاي تركيه در ايران بازاريابي مي‌كرد. به گفته اين هموطن آذري، از سال2007 تركيه‌يي‌ها به اين فكر افتادند كه از اين شرط به‌عنوان يك فرصت جذب سرمايه استفاده كنند. به‌طوري كه درآمد حاصل از اين فروش املاك را در بخش‌هاي مختلف اقتصادشان سرمايه‌گذاري كنند. اين ايده زماني قوت گرفت كه تركيه به‌عنوان يكي از قطب‌هاي گردشگري منطقه، نياز چنداني براي تبليغات پتانسيل‌هاي خود جهت فراهم كردن شرايط مطلوب زندگي نداشت.

براساس اظهارات اين نماينده تركيه، خارجي‌ها مي‌توانستند در ازاي اخذ اقامت به‌راحتي در اين كشور زندگي كنند. درآمدهاي خود را در آنجا خرج كنند. البته در ازاي راه‌اندازي شركت بايد براي چهار شهروند تركيه‌يي شغل و خدمات بيمه‌يي فراهم كنند. اين درحالي بود كه پس از رونق بازار فروش املاك به خارجيان و تزريق سرمايه‌هاي خارجي به شهرها، شهرهاي كوچك تركيه از خدمات دانشگاه، فرودگاه‌هاي بين‌المللي و حتي خطوط راه‌آهن برخوردار شدند. به اين ترتيب، رقابت تنگاتنگ شركت‌هاي تركيه‌يي يا كشورهاي همسايه و اروپايي براي جذب سرمايه‌هاي خارجي بي‌دليل نيست. به‌طوري كه به گفته نماينده فروش املاك تركيه در ايران، آژانس‌هاي تركيه‌يي در طول فرآيند خريد همراه شما هستند و درصورت خريد ملك حاضرند هزينه اياب‌وذهاب فرد خريدار را بپردازند.

وي خاطرنشان كرد: درصورت خريد ملك، سند آن طي 3روز به‌نام شما زده مي‌شود. پس از رجوع به پليس امنيت، شما مقيم تركيه تلقي مي‌شويد. البته كارت اقامتتان طي40 تا 45روز (بستگي دارد به شهري كه ملك در آن قرار دارد) براي شما صادر مي‌شود. اين هموطن افزود: بنا بر ارز ايران، قيمت املاك تركيه از متري 5/2ميليون تومان آغاز شده تا 6ميليون تومان در شهرهاي كوچك و تا متري 20ميليون تومان در شهرهاي بزرگ ادامه دارد. با اين حال، در متدهاي جديد شهرسازي تركيه، درحال حاضر مجموعه‌سازي رواج يافته است. به‌طوري كه اين واحد به شكل يك سوئيت - هتل شامل خدماتي مانند سونا، جكوزي، استخر روباز و حمام تركيه و فروشگاه است. به گفته اين نماينده فروش املاك تركيه، دولت تركيه معادل 40درصد ارزش ملك خريداري شده وامي با بهره 76/11درصد با زمان بازپرداخت 5ساله مي‌دهد. جهت دريافت اين وام، فرد خريدار بايد در پرونده خود علاوه بر مداركي مانند سند ملك، مدارك ديگري مانند فيش حقوقي متناسب با ميزان بازپرداخت نزد سفارت تاييد كند و به بانك موردنظر ارايه دهد.


  تجربه تلخ يك هموطن

تمام توضيحات اين نماينده با تضمين اين امر بود كه به هيچ‌وجه تجربه تلخ سرمايه‌گذاري دوبي براي ايرانيان تكرار نمي‌شود و دولت تركيه با اعطاي تسهيلات بانكي از خريداران حمايت مي‌كند. اما اظهارات يكي از هموطنان كه مي‌خواست اقامت تركيه را با خريد ملك به‌دست آورد، خلاف آن را ثابت مي‌كرد. به گفته اين فرد، سند ملك و كارت اقامت در ازاي آن زماني دراختيار خريدار خارجي قرار مي‌گيرد كه تمام اقساط وام بازپرداخت شود. در غير اين صورت واحد موردنظر در مالكيت دولت تركيه است و از اقامت هم خبري نيست.


 توصيه يك كارشناس

مصطفي قلي خسروي، رييس سابق اتحاديه كشوري مشاوران املاك درخصوص ترويج چنين تبليغاتي در شبكه‌هاي ماهواره‌يي و جذب سرمايه‌هاي ايراني در كشورهاي همسايه در گفت‌وگو با ما خاطرنشان كرد: چنين مساله‌يي صحت دارد كه مي‌توان در ازاي خريد ملك اقامت گرفت. اما هموطنان بايد مراقب باشند كه تجربه تلخ سرمايه‌گذاري در دوبي را تكرار نكنند. چراكه باوجود هشدارهايي كه به آنها داد شد، اين افراد اموالشان را از دست دادند.

وي افزود: گرچه ظواهر امر حاكي از آنست كه اين اقامت به‌راحتي در ازاي خريد ملك اعطا مي‌شود. اما با ورود به جزييات مي‌توان دريافت كه فرآيند آن به اين راحتي‌ها نيست و مشمول ماده‌ها و تبصره‌هايي مي‌شود. تنها مي‌توان به اين افراد توصيه كرد كه به جزييات مساله و فرآيند دريافت وام و شرايط بازپرداخت آن بيشتر دقت كنند.


p9ulx7tyo29p292ugkp.png

بلیط هواپیمادیدگاه ها

ی: 1394/1/2209:58:51،
88
63
ایرانی جوگیر که میگن همینه! همین
علی...حرف حساب....: 1394/1/2211:00:50،
171
30
ترکیه دمش گرم لااقل خارجی هارو سر کیسه میکنه و خرج کشور و مردمش میکنه روز به روز هم در اقتصاد پیشرفت میکنه ..
فرهاد: 1394/1/2211:01:47،
126
27
املاک ترکیه نصف اون چیزی که میخرید هم قیمت نداره
یعنی اگه خریدید دیگه با نصف قیمت هم فروش نمیره
مهدی: 1394/1/2211:06:14،
87
87
با تسویه وام هم اقامت نمیدن
با ترکیه هیچ جا بدرد نمیخوره
یه چیزی تو مایه ایرانه
برای آذری ها هم جای خوبی نیست
یه مشت وهابی تندرو ان که رو نمیکنن تو منبراشون به یزید درود وصلوات میفرستن به حسن لعن آخه آذری تو چرا غیرتت کجارفته
یه مشت دلال و بنگاهی برا جیبشون اینا را تو پاچه ملت میکنن و فرار میکنن
مهرداد: 1394/1/2211:25:37،
75
24
آخه اقامت میخوایم چیکار؟ ترکیه که ویزا نمیخواد هربارم که وارد ترکیه شدی میتونی تا سه ماه اونجا بمونی یعنی کسی که میخواد یه سال بمونه هر سه ماه یه بار بیاد مهر خروج بزنه برگرده میتونه به راحتی یه سال اونجا بمونه!
علی: 1394/1/2211:27:29،
77
51
بازار مسکن ترکیه قیمتهاش شرف داره به این تهران
تو تهران یه آپارتمان بد ساخت بی نور آشغال که بعد از دو یال تمام لوله کشی را باید عوض کرد و تمام دیوارها ترک میخوره را باید متری ۲۵۰۰ یورو تو یه محله متوسط بخری
هویج: 1394/1/2211:30:35،
83
19
تمام کشورها به فکر منافع خودشانند الا ....
محسن: 1394/1/2220:43:21،
39
20
چرا فرزندانی که با خون دل بزرگ کردیم و (دهها سال) هزینه شده تا نخبه شوند، به تحمل غربت و مشاغل پایین راضی شده اند!

اگه تو مملکت خودمون اینقد به (همه چیز مردم) کار نداشته باشن، آیا این سرمایه ها اینجور مفت از دست میرن؟

فراموش نکنیم حتی (موارد خیلی معمولی) در تلویزیون و رسانه های ما سانسور میشود و راجع به خیلی چیزها حق اظهار نظر ندارند.... بیشتر از این نمیتونم توضیح بدم.... خودتون بهتر میدونین...

حاجی: 1394/1/2209:59:13،
88
65
ما که از این مملکت هیجا نمی ریم.با همه سختی ها کار میکنیم و همینجام می میریم.البته هر سال 1 بار می ریم به خارج واسه دیدن فرهنگشون.ولی اونجا خرج نمی کنم.ترکیه رو ترکیه ای باید بسازه ایرانو ایرانی...
امیر: 1394/1/2210:03:40،
202
20
مسولین چه بر سر کشور اورده اند که مردم حاضرند به هر بهایی
از کشور مهاجرت کنند از خروج نخبگان گرفته نا خروج ارز از کشور
در قالب خرید مسکن تا اوارگی و مرگ در اقیانوسها با خروج غیر
قانونی از کشور!!!!!!
ناصر: 1394/1/2210:04:10،
88
115
بهترین کشور جهان همین ترکیه است.مخصوصا برای آذری ها.یه آرامش خاصی توش هست.کسی به کسی کاری ندارد.درسال 2023 یکصدمین سال جمهوری ترکیه جزو 10 اقتصاد برتر دنیا خواهد بود.
حامی: 1394/1/2210:50:51،
84
38
دوست عزیز بیخودی جو ندن . با این سیاست خارجی ای که ترکیه در پیش گرفته این کشور آبستن تنش ها ی فراوانی در آینده است. یه نگاه به اروپا بندازید و مقایسه ای داشته باشید که این کجا و آن کجا، اونوقت میفهمید چی میگم.
اروپا و آمریکا اگه پیشرفتشون بعد جنگ جهانی دوم دائمی بوده به خاطر این بوده که درگیری رو بردن به نقاطی دور از خاک خودشون نه ترکیه که در داخل خاکش و دور تا دور مرزهاش آبستن جنگ و درگیری کرده.
رضا: 1394/1/2210:54:22،
53
31
شتر در خواب بیند پنبه دانه....... :)))))))
حسن: 1394/1/2210:13:23،
108
24
شما انتظار داری قبل از تسویه وام به شما سند و اقامت بدن.تو ایران با وام ساختمان بخری سند بهت میدن که ترکیه بده
تو امارات هم املاکی ها کلاه سر مردم گذاشتن نه دولت امارات.اصلا امارات به هیچ کس شهروندی نمیده
فرجام: 1394/1/2211:13:41،
38
20
ب سلام
دوست عزيز سال ٢٠٠٧ اقامت ميدادن و هر سال تمديد
ميشد ولي بعد از ور شكستگي كه پيش اومد ديگه از اقامت
خبري نيست
کیارش: 1394/1/2210:33:37،
102
29
مردمی که با خوندن یه تیکه کاغذ که هیچ الزام حقوقی نداره و کسی هم زیرشو امضا نکرده می ریزه خیابون و شادی میکنه رو خیلی راحت میشه با هر چیزی فریب داد و بدبختشون کرد. تا عقل در بدن نباشه جان در عذاب خواهد بود.
omid: 1394/1/2210:45:05،
68
23
تو کشور خودمون واسه پنج میلیون وام سند خونمومو من رهن بانک کردم
اونوقت میخای تو ترکیه ....
فربد: 1394/1/2210:53:19،
75
21
کشور ترکیه به لحاظ آزادیهای اقتصادی و اجتماعیش و نزدیک بودن فرهنگ مردمش به ایران مورد اقبال و توجه زیادی است. اگر هموطنان عزیز گوشه ای از این موارد را در همینجا پیدا میکردند هرگز تن به ریسک سرمایه و...نمیدادند. آدم یکم فکر کنه میفهمه که اونها دلشون واسه ما نسوخته، پول و سرمایه ما هارو میخوان. ای کاش این روند بر عکس میشد.
ایرانی اصیل: 1394/1/2213:14:41،
57
13
آقافربد کاملا با شما موافقم .اینم اضافه کنم در ترکیه علیرغم عدم وجود منابعی مانند نفت وگازتمامی مایحتاج زندگی بجز سوخت ارزانتر از ایران هست در حالیکه اصولا باید برعکس میبود از علل آنهم میتوان به عدم مدیریت صحیح،انحصار،اختلاس،تامین هزینه کشورهای برادر و....اشاره کرد
رضا: 1394/1/2211:09:44،
56
22
اقامتی که در ازای خرید ملک داده می شود یک ساله است و دوباره هر سال باید تمدید شود و اقامت دایم نیست.
در هیچ جایی این مطلب قید نمی شود . با دید باز عمل کنیم
یاسر: 1394/1/2211:09:54،
57
19
دوستان جهت اطلاع برادر خانم من در آلانیا یک سال و نیمه خونه با پول نقد خریده هنوز هم اقامت نگرفته و مثل کشور خودمون اداره هاشون پاس میدن به هم دیگه.و حالا میخواد بفروشه میگه مشتری نیست.
یا حق: 1394/1/2211:32:25،
70
24
این پدیده خارج پسندی ناشی از چیست ؟! فضای بسته جامعه ایران که باعث شده ایرانی ها بجای توسعه میهن خود در جاهای دیگر ثروت ملی را به باد دهند! بخشی در ترکیه و فبرس و... و عده ای در رفتن به عربستان و تحمل آن بی حرمتی ها و حقارت ها!! شرممان باد از این همه وا دادگی و بی هویتی.
حسین: 1394/1/2218:55:00،
29
25
سپاسگذارم از مطلب جگر سوز اما زیباتون
ددی جواد تبریزی: 1394/1/2219:44:18،
51
17
داداش اینقدر حس وطن پرستی تان گل نکنه .خارج پسند دیگه چه صیغه ای هست که استفاده میکنید انسان یک مخلوق ازادی پسند وارامش پسند .هرجا که ارامش و ازادی باشه میره اونور .شما اساس مشکل را ول کردید که چرا اینجوری شده بعد مردم را محکوم میکنید پس چرا زمان شاه کسی فکر خارج رفتن نداشت .منصفانه واگاهانه قضاوت کنیم هر انسان یه بار دنیا میاد ویه بار زندگی میکنه .انگیزه نباشه همه میزارند میرندوحق هم دارند .من و شما نمیتونیم بریم همون جریان گوشت و گربه هست .این واقعیت تلخیست که باید باور کرد
کاربلد: 1394/1/2212:04:28،
51
25
سرمایه گذاری در ترکيه مساوی با هدر دادن و دور ریختن سرمايه
pepan : 1394/1/2213:15:21،
40
19
جماعت واس تفریحش از ترکیه ملک میخره نه سرمایه...
تا ۱۰ سال دیگه من عمرم به پایان میرسه سرمایه گذاری کنم که چی بشه؟جایی که میمیرم و میرم اون دنیا.. نکنه میشه سرمایه رو کارت به کارت کرد به برزخ!
مراد: 1394/1/2212:51:28،
31
30
آقا شبیه اسراییل پولدارهای ایران بیان یک تیکه از ترکیه را بخرند بعد از قوانین ترکیه استفاده کنن یرای ایرانیها شینگن بگیرن و ایرانیهایی که میخوان از آزادیهای بیشتر از مملکتشون بهره ببرن باگرفتن پول انها را انجا ساکن کنن .
ممد: 1394/1/2214:25:45،
29
22
كلاه برداريه
کتی: 1394/1/2218:32:57،
37
19
ایرانی ها بهتره از هم دور باشن.چون به هم رحم نمی کنن ولی خارجی رو رو سرشون می گذارن
pepan : 1394/1/2213:13:23،
59
27
هرچی هم که باشه از ایران بهتره...من یکی ازدواج کردم رفت پی کارش امید و آرزوی رفتن به خارج...
یکی از دوستان تو آمریکا ارشد بیو شیمی میخونه واسه پروژه تحصیلیش حقوق کارشناسی بهش میدن ۲۳۰۰ دلاررر...کی بر میگرده با این حقوق..بعد ارشدش که جذب شد میره بالای ۴۰۰۰ دلار...تازه من الان ۶۰۸ هزار تومن میگیرم و تو اولین هفته میدم دوا و درمان خودم و خانومم..بمیریم بهتره بخداااااا
سامان: 1394/1/2214:04:59،
38
26
آقا گول نخوريد من دبي پيش خريد كردم نه ملك دادن نه پولمو.هر خواست نشوني و ادرس بدم نگيد دروغه.گول نخوريد.تركيه كه تازه بدتره.ك
کارو: 1394/1/2302:04:27،
36
22
امنیت ترکیه بسیار بسیار ضعیف هستش مخصوصا مردمش با ایرانی ها چه کرد چه فارس رابطه خوبی ندارند ما همه ایرانی هستیم کل اروپا به ساعت ایران نمیشه اما صد حیف اینها کشور رو فاسد کردند و فرهنگ و زندگی مردم رو به فقر و ..... تبدیل کردند...
علي: 1394/2/1800:51:26،
45
34
با ما آذريها كه خيلي خوبن و همين براي ما بسه. حداقل بيشتر از تهران و اصفهان و شيراز احترام داريم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما