کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

قفل حذف یارانه پردرآمدها در سال 94 باز می شود

کدخبر:۱۰۸۶۱جمعه، ۱۴ فروردین ۱۳۹۴ - ۰۸:۰۸:۳۸۲۹۱۴ بازدید

باوجود اینکه طبق اعلام دولتی ها حذف یارانه پردرآمدها از سال قبل بصورت چراغ خاموش آغاز شده اما بازهم مجلسی ها این مهم را در بودجه ...

 باوجود اینکه طبق اعلام دولتی ها حذف یارانه پردرآمدها از سال قبل بصورت چراغ خاموش آغاز شده اما بازهم مجلسی ها این مهم را در بودجه برای دولت تکلیف کردند؛ برهمین اساس باید منتظر عملکرد دولت ماند.

 تعیین تکلیف ادامه پرداخت‌های یارانه نقدی یا همان اصلاح گروه های یارانه بگیر از مهمترین تکلیف های دولت یازدهم برای اجرای فاز دوم هدفمندی یارانه‌ها در قانون بودجه 93 بود چراکه مجلسی ها در زمان تصویب قانون بودجه سال قبل دولت را ملزم به اصلاح دهک‌های درآمدی و حذف یارانه گروه های بالای درآمدی کرده بودند.
با این مصوبه، سال 93 برای دولت و مردم درحالی آغاز شد که سیاست های جراحی اقتصادی ایران وارد فاز دوم و دور جدید افزایش قیمت ها در بخش حامل های انرژی شد.
در این مرحله از اجرای قانون دولت باید طبق مصوبه مجلس تغییراتی را در فهرست یارانه بگیران اعمال می کرد و همین شد که از دهه آخر فروردین 93 با اطلاعیه سازمان هدفمندی یارانه ها از متقاضایان دریافت یارانه ثبت نام جدید شکل گرفت.این دوره از ثبت نام ها که 10 روز به طول انجامید همراه با توصیه های دولت به مردم بود چراکه دولتی ها در این مرحله از مردم خواستند که اگر نیاز ندارند در فاز جدید دریافت یارانه نقدی ثبت نام نکنند.

هرچند رقم یارانه نقدی در فاز دوم هدفمندی یارانه ها تغییر نکرد و دولت طبق قانون همان 45500 تومان را به مردم (کسانی که در فاز جدید خود را نیازمند دانسته و در سایت رفاهی ثبت نام کرده اند) پرداخت کرده و خواهد کرد ولی نکته اینجاست که باوجود هشدار قانون گذار مبنی براینکه افرادی که نیازمند نباشند ولی در فاز دوم ثبت نام و یارانه دریافت کرده باشند 3 برابر یارانه دریافتی جریمه خواهند شد بیش از 73 میلیون ایرانی در این مرحله ثبت نام کرده اند.مطابق بند«و» تبصره 21 قانون بودجه سال 1393 کل کشور ارائه هر گونه اطلاعات اقتصادی نادرست از سوی متقاضیان به تشخیص سازمان، موجب استرداد وجوه یارانه دریافتی و جریمه نقدی 3 برابر میزان دریافتی خواهد شد. تبصره- ساز و کار دریافت جریمه موضوع این بند به موجب دستورالعملی خواهد بود که با پیشنهاد سازمان به تصویب ستاد خواهد رسید.

بعد از آنکه میزان ثبت نام کنندگان در فاز دوم هدفمندی یارانه ها برای دریافت یارانه نقدی مشخص شد دولت اعلام کرد که به تمام افرادی که ثبت نام کرده اند یارانه تعلق می گیرد تا زمانی که غربالگری آغاز شود.

ثبت نام بیش از 73 میلیون نفر از مردم در دور جدید هدفمندی یارانه ها در پنج گروه درآمدی شامل سقف درآمدی ماهانه کمتر از 600هزار تومان، 600هزار تا یک‌میلیون تومان، یک‌میلیون تا 2میلیون تومان، 2میلیون تا 5/2 میلیون تومان و بیشتر بود. مردم نیز البته در زمان ثبت‌نام دریافت یارانه نقدی با توجه به گروه‌های درآمدی تعیین شده نسبت به تکمیل فرم اقدام کرده‌اند ولی طبق آنچه از سوی تعدادی از نمایندگان مجلس اعلام شد 60 الی 80 درصد مردمی که برای دریافت یارانه نقدی ثبت‌نام کرده‌اند میزان درآمد خود را کمتر از 600 هزار تومان عنوان کرده‌اند.

بعد از آنکه ثبت نام به اتمام رسید و نتایج اعلام شد مردم و رسانه ها منتظر برنامه دولت برای پرداخت یارانه نقدی در ماه های آتی بودند چراکه مسؤولان سازمان هدفمندی یارانه‌ها در زمان ثبت‌نام یارانه نقدی در فاز دوم به تسنیم گفته بودند راستی‌آزمایی اطلاعات ثبت‌نامی‌ها از اردیبهشت‌ماه آغاز می‌شود .هرچند از زمان اعلام این برنامه دولت چند ماه گذشت و خبری از راستی آزمایی نشد ولی در ماه های پایانی سال 93 بود که محمدباقر نوبخت سخنگوی دولت به رسانه ها اعلام کرد که دولت یازدهم حذف یارانه پردرآمدها را آغاز کرده است!

بنابراین دولت چراغ خاموش حذف یارانه پردرآمدها را آغاز کرد ولی در هیچ کدام از سخنان دولتی ها نیامد که منظورشان از پردرآمدهایی که یارانه‌شان حذف شده چیست؟ بهتر بود که اعلام میشد مبنای دولت برای کف درآمدی گروه های یارانه بگیر و تعیین گروه متوسط و پردرآمد چیست.اما بد نیست یادآور شد که در سال 93 نه تنها دولت طبق مصوبه مجلس نتوانست یارانه پردرآمدها را حذف کند بلکه به دلیل نداشتن سیستم جامع اطلاعاتی از اجرای آن بند از قانون بودجه که مربوط به جریمه 3 برابری افراد غیرنیازمند یارانه بگیر هم عبور کرد.ولی گذشته از تمام این موارد مجلسی‌ها در بودجه 94 دولت را ملزم کرده اند که یارانه خانوارهای پردرآمد (شناسایی به تشخیص دولت و براساس شرایط اقلیمی، بُعد خانوار و محل سکونت و میزان درآمد) را قطع کند.با این حساب باید منتظر ماند و دید آیا دولت یازدهم در سال پیش رو قادر به اجرای این مصوبه بهارستانی ها خواهد بود یا خیر؟

بلیط هواپیمادیدگاه ها

علی م: 1394/1/1409:51:06،
35
27
ما که یارانه نگرفتیم ولی وقتی قرار شد که یارانه انرژی و نان با مبلغ ثابت به همه افراد جامعه تعلق بگیرد دلیلش این بود که عده ای به دلیل داشتن امکانات بیشتر از یارانه انرژی بیشتر و عده ای نیز به دلیل کمبود امکانات و یا عدم امکانات از یارانه انرژی کمتری برخوردار میشدند و باید اذعان کرد که منطق درستی بود . حال قطع یارانه عده ای به بهانه تمول و درآمد بیشتر غیر منطقی و نا عدالتی است .
کلا باید دقت کرد که بحث یارانه و کمک نقدی کاملا متفاوت است . یارانه انرژی تا حد مصرف استاندارد حق مسلم کلیه افراد جامعه از فقیر و غنی و کوچک و بزرگ و زن و مرد و .... است ولی کمک نقدی به افراد بی بضاعت ، ضعیف و ناتوان تعلق میگیرد که انجام مورد اخیر وظیفه دو سازمان کمیته امداد و بهزیستی مِیباشد ، کمهای نقدی یک نفر را میتوان قطع یا برقرار کرد تا حداقل معاش برای کلیه افراد جامعه و عدالت برقرار گردد
م: 1394/1/1410:39:48،
24
48
قصه میگی یا خواب میبینی؟ خدا احمدی نژاد رو خیر بده که همینو هم داد
شهروند : 1394/1/1918:48:49،
31
34
نان حداقل چهار برابر شد همین مبلغ رو هم با منت میپردازید واقعا شما چه جا...... ر هایی هستید
صابر: 1394/1/1411:17:55،
27
24
وقتی که طبق اظهار نمایندگان 80 درصد مردم درآمد خود را کمتر از 600هزار تومان اعلام کرده اند پس ما یا ملت فقیری هستیم یااطلاعات ارائه شده غلط است . بنابراین براساس اطلاعات غلط خود اظهاری نباید تصمیم گیری کرد میتوان اطلاعات خانوار و درآمدی را هرچند هم که وقت گیر باشد بر طبق روشهای بهتر بدست آورد سپس تصمیم گیری نمود .
امیرعلی: 1394/1/1411:41:18،
28
36
یارانه ما در اسفند قطع شد.دولت مثل اینکه خیلی عجله داره.چرا حق طبیعیمونا قطع کردن؟ما که راضی نیستیم به خدا.
ناشناس: 1394/1/3014:14:36،
26
33
مال ما هم قطع شده چرا هیچ کس جوابگو نیست
Z: 1394/1/1412:36:43،
35
26
روش اجرای هدفمندی یارانه ها توسط معجزه هزاره سوم بسیار اشتباه بود.
علی: 1394/1/2420:36:36،
16
34
پس از کسورات دریافتی من در یک خانواده 5 نفره که هیچ کدومشون درآمد ندارند 300 هزار تومان است و یارانه ام از فروردین قطع شده است در صورتیکه در فک و فامیل هامون کسایی هستند که روزانه 6 - 7 میلیون درآمد دارند، یارانه میگیرند که هیچ، دولت و مجلس محترم توانایی گرفتن مالیات بر این درآمد رو هم ندارند. به نظر تون خدا چنین ظلمی رو میذاره زمین بمونه؟؟؟
ناشناس: 1394/1/3014:13:18،
29
32
من وشوهرم هردو کارمندیم یارانه ما رو فروردین قطع کردن رفتیم فرمانداری میگه شما قبلا ماشین لوکس داشتین اونم خریده بودیم تا بفروشیم وسودی برده باشیم بعد سه ماه فروختیم سودی نبردیم هیچ یارانه مون را هم قطع کردن اینم از دولت امید وتدبیر واقعا هر سال دریغ از پارسال نمردیم وشدیم طبقه مرفه وبی درد جامعه اونو با حقوق معلمی

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما