کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

ترکیه ؛ برنده کشمکش آژانس‌ها و هتل‌های ایران

کدخبر:۱۰۶۶۶دوشنبه، ۲۵ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۶:۵۲:۱۸۵۵۶۸ بازدید

تورهای داخلی در نوروز 94 با کاهش تقاضای محسوسی روبه‌رو شدند؛ این موضوع را تعدادی از برگزارکنندگان فعال و قدیمی تورهای داخلی ایران ...
ترکیه ؛ برنده کشمکش آژانس‌ها و هتل‌های ایران

تورهای داخلی در نوروز 94 با کاهش تقاضای محسوسی روبه‌رو شدند؛ این موضوع را تعدادی از برگزارکنندگان فعال و قدیمی تورهای داخلی ایران خبر داده‌اند. کاهش سفرهای داخلی در حالی رخ می‌دهد که به صورت کلی میزان سفر ایرانیان در سال‌های اخیر افزایش پیدا کرده است. 

خبرها حاکی از لغو شدن بعضی از تورهای ایران‌گردی در نوروز 94 و کاهش رزرو هتل‌های معروف برای ایام نوروز است. این اتفاق در میدان عرضه و تقاضای بازار گردشگری ایران نشان از آن دارد که شاید نتوان در این بازار با افزایش میل مردم به سفر، قیمت را افزایش داد و منتظر سود بیشتر ماند. اما واقعا چه چیزی ایرانی‌ها را از سفر در ایران منصرف کرده تا پیش از دیدن شیراز و اصفهان و کیش ارزهایشان را به جیب ترکیه بریزند؟ مطمئنا میزانی از سفرخارجی و تمایل به دیدن سرزمین‌ها و مردمانی دیگر طبیعی است و در همه جا وجود دارد، اما برهم‌خوردن این توازن و اینکه وجود محرک‌هایی مانند مزیت‌های رقابتی موجود در آن کشورها عامل چنین تصمیمی باشد نشان از وجود ضعفی در سیستم گردشگری داخلی ما دارد که قابل پیگیری است.  
 

 قیمت هتل‌ها، تورهای داخلی را فلج کرد؟

میلاد فرزین، مدیر یکی از همین تورهایی که در روزهای اخیر با رکود تورهای داخلی مواجه شده‌اند، در گفت‌وگویی دلیل اصلی این رکود را افزایش غیرمنطقی قیمت هتل‌ها می‌داند و می‌گوید: این بالا بردن نرخ هر چند اگر بر اساس آیین‌نامه‌ها و تعرفه‌ها درست باشد اما با توجه به معادلات بازار درست نیست؛ چرا که هتل‌داران باید خود را با معادلات منطقه‌ای منطبق کنند و برای بازاریابی انعطاف بیشتری در زمان ارائه قیمت‌ها داشته باشند. در غیر این صورت اتاق‌های خودشان هم خالی می‌ماند. اما رئیس جامعه هتلداران در گفت‌وگو با «دنیای اقتصاد» ضریب اشغال هتل‌های کشور را مانند قبل اعلام می‌کند و می‌گوید: هتل‌های بزرگ ما مثل سال‌های پیش ضریب اشغال بالایی در نوروز دارند و تغییر خاصی نداریم. بقیه هتل‌ها هم متناسب با اینکه در کدام شهر واقع شده باشند، ضریب اشغال‌های متفاوتی دارند و به هرحال در وضعیت عادی خود به سر می‌برند.

جمشید حمزه‌زاده درباره افزایش قیمتی که به نظر تورگردانان موجب انصراف مسافران شده است نیز می‌گوید: ما برای عید هیچ افزایش قیمتی نداریم و اگر هم در جایی افزایش مشاهده شده داستان از این قرار است که هتلدار تخفیفی را که پیش از این می‌داد دیگر نمی‌دهد و این در حوزه اختیارات خود آنان است.وی با اشاره به اینکه سیستم نظارت بر قیمت هتل‌ها به شکلی است که امکان تخلفی وجود ندارد، تاکید می‌کند: با سه سازوکار موازی و به وسیله سه دستگاه جداگانه این نظارت صورت می‌گیرد که احتمال تخلف را به حداقل می‌رساند. اول از طریق خود جامعه هتل‌داران، دیگری به‌واسطه کارشناسان سازمان میراث فرهنگی و در نهایت سیستم کلی نظارت کشوری.اما به نظر فرزین در فصل اوج سفر، برداشتن تخفیف‌هایی که خود هتلداران هم به ضرورت وجود آنها برای جذب و نگهداشتن گردشگر پی برده بودند، اشتباه است و می‌گوید: واقعیت این است که تا زمانی که گردشگری از رشد پایدار و تا حدی تضمین شده در کشور برخوردار نشود، نباید مزیت رقابتی قیمت پایین ایران را در منطقه، از دست داد. 


 نقش حمایتی جامعه هتلداران اثر عکس دارد

وی برخورد غیرمنعطف با بازار عرضه و تقاضا در بازاریابی گردشگری و بالطبع هتل‌داری را مانع رشد آن می‌داند و تاکید می‌کند: جامعه هتل‌داران برای خود نقش حمایت از منافع و حقوق هتل‌داران را تعریف کرده و این وظیفه را فقط به شکل افزایش قیمت هتل‌ها در هر سال، انجام می‌دهد؛ درحالی‌که بدون توجه به سایر عوامل موثر بر بازار در دراز مدت، این موضوع به ضرر خود ایشان هم تمام می‌شود.

این فعال گردشگری در ادامه تاکید می‌کند: در وضعیتی این چنینی، کشورهای همسایه، مثلا ترکیه به بازاریابی در کشور ما می‌پردازد و در روند این کار ابتدا به قیمت هتل‌های ما توجه و برای جذب گردشگران ایرانی قیمت خود را در سطحی تنظیم می‌کند که بتواند گردشگران ما را جذب کند و این لزوما بر اساس نرخ تعرفه‌های آنان نیست و گاه خیلی پایین‌تر از آن است و به این ترتیب هتل‌ها و تورهای داخلی ما فصل پیک سفر خود را از دست می‌دهند.

فرزین قیمت بالای بسته‌های ارائه شده تورهای داخلی، در نتیجه قیمت بالای هتل‌ها را دلیل عدم اقبال ایرانیان به گردشگری داخلی دانسته و می‌گوید: در این ایام؛ پی‌در پی تبلیغاتی از بهترین تورها و هتل‌های ترکیه، امارات و... دریافت می‌کنیم که قیمت تمام‌شده اقامت در آنها پایین‌تر از یک سفر داخلی در همان سطح و با همان امکانات به اصفهان و شیراز وکیش درمی‌آید و در این وضعیت طبیعی است که گردشگر ترجیح دهد سفر خارجی را انتخاب کند.

این تورگردان در ادامه تاکید می‌کند: همیشه در سال‌های گذشته ما از 10 بهمن دیگر امکان رزرو هتل‌های بزرگ و خوب را برای تورهای داخلی خود نداشتیم، درحالی‌که در حال حاضر به نظر می‌آید که آنها هنوز هم جای خالی دارند و بعضا در تماس با آژانس‌ها می‌خواهند که در تکمیل ظرفیت‌شان به آنها کمک کنند. ممکن است حتی با تخفیف‌هایی که از این پس اعمال می‌شود این ظرفیت تکمیل شود، اما چنین روالی، صحیح نیست و به هرحال مسافر دیگر تصمیم خود را گرفته‌است.

 مطمئنا نمی‌توان عدم تمایل ایرانیان برای خرج کردن پول‌های خود در مقاصد داخلی را به قیمت بالای هتل‌ها تقلیل داد و چنین کاری منجر به تحلیلی یک بعدی و ناقص می‌شود که گاه ما را در نتیجه‌‌گیری به بیراهه می‌برد. به نظر می‌آید عدم آشنایی با بازارها و استانداردهای جهانی بازاریابی گردشگری در حوزه‌های مختلف در آستانه ورود جدی‌تر ایران به این عرصه به نسبت رشد‌یافته بین‌المللی، یکی از چالش‌های عمده پیش روی فعالان این حوزه باشد. با وجود گزارش‌هایی که از رشد گردشگری خارجی ایران در یکی دوسال اخیر رسیده، ناگفته پیداست که رشد پایدار آن در گرو توسعه و استاندارد‌سازی گردشگری داخلی و رونق آن است؛ یعنی در ابتدا می‌توان به شکل منطقی جلوی خروج ارز از کشور را گرفت و در ادامه برای ارزآوری هم تلاش کرد.

 اینکه هتل‌ها بخواهند نرخ مصوب و متناسب با تعرفه را آن هم در ایام پیک سفر دریافت کنند، با توجه به ضریب اشغال پایین آنها طی سال به نوعی قابل درک و پذیرش است، اما با توجه به عکس العمل بازار به نظر می‌آید، این کار منافع درازمدت آنها را در پی نخواهد داشت بنابراین منطقی به نظر می‌رسد، همان‌طور که تاکید شد در این تخفیف‌دادن‌ها و لغو آن حتما رقبا و شکل و میزان عرضه و تقاضا را نیز در نظر داشته باشند. با این وجود ورود این شاخص مهم به مساله نرخ‌گذاری هتل‌ها در زمان تعیین تعرفه چندان ضروری به نظر نمی‌رسد و حتی گروهی بر آزادسازی نرخ هتل‌ها و تنظیم آن براساس نیازهای بازار و با وجه نظر قرادادن وضعیت رقبا تاکید دارند تا به این ترتیب بازار بتواند انعطاف خود را در زمان پیک و غیر پیک سفر حفظ کند. 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

عمله: 1393/12/2507:23:08،
189
27
ترکیه. چی چی بود وچی چی شد ؟واینجا چی چی بود و چی چی شد ؟
كيان: 1393/12/2508:01:25،
232
28
دليل اصليش اين شعار هست كه حجاب مصونيت است نه محدوديت.

اوني كه ميخواست بفهمه خودش از اين جمله من فهميده منظورمو و اوني كه نميخواد بفهمه نميفهمه چون براي نفهميدنش داره پول ميگيره.
محمد: 1393/12/2509:26:02،
167
15
دلیل میل ایرانی ها برای سفر به ترکیه یک کلمه است: «آزادی»!
امین: 1393/12/2509:43:34،
70
19
تا زمانی که تفکر بیزینس من های ما اینه که باید از بی اطلاعی و اعتماد مشتری سوء استفاده کرد، برای هر کسب و کاری این عاقبتش میشه!
بعضی جاها مردم امکان تصمیم دارن مثل مسافرت سریع خودشو نشون میده بعضی جاها مثل خودرو ملت گزینه های محدودی دارند و واکنش خیلی به چشم نمی آد. ولی آخرش این اتفاق می افته. دیر و زود داره سوخت و سوز نداره!
مردم می فهمند! شاید نتونند حرکتی بکنند ولی می فهمند!
توماس: 1393/12/2509:50:27،
81
38
ترکیه از اول هم قدرتمند بود و اینو تو بناهای دوره عثمانی استانبول و اروپای شرقی هم می توان دید و این ما هستیم که بدبخت شدیم والا ترکیه همون جای خودشه
تورج: 1393/12/2509:58:54،
66
29
من برای کارهای ویزا رفته بودم آنکارا ، شهر انکارا با وجود اینکه یک شهر توریستی هم نیست ولی اینقدر بهم خوش گذشت که نگو . چقدر با احترام بودن و آدمو تحویل می گرفتن . واقعا که خوب بود هزینه ها هم خوب بود . تنها از خرید لباس به نظر من پول تور در آومد چون وقتی تو ایران همون لباس ها رو قیمت کردم دیدم چقدر ارزونه ترکیه البته فقط پوشاک . کرایه و بعضی چیزا گرونتره البته بازم میارزه
آتیلا: 1393/12/2511:37:29،
57
9
فکر کردین همه چیز مثل ماشینهای در پیتتون هست که ملت مجبور باشن با خدا تومن ، گاری بگیرن ازتون،
تو موارد توریستی که نمی تونید خدمات بنجول خودتون رو قالب کنید اینطوری رسوا میشین، تو خودروسازی بدتر هم هستین ، ولی هی منت سر ملت میذارید که ماشینهای ما ارزونه و با این کیفیت محاله ماشین خارجی به این قیمت بدن. اگه بزور تعرفه گمرکی رو به ملت تحمیل نمی کردید مشخص میشد که چند مرده حلاجید. فقط خدا کمک کنه فرصتش رو نداشته باشید وگرنه کلا خوب بلدید مردم رو بچاپید
پاسخ به توماس: 1393/12/2516:51:29،
34
21
اون بناهایی که شما میفرمایین از زمان ترکهای عثمانی بوجود نیومدن بلکه از زمان بیزانس و امپراطوری روم شرقی با مرکزیت قسطنطنیه(اسم قدیم استانبول) ساخته شدن که معروفترینش کلیسای ایاصوفیا بود که بعد از حمله عثمانیها و شکست روم شرقی تبدیلش کردن به مسجد ایاصوفیه
پاسخ به توماس: 1393/12/2517:01:17،
23
30
جناب توماس ترکیه از اول بنده ایران بود....الان ایران بخاطر مسولین بی لیاقتش به این روز افتاده ....برو تاریخ بخون میبینی ترکیه پل عبور سپاهیان ایران در زمان ساسانی و هخامنشیان بود و فرمانداراش از طرف شاهنشاه ایران تعیین میشود.... همین عثمانی که بعد از اسلام پا گرفت در یک جنگ هم پیروزی قطعی بر ایران نداشت.. همه بناهاش رو هم بذاری روی هم به گرد عظمت تخت جمشید نمیرسه...اینکه ما الان بدبختیم دلیل نمیشه گذشته اونها رو برتر بدونی
حمید: 1393/12/2521:16:06،
27
16
داشتم داشتم رو ول کنید، دارم دارم رو بچسبید. حالا یه زمانی ترکیه و عراق و افغانستان و آذربایجان و ارمنستان و ... مال شما بود. اونم از لیاقت شاهان گذشته بود. از فضل پدر تو را چه حاصل. الان بدبخت تر و توسری خورتر از ایران مگه پیدا میشه.
پاسخ توماس: 1393/12/2523:48:22،
31
15
اقای تاریخ شناس چنتا سوال دارم :چرا هخامنشیا ابرقدرت تاریخ بودن ولی هیچ اثاری از انها در ترکیه مصر هندوستان اسیای شرقی عراقو... نیست و تمام نمادها و خط و کتیبه هاشان به زبان میخی بابلی است؟مگر ابرقدرت دانشمند و معمارو طراح نمی خواد؟چرا تمام دانشمندان ایرانی بعد اسلام هستند اگر جنگ بود مغولها که همه چیو سوزوندن ولی چرا باز آثار دانشمندا باقی موند! درمورد بناهای عثمانی و بزرگترین گنبد جهان ایاصوفیه و بلندترین مناره ها و اینکه در اتریش هنوز بنای عثمانی مونده و در کل اروپای شرقی!امپراطوری عثمانی و قدرت فزاینزه ای که میگرفت خواب سیاه مسیحیان شد و باحیله هایی تونستن ضعیف و ساقط کنن.قلمرو سلطان سلیمان که بخشهای اسیای میانهتا اتریش و شمال افریقا و خاورمیانه و متاسفانهشمال غرب و غرب ایران بزرگترین امپراطوری در تاریخ بوده.
پاسخ به توماس: 1393/12/2608:42:19،
29
18
جناب توماس از اينكه ميگيد در تركيه هيچ علامت و نشاني از هخامنشيان و ساسانيان نيست بسي خنديديم،،،،اينترنت كه هست توي گوگل بنويس آثار بجاي مانده از هخامنشيان در تركيه،،،صنعت توريسم تركيه هم بخاطر همين اثاره ( جهت اطلاع) ،،،،
شما يه نگاه به تخت جمشيد و نقش رستم بنداز و هزاران بناي تاريخي بنداز أوج مبتكري و طراحي زيباي دانشمندان اون زمان رو ميبيني،،،،اينكه ميگيد تمام دانشمندها بعد از اسلام اومدن كاملا خنده داره،،،در ضمن شما هم سعي كن تو اين اوضاع از اب گل الود ماهي نگيري
پاسخ به توماس: 1393/12/2608:46:42،
14
30
همين آثاري كه از عثماني ميگي خوبه يكمي در مورد شون مطالعه كني ،،، همشون ساخت روم و ديگر كشورها بودن متاسفانه!!!!!
پان ترك بازي ممنوع،،،، يادت نره همين عثماني چه بلايي سره مردم تبريز اورد،،،
طالب: 1393/12/2507:33:13،
79
14
قیمت یکی از دلایل است . جاذبه های گردش گری و خدماتی که ارائه می شود هم مهم است .
تا هتل ALL یا UALL ترکیه وجود داره آدم هتل تو اصفهان یا شیراز یا هر جای دیگه تو ایران را برای استراحت انتخاب می کنه

من خودم یک بار بیشتر حاضر به سفر به شهرهای ایران نیستم آن هم فقط برای دیدن و برای سفر تفریحی و استراحت هیچ کدام از شهرهای ایران را انتخاب نمی کنم حالا تو بگو مفت باشه!
Mmmmmmmmmmmmmmm: 1393/12/2507:35:34،
120
11
تركيه تو فصل كردشكري قيمتاشو مي اره بايين تا كردشكر جذب كنه ما هم تو فصل تابستون قيمتا رو افزايش ميديم تا جبران باييز و زمستونو بكنه، خوب وقتي تور و هتل هاي داخلي ميخوان مردمو سركيسه كنن، مردم هم حق دارن تورهاي خارجي رو انتخاب كنن!!
رضا : 1393/12/2507:47:09،
115
13
در کیش هتل شبی 800000 تومان. ای مسئولی که کنترلی روی نرخها نداری خودت کیش رو انتخاب میکنی یا ترکیه رو .
در ایران همیشه مردم مقصرند مسئولین از آسمان آمدند اصلا اشتباه نمیکنند.
pepan: 1393/12/2508:09:46،
57
22
کسی که از جلوش نخوره آخرش همین میشه..
من اگه بخوام 5 روز تو سرعین بمونم نه جای دیگه فقط سرعین واسه اردبیل هست هتل هر روزش برابر 300 هزار تومنه..
خب جایی که واسه 5 روز سیاحت واسه استانبول که 20000000 برابر از شهرهای ایران خوب تر و مدرنتره اونجا میرم دیگه با مبلغ 600 هزار تومن..
بخدا شاهده بعد عید فطر امسال هتل روزی 500 الی 700 هزار تومن بود تو خود سرعین..
رام رام: 1393/12/2508:10:21،
164
11
هتل چهار ستاره آنتاليا شبى صد دلار +++++++++
هتل پنج ستاره شيراز شبى صد دلار----------------
pepan: 1393/12/2508:54:18،
40
10
کجا رو با کجا مقایسه میکنی تو دوست عزیز..
بالای 200 مثبت داری امروز..
مهرداد: 1393/12/2508:42:53،
61
26
اثارباستانى ديدن مناظرطبيعى گرونى وخدمات پايين هتل هاى ايران همه يک طرف قضيه هستش کسى که مسافرت ميره به اميدارامش وامنيت ميره که هيچ کدومش ماتو ايران نداريم جرات ندارى باهمسرت تو خيابون دور بزنيد 50نفرميريزن سرت که خانوم حجاب. ولى اون طرف مرز هيچ کدام از اين ادمها نيستن تازه خدماتى که هتل هاى ترکيه عرضه ميکنند يک درصدش تو ايران نيست
وحید: 1393/12/2508:54:16،
75
14
دم ترکیه گرم واقعا.
آدم ببخشید باید احمق و نافهم باشه که بره کیش هتل مارینا پارک شبی 730 تومن بده برای یه اتاق دبل معمولی اون وقت استانبول رو ول کنه که با 700 تومن میتونه سه شب و چهار روز با پرواز بره یه هتل سه ستاره قابل تحمل
ملایریان: 1393/12/2508:59:25،
40
15
واقعا ب ترکیه باید احسنت گفت.دارن با شیب صعودی میرن بالا و ما هر روز بدبخت تر از دیروز

هتل درویشی مشهد یه اتاق دو تخته شبی 600 تومن و هتل قصر شبی 700 تومن باید پول بدی اونم فقط با صبحانه.
یعنی یه تور سه شب هتل قصر تو عید درمیاد حدود 1/700
ادم دیوانست بره مشهد اونم 3 شب اون وقت مثلا نره کوش آداسی تور 7 روز با 2/300؟؟؟؟؟
mo: 1393/12/2509:23:08،
18
58
مطمئنی که شام و ناهار هم میدن؟آدرس بده ما هم بریم اونجا
ما هر بار رفتیم شام و ناهار پای خودمون بود که قیمتاش کم نیست
ناصر: 1393/12/2509:47:37،
59
23
به جرات میگم ازادی که در استانبول دیدم در هیچ جای دنیا حتی امریکا هم پیدا نمیشه که تو مترو یه فرد مذهبی طالبانی کنار یه خانم انچنانی بشینه و هیچکدوم بهم نگاهی هم نکنن و اصلا کاری هم باهم ندارن.این مملکت یه اهنربای خیلی قوی جذب توریسته.و سیاستهای غلط ١سال اخیر اردوغان اقتصادشوتو کمی شکننده کرده.ولی تمام زیرساخت پیشرفتو دارن.حالا من استانبولو ول کنم برم شیراز با قیمت بالاتر!!
س. ه: 1393/12/2509:53:59،
28
13
راستی قیمت ها رو یادتون بود و همچنین مقایسه و این چیز ا
ولی همه یادشون رفت بنویسن 300 دلار ارز دولتی هم سفر خارجی داره.
س: 1393/12/2510:04:50،
12
48
در باغ سبز بهت نشون میدن وقتی وارد کشورشون شدی کم کمش اگر اهل چیزی نباشی باید 500 دلار خرج کنی
عباس: 1393/12/2510:18:47،
39
10
آژانس های مسافرتی ایران مثل دلال ها رفتار میکنند. مردم به آژانسها کاملا بی اعتمادند. چون از دلال های بنگاه ملکی و ماشین و ارز بدتر رفتار میکنند.
علیان: 1393/12/2510:26:40،
38
19
بله عزیزم.تمام هتلاشون آل و یو آل هستند
خیلی ساده به دوتا آژانس زنگ بزنید
mo: 1393/12/2510:45:25،
14
36
علیان می تونم بپرسم ناهار و شام چی میدن؟می برنتون رستوران یا فست فود KFC و مک دونالد؟
mo: 1393/12/2511:23:04،
24
21
علیان جان می تونم بپرسم شام ناهار چی بهتون میدن که شما اینقدر براتون جذابه؟
محمد: 1393/12/2512:17:34،
30
14
من خودم تور آنتالیا گرفتم 7 شب 28 اسفند رفت هست 1250000 تومان هتل چهارستاره صبحانه - ناهار - شام و نوشیدی رایگان و یک روز هم گشت رایگان
كامبيز: 1393/12/2513:43:25،
11
23
اين يك متن تبليغي بود براي يكي از آژانسهاي تبريز ولي انصافا آژانس بدي هم نيس به مقاله توجه كنين متوجه ميشين قيمتهاش هم از شهرهاي ديگه پايينتره
علي: 1393/12/2516:54:56،
27
27
كافيه از تركيه ٤ دست لباس براي خانواده بياري اينقدر لباسهاي تركي و نه البته اونايي كه تو ايران به اسم ترك ميفروشند با كيفيت هستند كه آدم لذت ميبره ازشون استفاده كنه. رفتيد اونجا خريد لباس يادتون نره پشيمون نميشيد
مخالف: 1393/12/2520:09:52،
34
17
نه مردونه شیراز چی داره جز حافظ و سعدیکه صد بار دیدیم کی میاد جاذبهای ترکیه را ول کنه بره بره ی شهر جنوبی که خیابون درست درمون یا ی اتوبان یا جای تفریح درست نداره پول به اندازه اونجا خرج کنه مردونه هر کی منفی میده اول فکر کنه
پدرام: 1393/12/2612:57:39،
30
16
اره واقعا حالا باز اصفهان و تبریز و شمال یا بندر ی چیزی داره البته همونام به این قیمت نمیرزه بایدرفت اونور اب
سرباز: 1393/12/2609:27:26،
21
23
آقای mo
شما معلومه پات به شاه عبدالعظیم هم نرسیده که نمیدونی هتل های ترکیه نود درصدشون خدمات Uall دارن.
راستی میدونی ALL , و یا UALL چیه یا بهت توضیح بدم.
ضمنا ناهار یا شامشونم با انواع نوشیدنی کاملا بهتر از بهترین رستورانهای ایران هستش.....لزومی نداره ببرنت kfc عزیزم.
تو رستوران های هتل سرو میشه....
مرام: 1393/12/2715:47:09،
10
21
عرض کنم بنده چندین بار به ترکیه مسافرت داشتم و هر بار که رفتم نسبت به قبل تغییرات و پیشرفتهای فاحشی هم در ساختار مدنی شان و هم در رفتارهایشان مشاهده کردم . خیلی راحت و سریع ( البته نسبت به ماها) خودشان را با شرایط زمان و مکان وفق میدهند. برای درک بهتر تفاوتها توصیه میکنم یکبار زمینی مسافرت کنید .اگر یک لیوان پر آب در کف ماشین بگذارید ، میتوانید ساعتها رانندگی کنید بدون اینکه قطره ای آب به کف ماشین بریزد. جاده های صاف و استاندارد، بدون دست انداز و بدون هیچ سرعت گیر، بدون حاشیه نشینی و احداث بنا در نزدیکی راه ها ، بدون پلیس راه ، رعایت قوانین بدون حضور آنچنانی پلیس و ... البته اشکالاتی هم دارند که در مقایسه با اینطرف کم رنگ است.
مرام: 1393/12/2716:00:09،
18
19
سوای اینکه جاهای دیدنی زیادی دارند ( خیلی بهتر و بیشتر از آنچه که در ایران داریم ) در حفظ و نگهداری آنها هم اهتمام بالایی دارند. آن اشکالاتی که در بیشتر اماکن توریستی داخلی شاهد آن هستیم نظیر آشغال های فراوان، دستشویی های همیشه ناکافی و کثیف، هتل های کم و نامناسب ، رفتارهای ناپسند و ... در آنطرف کمتر به چشم می آید و همین باعث میشود که فرد از زمان مسافرتش لذت بیشتری ببرد.
مرام: 1393/12/2716:22:00،
18
14
یک توضیح هم در خصوص خدمات هتل ها خواستم بدم : اگه مقصد شما شهرهای توریستی و تفریحی باشه نظیر آنتالیا، ازمیر، الانیا ، اکثر هتل ها خدمات شام و ناهار و صبحانه و ... را آنهم با کیفیت خوب و منوهای متنوع خواهد داشت ولی اگر مقصد شما شهرهایی نظیر آنکارا یا استامبول باشد به احتمال زیاد فقط سرویس صبحانه خواهد داشت و بقیه خدمات جداگانه حساب خواهد شد که لازم است قبلا از سایت هتل بررسی شود.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما