کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

با بزرگترین بدهکار بانکی کشور آشنا شوید

کدخبر:۱۰۶۳۳شنبه، ۲۳ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۲:۲۵:۱۵۹۳۱۴ بازدید

خبر بازداشت آقای " م- ر" به عنوان بزرگترین دریافت کننده تسهیلات 6500 میلیارد تومانی از بانک های کشور، بار سوالات بی پاسخی را درباره وام های اعطایی ...

رییس قوه قضاییه اواخر بهمن ماه در جلسه شورای اداری استان لرستان، به شماری از پرونده های فساد مالی اشاره کرده و گفته بود که در یکی از آنها شخصی بدون ارایه ضمانت نامه کافی، 6 هزار و 500 میلیارد تومان از بانک ها وام گرفته و بخشی از این پول را به صورت ارز از کشور خارج کرده است. 

اکبر کمیجانی قائم مقام بانک مرکزی نیز در این رابطه اظهار داشت: سیستم بانکی در جریان پرداخت بدون وثیقه تسهیلات ۶۵۰۰ میلیارد تومانی بوده و نام آن فرد در فهرست بدهکاران بزرگ بانکی به مسوولان قوه قضاییه اعلام شده است. کمیجانی درباره بانک هایی که تسهیلات یادشده را به این فرد پرداخت کرده اند نیز گفته بود، «شاید عمده این تسهیلات از یک بانک دریافت شده باشد اما نمی توانم تایید کنم که این گروه از بانک های دیگری تسهیلات دریافت نکرده باشند.» 

مهلت 15 روزه احمدی نژاد 

محمود احمدي نژاد اولين‎بار در دي ماه سال ۸۴ در جمع نمايندگان مجلس هفتم در صحن علني مجلس از قصد خود مبني بر اعلام اسامي مفسدان اقتصادي خبر داد. وی ۹ ماه بعد و در بيستمين سفر استاني خود به ساوجبلاغ و نظرآباد در مهرماه ۸۵، اعلام کرد: «به مفسدان اقتصادي که با رابطه‎بازي وام هاي ميلياردي از بانک ها گرفته اند، فقط ۱۵ روز وقت مي دهم تا حساب خود را با آن بانکها تسويه کنند؛ در غير اين صورت، اسامي آنان را براي ملت ايران افشا خواهم کرد.» در پايان مهلت دو هفته اي رييس جمهور، خبرگزاري ايرنا در خبري کوتاه با انتشار دو اسم، نام کامل آنها را فاش کرد که در کمال تعجب یکی از آنها فردی دو تابعیتی به نام العقیلی بود که تابعیت کشور امارات را هم یدک می کشید و دیگری آقای م-ر! 

م-ر که بعد از سخنراني رييس جمهور سابق در نظرآباد کرج به‎عنوان يکي از مفسدان اقتصادي معرفي شد، از خريداران احتمالي سهام بانک پارسيان در آن مقطع به‎حساب مي آمد که توانسته بود در معامله اي به ارزش ۲۹۳ ميليارد تومان اين بلوک را خريداري کند، اما اين معامله بعد از انتقاد مستقيم رييس جمهور سابق از مديرعامل بانک پارسيان در سفر استاني به نظرآباد، لغو و م - ر به‎عنوان مفسد اقتصادي معرفي شد. در آن سال رسانه‌های نزدیک به دولت ادعا کردند که آقای م -ر ، از بدهکاران بزرگ بانک پارسیان است که می‌خواسته با اخذ وام از این بانک، مبلغ نزدیک به ۳۰۰ میلیارد تومان از وجوه خود بانک پارسیان را برای خرید بانک هزینه کند. در نهایت پس از بحث های مطرح شده درباره واگذاری سهام بانک پارسیان، بانک مرکزی صلاحیت عبدالله طالبی را از مدیرعاملی بانک پارسیان، سلب و او را برکنار کرد. آقای طالبی چند سال بعد در گفت‌وگو با روزنامه «دنیای اقتصاد» گفته بود که دیوان عدالت اداری اقدام بانک مرکزی در تشکیل مجمع عمومی برای انتخاب هیئت مدیره را خلاف قانون دانسته و سازمان بازرسی کل کشور نیز ابطال معامله سهام ایران خودرو در بانک پارسیان را غیرقانونی اعلام کرده بود! 

م-ر کيست؟ 

م-ر مدير عامل و رييس هيات مديره چند شرکت معظم مرتبط با صنايع است که از آن جمله مي توان به شرکت هاي نورد و پروفيل ، کارخانه توليد کننده اجاق های گاز خانگي ،مجتمع فولاد...نام برد. وی همچنین از پيمانکاران قديمي شرکت ملي گاز بود که در انتقال خط لوله گاز عسلويه به زاهدان به عنوان يکي از پیمانکاران نام وی مطرح بود. وي عضو اتاق بازرگاني صنايع و معادن ايران و ايتاليا نيز بوده که در تاريخ ۲۷ تير ۸۶ به مدت سه سال انتخاب شده است. 

لغو معامله با بانک پارسيان 

م-ر ، در ۲۸ شهريور۸۵ موفق شد ۲۸.۸ درصد سهام بانک پارسيان را که در مالکيت ايران خودرو بود ، به ارزش حدود ۲۹۳ ميليارد تومان بخرد. اين معامله نام دومين معامله بزرگ آن زمان بورس ايران پس از معامله صدرا را به خود گرفت اما ۱۳ روز بعد يعني ۱۰ مهر ، بورس معامله ياد شده را به دليل ديررسيدن ضمانتنامه لغو کرد. 

اما او چگونه مي خواست سهام بانک پارسيان را خريداري کند؟ 

وي از بدهکاران سنگين بانک پارسيان بود که با اخذ وام از اين بانک مبلغ ۲۹۳ ميليارد تومان از وجوه خود بانک براي خريد بانک هزينه کرد! اينجا بود که نام مديرعامل سابق بانک پارسيان به ميان آمد و بررسي هاي احتمالي بعدي دست داشتن عبدالله طالبی را مشخص کرد و سرانجام بانک مرکزي صلاحيت عبدالله طالبی را با استناد به مصوبه شوراي پول و اعتبار سلب و وي همراه يک عضو ديگر هيات مديره ، از کار برکنار شد. استناد اصلي بانک مرکزي براي برکناري عبدالله طالبی ، يکي از بندهاي سياست هاي کلي اصل ۴۴ بود که بانکداري و در اختيار گرفتن سهام بيش از ۱۰ درصد يک بانک را براي اشخاص حقيقي محدود مي کرد و روشن است با رقم ۲۸.۸ درصد معامله پارسيان در تضاد بود. هرچند مسائل ديگري از جمله حفظ حقوق سهامداران جزء و غيره نيز از دلايل برکناري مديرعامل بانک پارسيان مطرح شد. با اين حال ، با تغيير در هيات مديره بانک پارسيان ، سر و صداها خوابيد و حتي هيچ خبري درباره سرنوشت م-ر و عبدالله طالبی و پول هايي که احيانا بايد به بيت المال بازمي گشت ، منتشر نشده است. 

آخرين محکوميت هاي م-ر 

تير ماه ۸۸ م-ر به اتهام پرداخت رشوه به مبلغ ۹ ميليارد به همراه دو نفر ديگر به تحمل ۳ سال حبس تعزيري محکوم شد اما به دليل فقدان پيشينه کيفري ، دادگاه تجديدنظر مجازات حبس آنان را با لحاظ بند ۵ ماده ۲۲ قانون مجازات اسلامي هريک به پرداخت مبلغ ده ميليارد ريال جزاي نقدي و ضبط وجوه پرداختي رشوه محکوم کرد . گفتني است دو محکوم ديگر به حبس اين پرونده حبس خود را طی کردند. 

مبالغ بدهي م-ر در سال ۱۳۸۹ به بانک ها 

در ۱۳ مهر ۱۳۸۹، م-ر به پنج بانک دولتي و خصوصي کشور مبالغ نجومي به شرح زير بدهکار بوده است: 
۱۲۰۰ ميليارد تومان به بانک پارسيان 
۱۳۰ ميليارد تومان به بانک تجارت 
۱۱۴ ميليارد تومان به بانک توسعه صادرات 
۹۰ ميليارد تومان به بانک ملي 
۱۶ ميليارد تومان به بانک سپه 

مطالبات را پيگيري نکنيد 

رقم معوقه ۱۲۰۰ ميلياردي دريافتي م-ر ما را بر آن داشت تا از کم و کيف ماجرا از زبان مسوولان آن موقع بانک پارسيان آگاه شود. 
اما هيچ يک از مسوولان اين بانک حاضر به گفتگو در اين خصوص نشدند و تنها علي جهاني پيشنهاد عدم پي گيري اين موضوع را داد. وي گفت دو سالي مي شود که از اين موضوع خبري منعکس نشده پس حتما از نظر دستگاه قضا کار ايرادي نداشته است. 

وام ها خرج بيت المال شده 

همچنین خبرنگار مشرق قصد داشت با م-ر هم گفتگويي کند اما ع-بامداد مدير روابط عمومي گروه صنعتي م-ر با انگيزه منصرف کردن از انتشار گزارش چند جمله اي با ما هم کلام شد: به گفته بامداد اينکه پول بيت‌المال از سوي گروه صنعتي ما پس داده نمي‌شود درست نيست چون ما از اين پول براي ساخت کارخانه‌هاي عظيم صنعتي استفاده کرده‌ايم و به نوعي خرج بيت المال شده است. 

وي اضافه کرد: ما که از اين پول‌ها در کشورهاي ديگر اروپايي و آمريکايي استفاده نکرده‌ايم، بلکه اين سرمايه‌گذاري‌ها در خاک کشور و براي اشتغال مردم ايران صورت گرفته است. وي به اين نکته اشاره نکرد که تمام اين کارخانه‌ها در تملک م-ر است و وقف عام نيست. 

بامداد علت پيگيري‌هاي خبرنگار ما را بالا بردن مخاطب مشرق در يک روز عنوان کرد و گفت: چرا صادرات عظيم اين شرکت را منعکس نمي‌کنيد. به گفته وي، آيا بهتر نيست که به سرمايه‌گذاري‌ها براي عدم ورود کالاها از کشورهاي ديگر به ايران و توليد در کشور خود کمک کنيم. وي در همين حال از پيگيري مطالبات بانک‌ها ابراز تعجب کرد و گفت: بهتر است بياييد کارخانه‌هاي ما را در مشهد و ساوه ببينيد و از جوسازي‌ها امتناع کنيد. 

وي اضافه کرد: در حال حاضر گروه صنعتي ما با دولت تعامل خوبي دارد و اگر قرار بود متخلف باشيم اين اتفاق نمي‌افتاد. 

وي در خصوص نام بردن م-ر از سوي رئيس جمهور به عنوان بدهکار عظيم بانک گفت: اطرافيان آقاي احمدي‌نژاد به ايشان اطلاعات اشتباه داده‌اند. چرا که اگر م-ر جرمي مرتکب شده بود بعد از جريان سخني از وي در رسانه‌ها منعکس مي‌شد. وي همچنين در خصوص تخلف ارتشاء که ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي از آقاي م-ر به عنوان فرد رشوه‌دهنده به کارمندان شرکت گاز ياد کرده و اعلام کرده بود وي محکوم به پرداخت ۹۰۰ ميليون تومان جريمه بدل از حبس شده است گفت: بعدها مشخص شد که اين مسأله تنها يک اتهام بوده و از آقاي م-ر عذرخواهي شده است. 


انتقال سرمایه کشور توسط بزرگترین بدهکار بانکی کشور 

چند روز پیش رئیس قوه قضائیه از پرداخت تسهیلات ۶۵۰۰ میلیارد تومانی به یک نفر خبر داد که بخش عمده آن توسط یک بانک پرداخت شده است. سپس یک مقام آگاه با اشاره به جزئیات این ماجرا، اظهارداشت: اگر فرد مورد نظر رئیس قوه قضائیه آقای «م ر» و صاحب گروه صنعتی «ص» است، این فرد ۴۰۰۰ میلیارد تومان به یک بانک خصوصی بدهکار است و البته به دو بانک دولتی هم بدهی کلانی دارد. به گفته این «مقام آگاه» این فرد علت بخشی از بدهی خود را عدم وصول طلب خود از برخی شرکت‌های پیمانکاری اعلام کرده است. خبرگزاری فارس هم در گزارشی نوشته بود که آقای م-ر، ۱۶ شرکت زیرمجموعه، یک دانشگاه و ۵۰۰۰ نیرو دارد. همچنین فرد بازداشت شده عمده منابع مالی مربوط به وام اخذ شده را «به یکی از کشورهای حاشیه خلیج فارس منتقل کرده است.تسهیلات اخذ شده توسط این فرد مربوط به ۵ بانک بوده است. 

اکبر کمیجانی، قائم مقام بانک مرکزی ایران، نیز گفته بود که سیستم بانکی در جریان پرداخت بدون وثیقه تسهیلات ۶۵۰۰ میلیارد تومانی بوده و نام آن فرد در فهرست بدهکاران بزرگ بانکی به مسوولان قوه قضاییه اعلام شده است. در همین حال غلامحسن محسنی‌اژه‌ای، سخنگوی قوه قضائیه ایران، ۱۱ اسفند ،گفته بود که وامهای داده شده به این فرد وثیقه کافی نداشته است نه اینکه اصلا وثیقه نداشته باشد. 

به گفته آقای اژه ای مبلغ وامهای داده شده به این فرد «۶۵۰۰میلیارد تومان» نیست بلکه به دلیل دیرکرد، مبلغ بدهکاری او افزایش یافته است. حجت الاسلام غلامحسین محسنی اژه‌ای در ادامه هفتاد و پنجمین نشست خبری خود با اصحاب رسانه درباره معوقات بانکی اظهار داشت: بنده قبلاً نیز عنوان کردم که عزم جزمی از بعضی از نهادها برای معوقات بانکی نیست که بعضی‌ها گله کردند. منتظریم تا پایان سال جاری درباره کاهش معوقات بانکی ببینیم چه اتفاق‌هایی رخ داده است تا اینکه مشخص شود بعضی‌ها عزم خود را جزم کرده‌اند یا خیر. 

وی ادامه داد: موضوع معوقات بانکی توسط دادستانی وقت آقای حجت‌الاسلام رئیسی دنبال می‌شود و بنده از معاون اقتصادی دادستانی شنیدم که متأسفانه بانک‌ها و بانک مرکزی رقم صحیحی را در خصوص این معوقات اعلام نکرده‌اند. معاون اول قوه قضاییه گفت: معوقات بانکی از حداقل ۹۵ هزار میلیارد تا ۲۰۰ هزار میلیارد تومان اعلام می‌شود که یک عدد مشخصی نیست. 

در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي چه مي گذرد؟ 

در تاریخ ۱۹ ااردیبهشت سال ۱۳۹۰، "مشرق" در یادداشتی با عنوان " در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي چه مي گذرد؟" و "ناگفته هایی از ابر بدهکار بانکی" نوشت: آنان که اندک اطلاعي از مسايل اقتصادي کشور دارند،با شنيدن سخنان هفته گذشته دکتر آقامحمدي انگشت به دهان شدند.زيرا سخنگوي ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي از بزرگترين بدهکار بانکي کشور به عنوان يک توليدگر واقعي نام برد که محدوديت هاي بودجه اي دولت باعث گرفتاري هاي وي شده است.آقا محمدي مي گويد:" بزرگترين بدهکار شبکه بانکي با بدهي هزار ميليارد تومان يک شرکت توليدي بزرگ است که به دليل برخي محدوديت‌هاي بودجه‌اي دولت نتوانسته بدهي خود به شبکه بانکي را به موقع پرداخت کند و اين شرکت مفسد اقتصادي محسوب نمي‌شود" 

هر چند با اشارات جناب آقاي "اقا محمدي" مي توان پي برد که منظور ايشان همان آقاي معروفي است که در جريان خريداري سهام بانک پارسيان اسم و رسم ايشان تيتر يک بسياري از رسانه هاي کشور شد اما جاي تعجب است با سابقه اي که از اين فرد به جاي مانده، در ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي چه مي گذرد که اين افراد مفسد اقتصادي معرفي نمي شوند. 

خوب بود سخنگوي محترم ستاد قبل از انجام مصاحبه جستجويي در اينترنت انجام مي داد تا حداقل بداند نامبرده در جريان يکي از بزرگترين پرونده هاي رشوه خواري کشور نيز دستي بر آتش داشته است. کافي است به سال ۸۸ مراجعه کنيم. آنگاه که قوه قضاييه کشور از دستگيري باند بزرگي در شرکت ملي گاز خبر داد که در جريان آن مديران ارشد اين شرکت دستگير و آقاي "ر" نيز با عنوان پرداخت ۹۰۰ ميليون تومان رشوه به تحمل ۳ سال حبس تعزيري محکوم شده بود. البته با اطلاعاتي که اهالي صنعت و اقتصاد کشور دارند بايد گفت اين ميزان پرداخت رشوه تنها گوشه اي از پرونده هاي نگوي آقاي "ر" است.فردي که رييس جمهور محترم در ۱۲ مهرماه سال ۸۵. در نظرآباد از ايشان به عنوان مفسد اقتصادي نام برد که تنها به يک بانک خصوصي هزار ميليارد تومان بدهي داشته است. 

حال سوالات زير از ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي کشور مطرح است: 

۱-برخي اطلاعات گواه آن است که ميزان بدهي نامبرده به شبکه بانکي بيشتر از مبلغ مطرح شده است.سوال اين است که هزار ميليارد تومان بدهي نامبرده مربوط به آقاي "ر" است و يا دهها شرکت توليدي و غيرتوليدي که زير مجموعه گروه "ص" است نيز مشمول اين بدهي مي باشد. 
۲-چگونه است که آقاي رييس جمهور ايشان را مفسد اقتصادي معرفي مي کند اما ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي از وي به عنوان توليدگر واقعي نام مي برد.هر چند توليدات ايشان در صنعت لوله سازي معروف است اما مگر نيستند توليدکنندگاني که به خاطر چند ميليون بدهي بانکي زندگي را پشت ميله هاي زندان سپري مي کنند.
۳-چرا ستاد مبارزه با مفاسد اقتصادي ماجراي پرداخت رشوه در پرونده شرکت ملي گاز را براحتي از ياد برده و جزييات آن را براي مردم اعلام نمي کند. 
۴-فرد نامبرده در برهه اي از زمان سهامدار عمده يکي از بانکهاي کشور بوده است.چگونه مي شود فردي هم سهامدار بانک باشد و هم جزو ابربدهکاران بانکي کشور قرار گيرد. 
۵-در بين شرکتهاي توليدکنده لوله هاي قطور کشور تنها شرکت آقاي "ر" است که وضع خوبي داشته و تمام محصولات خود را براحتي مي تواند به دستگاه هاي دولتي از قبيل شرکت ملي گاز و ... بفروشد و ديگر شرکت ها در وضعيت نامطلوبي به سر مي برند. راز موفقيت اين صنعتگر چيست؟ 

گوش هایی که شنوای این هشدارها نبودند 

اینک ۹ سال از آن هشدارهایی که داده شد و گوش هایی که آن ها را نشنیدند گذشته است. در این مدت نه تنها با این ابربدهکار بانکی برخوردی نشد که میزان وام ها و معوقات وی ۵ هزار میلیارد نیز افزایش یافت. دریافت تسهیلات هزاران میلیاردی آقای م-ر ها معلول عدم نظارت، فساد درون سیستمی و روابط آلوده ای است که منجر به ظهور و بروز چنین پدیده های شرم آوری در نظام اسلامی می شوند. به راستی کدام مسوول و دستگاهی باید پاسخگوی این بی توجهی ها و عدم نظارت ها باشد؟ کدام نسخه شفابخشی می تواند این دمل های چرکین را پس از ۳۵ سال از کالبد نظام اسلامی، جراحی کند؟ مبادا فرصت های پیشگیری و درمان را از دست بدهیم که فردا بسیار دیر است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

رسول: 1393/12/2312:32:59،
193
22
محمد رستمی صفا
مهرداد: 1393/12/2312:45:27،
248
19
م . ر ؟؟؟ من 1بار قسطم عقب بیفته به تمام خانواده و ضامن اس ام اس میدن و زنگ میزنن ، آبرو دیگه واسه آدم نمیزارن اونوقت این آقا میشه م.ر ؟ تو رو خدا اینقدر اذیتش نکنید گناه داره بخدا بگید آقای فلانی حداقل آبروش نره
گل آقا: 1393/12/2313:03:06،
185
23
طفلکی!
می گن هیچ وقت نماز روزه هاش هم قضا نمیشه!
سردرگم: 1393/12/2313:30:10،
120
19
جالبه ....!
سال 88 آقای م . ر یه جرم دادن رشوه به همراه 2نفر به 3سال حبس محکوم میشن اما آقای م . ر احتمالا به خاطر جای مهر روی پیشونی آزاد و اون دمتا بدبخت میرن زندان ....! عدل و عدالت اینا منو کشته
ن.م: 1393/12/2313:48:33،
108
18
با بزرگترین بدهکار بانکی کشور آشنا شوید
آقای (م-ر)!!!!!!!!!!!!!!
psk: 1393/12/2313:52:23،
53
20
ذینفعان این اختلاسها محاکمه
کارمندان، رییس شعبه،مدیران میانی،مدیران ارشد و مدیر عامل بانکی که اختلاس شده،رییس و معاون بانک مرکزی و حتی مقامهای مسئول رده بالاتر محاکمه و استعفا
تدبیر بی امید: 1393/12/2314:02:04،
69
19
حداقل عکس یه یه مرغ بجا تصویرش بزارید که مردم از دست هر دوشون این روزها دلخونن
مهرداد: 1393/12/2314:03:31،
59
22
قانون براي همه برابر نيست در ايران
واقعیتگرا: 1393/12/2317:30:28،
46
15
صبح تا شب داریم واسه 800 تومن جون می کنیم اونوقت یک سریا اینجوری پول مردمو به تاراج میبرن - اینجا دیگه کجاست
هادی: 1393/12/2312:33:35،
144
19
صاحب کارخونه ماست/محمد رستمی صفا.چند ماهه حقوقامونو نداده.....
حسین: 1393/12/2312:35:44،
45
132
تنها چیزی که باعث میشه یکمقدار آروم بشم اینه که میدونم دنیای دیگه ای هم هست و خدا بعنوان قاضی حق مردم رو از این افراد و امثال این انسانهای پست میگیره
لا اقل تو آخرت چیزی به اسم رشوه و پارتی بازی نیست ....
دلسوز: 1393/12/2313:06:58،
160
30
عزیزم هیچ دنیای دیگری وجود ندارد چون اگر وجود داشت اینهایی که به ما گفتن دنیای دیگری هست با توجه به اعتقاد عملی به حرف خودشان این قدر اختلاس و سو استفاده از قدرت وجود نداشت. (رطب خورده کی منع رطب کند؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟)

جیم: 1393/12/2313:28:15،
89
20
بقول اون لک لکه توی کارتن که میگفت: تا احمق در جهان هست ابر قد قد گرسنه نمیماند
از همه جا بي خبر: 1393/12/2313:33:55،
100
22
به اون دنيا دلمون رو خوش كردن كه تو اين دنيا حقمون رو ميخورن.
حسین: 1393/12/2314:42:41،
32
66
شماهایی که منفی دادین و صحبت از زرنگی میکنین همونایی هستین که اگر به موقعیتی برسین نهایت سو استفاده رو میکنین و دین و ایمان و انسانیتتون رو زیر پا میذارین و هیچ فرقی با این اختلاس کننده ها ندارین
مهرداد: 1393/12/2316:00:09،
29
20
حسین مگه تو درباره خرید مگان یا کیا تو خبر بعدی از ما نظر نخواستی ؟ چجوریه الان بد و بیراه میگی ؟ برو داداش خدا روزیتو جای دیگه حواله کنه
shab: 1393/12/2321:12:29،
34
19
دیالوگی ماندگار از فیلم فصل شکار رابرت دونیرو:به خدا اعتقاد داری جان تراولتا:من به خدا اعتقاد نداشتم ,اما وقتی تو جنگ بوسنی دیدم که یک انسان به تنهایی چطور میتونه این همه جنایت واعمال شیطانی رو انجام بده اونجا فهمیدم که خدایی هست وکمکش میکنه وگرنه یک انسان به تنهایی نمیتونه این همه جنایت کنه.حالا شما هم خیالتون راحت باشه که این بدبخت فقط با کمک خدا تونسته این همه وام بگیره وخدا خیلی هم دوستش داره اگه دوستش نداشت امکان نداشت بزاره این همه پولو هاپولی هپول کنه میگی نه ازخود خدا بپرس..


مجید: 1393/12/2312:38:36،
25
21
خریدار گروه صنعتی صفا و العقیلی بودند کخ معامله باطل شد. این م ر از کجا پیدا شد؟!
حميش: 1393/12/2312:41:14،
42
21
بزرگترين بدهكار آقاي م هستند وارد كننده اول خوراك دام و دانه هاي روغني اه ١٦هزار ميليارد بده كار است
کرمانشاه: 1393/12/2313:20:42،
40
23
همان داماد آقای ن. م.را میگی؟ صاحب کارخانه روغن و سیمان و ...
اون که از خودی ست
گمنام: 1393/12/2312:44:05،
60
14
آقا مگه مجبوری خبر بزاری؟!!!
مسابقه بیست سوالی گذاشتی م.ر ط.ض ا.ق یعنی چه ؟خوب درست اسمش را بنویس
اقتصاددان: 1393/12/2312:44:07،
34
20
بسلامتی خیلی هم خوب
مهدی: 1393/12/2312:44:45،
39
15
منم 6 ماه حقوق نگرفتم
موسوي : 1393/12/2312:45:25،
43
19
هردم از باغ بري مي رسد !
حسين: 1393/12/2312:47:10،
72
20
"م ر"
خيلي جالبه. اين آدم خون مردم رو كرده تو شيشه. كلي به مملكت ضرر زده، اونوقت اسمش هم اعلام نميشه!!! آفرين به اين اطلاع رساني شفاف.
پمپم: 1393/12/2313:01:55،
44
16
بنده خدا اعلام کنند دست های ديگه ای از خودشان رو می شه!
زال: 1393/12/2312:47:23،
60
17
خدا نكنه يك هـم وطن معمولى بدهـى ودير كرد به سيستم بأنك داشته باشه اجدادشو جلو چشماش ميارن
mamadjavad: 1393/12/2312:48:55،
60
16
خوردند و بردند و به ریش همه خندیدند.
حسين: 1393/12/2312:53:38،
63
14
اشتباه نكن دوست عزيز. فقط به ريش ما مردم عادي خنديدن!!!
ناشناس: 1393/12/2312:56:46،
54
18
من 2میلیون وام ازدواج می خواستم. یک ضامن کارمند و با گواهی کسر حقوق قبول نکردند گفتند باید 2تا ضامن بیاری.مرده این همه عدالتم
از همه جا بي خبر: 1393/12/2313:00:13،
58
19
خيلي ممنون كه ما را با اين آدم آشنا كردي. "م ر"، حالا شناختمت!!!
علی : 1393/12/2313:01:31،
56
20
همونی نیست که یه ماشین پژو 504رو یک میلیارد خرید
مردم بدبخت: 1393/12/2313:33:04،
46
16
دیگه روی یزید و رفتارهای دربار یزید رو سفید کردن اینا ! کجایی حسین
با مزه: 1393/12/2313:38:01،
78
16
اين "م ر" همون "ميت رامني" كانديد رياست جمهوري دور قبل آمريكا نيست؟ خدا لعنتش كنه كه هر چي ميكشيم از اين صهيونيست هاست!!!
محسن: 1393/12/2313:38:14،
51
18
مبادا اسمش رو بنویسید!
خدایی ناکرده آبرویه این آقازاده میره!
کسی که یه روز مونده اقساطش وار: 1393/12/2314:01:32،
43
18
: چند روز پیش که رفتم وام بگیرم مسوولش گفت به ازای هر ۵میلیون تومن یه ضامن باید بیاری.
با خودم حساب کردم دیدم اون آقای عزیز دل برادر که ۶۵هزار میلیارد تومن وام گرفته ۱۳میلیون ضامن نیاز داره.خب این تعداد کارمند در کشور ما نیست.بنابراین برای تکمیل کادر ضامنهاش باید از کارمندهای کشورهای افغانستان،ترکمنستان،آذربایجان و تاجیکستان کمک بگیره.
بعد حساب کردم دیدم اگه بانک بخواد برای این ضامنها پرونده تشکیل بده.هر ضامن اگه مدارک و فرمهاش ۱۰صفحه بشه کل صفحات پرونده ش میشه ۱۳۰میلیون صفحه کاغذ A4. که برای بایگانی این تعداد پرونده و کاغذ نیاز به یک مجتمع چند طبقه ست.
از همه بدتر اینه که همه دارن به وضوح این اختلاس رو میبینن منتها مثل من باور نمی کنن.
ایرانی: 1393/12/2314:04:50،
38
18
اینجا ایران است ...................!!!!!!!!!!!
پاسخ به اقا حسين: 1393/12/2314:23:55،
50
23
اگر دنيايي وجود داشت مطمن باش كه وعده بهشتش رو به من و تو نمي دادند!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
هالو: 1393/12/2314:58:45،
50
17
يعني اگر كوروش هخامنشي از 2500 سال پيش، سالي 2 ميليارد و 600 ميليون تومن پس انداز كرده بود، الآن 6500 ميليارد تومان پول داشت. ميگيد نه، ضرب و تقسيم كنيد.
کوروش : 1393/12/2316:01:35،
23
61
همه که مثل شما بیکار نیستن
م.ر: 1393/12/2318:35:57،
31
21
من م.ر نیستم اسنادشم موجوده
یعنی م.ر بودم اما با اون شناسنامه دیگه کار نمیکنم الان ر.م. هستم
اسنادشم موجوده
هالو: 1393/12/2319:05:41،
26
19
همه هم مثل شما بیخیال نیستن!
عادل: 1393/12/2320:27:12،
24
15
اینجا ایران است قوه قضاییه فقط قانون و زندان برای مردم عادی است نه اقا زادگانو..
علی: 1393/12/2400:47:48،
25
18
با کوچکترین بدهکار بانکی آشنا شويد!!!::: "من!" چون ماه گذشته 2تا قسط عقب افتاده داشتم !! حقوقم را به میزان آن دو قسط !! ( فقط دو ماه عقب افتاده بود!!) بستند!!!
امين: 1393/12/2401:00:09،
17
20
دمت گرم.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار