کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

صنايع جذاب در ايران و آمريكا

کدخبر:۱۰۵۹۶پنجشنبه، ۲۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۰۷:۳۲:۰۹۳۶۴۶ بازدید

سرمايه‌گذاران همواره نيازمند دقيق‌ترين جهت‌يابي‌ها هستند تا بتوانند با پيش‌بيني روندهاي آتي منابع خود را در سودآورترين فرصت‌هاي ممكن ...

سرمايه‌گذاران همواره نيازمند دقيق‌ترين جهت‌يابي‌ها هستند تا بتوانند با پيش‌بيني روندهاي آتي منابع خود را در سودآورترين فرصت‌هاي ممكن به‌كار بیندازند. فرصت‌هاي جذاب سرمايه‌گذاري همواره نه فقط به لحاظ جغرافيايي و برحسب مزيت‌هاي نسبي، بلكه در طول زمان و به لحاظ تاريخي نيز دستخوش تغيير مي‌شوند. «دنياي اقتصاد» براساس شاخص‌هاي رشد فروش و رشد سرمايه‌گذاري 10 صنعت جذاب براي سرمايه‌گذاري را در ايران و آمريكا معرفي مي‌كند. اين تحليل‌ها مي‌توانند مسير بهينه‌اي را براي كسب سود در اختيار فعالان اقتصادي قرار دهند.

براساس رشد فروش و میزان سرمایه‌گذاری بررسی شد

سرمايه‌گذاران همواره مترصد فرصت‌هاي جديد هستند تا سرمايه‌هاي خود را در جهت بهترين بازدهي‌هاي انتظاري سوق دهند. بسياري از موسسات مشاوره‌اي و تحقيقاتي اين مسووليت مهم را بر عهده دارند تا نقشه راهي از بهترين فرصت‌هاي موجود سرمايه‌گذاري ارائه دهند. سايت «فوربس»نیز با بررسي رشد ميزان فروش در صنايع آمريكا، ليستي از جذاب‌ترین بخش‌های پيشنهادي به سرمایه‌گذاران ارائه كرده است كه بر اين مبنا، بخش‌های مرتبط با تكنولوژي يارانه‌ای از جمله خريد الكترونيكي، تولید نرم‌افزار و طراحي سيستم‌های رايانه‌ای در صدر قرار دارند. از سوي ديگر، بررسي انجام گرفته براساس ميزان سرمایه‌گذاري در بخش‌های مختلف صنعتي ایران در 10 ماه منتهی به دی امسال نشان مي دهد، ابزار پزشكي، محصولات غذايي و آشامیدنی، توليد لاستيك و پلاستيك با بيشترين اقبال از سوي سرمایه‌گذاران روبه‌رو بوده است. 


 10 صنعت جذاب در آمریکا

 از اوایل سال 2008 میلادی تاکنون صاحبان مشاغل کسب‌وکار کوچک، نسبت به آینده خوش‌بین بوده‌اند. چندین تحلیل نشان از آن دارد که در سال 2015 میلادی برای استخدام کارمندان بیشتر، برنامه مدونی وجود دارد. طی 30 سال گذشته تعداد کسب‌وکارهایی که با بیش از یک کارمند اداره می‌شوند، کاهش یافته است و مالکیت‌های فردی رو به فزونی است. در این بین از سال 1999 میلادی آمریکایی‌ها که به فرصت‌های مناسب برای شروع کسب‌وکار باور دارند، در این زمینه سهم بزرگی داشتند.بسیاری از آمریکایی‌هایی که ذهن کارآفرینی دارند، کسب‌وکار خود را در سال 2015 میلادی شروع می‌کنند و زمان خوبی برای این تصمیم جاه طلبانه است. «جیمز نو» تحلیلگر شرکت اطلاعات مالی «سیجورکس» می‌گوید: با وجود برخی نوسانات در بازار سهام، به نظر می‌رسد که اقتصاد با گامی مثبت در امتداد GDP حرکت می‌‌کند و نرخ بیکاری و دسترسی به سرمایه در وضعیت مناسبی قرار دارند. وی افزود: بنابراین سال 2015 میلادی سالی مناسب برای کارآفرینی است. 

بسیاری از کارآفرینان تاکنون ایده‌های خوبی برای کسب‌وکار در ذهن داشته‌اند؛ اما اگر به دنبال صنعتی می‌گردید که هزینه آغاز کار را بدهد «سیجورکس» لیستی از صنایعی را که در سال گذشته سود و رشد بالای متوسط داشته‌اند و برای راه‌اندازی به سرمایه کمی نیاز دارند فراهم کرده است. وی افزود: نه تنها این صنایع بسیار جذاب هستند، بلکه در ابتدای راه، این کسب‌وکارها به سرمایه اندک نیاز دارند و تا زمانی که دانش را در اختیار خود داشته باشند، برای ورود به بازار موانع کمی وجود دارند. 

در این تحلیل دو قسمتی،«سیجورکس» ابتدا یک گزارش مالی را بررسی می‌کند تا صنایع بخش‌های خصوصی را که فروش آنها در سال گذشته با نرخی بالاتر از متوسط شرکت‌های خصوصی(6/ 8درصد طی یک سال) روبه‌رو بوده است مشخص کند. سپس صنایعی را بررسی می‌کند که سرمایه اولیه کمی نیاز داشته باشند.«جیمز نو» چنین اظهار می‌کند که «بسیاری از این صنایع می‌تواند با یک کامپیوتر و یک آپارتمان آغاز شود و بسیاری از آنها به فضای اداری و کارکنان رسمی احتیاج ندارند. با هزینه کم به علاوه رشد درآمدی بالای متوسط، این صنایع انتخاب اول برای شروع کسب‌وکار هستند.»

لیست گزارش مالی طی سال گذشته شامل خرده‌فروش‌های اینترنتی، تولیدکنندگان نرم‌افزار، فراهم‌آورندگان خدمات امنیتی و فراهم‌آورندگان خدمات ساختمانی از قبیل سم‌پاشی، پاکسازی و فضای سبز است. از میان این لیست به صنایعی که نیاز کمی به سرمایه دارند و در عین حال به سرعت رشد می‌کنند، می‌توان به طراحی تخصصی، طراحی داخلی، طراحی گرافیک و طراحی صنعتی، موسسات کاریابی و شرکت خدمات مهندسی و معماری اشاره کرد.

از آنجا که این مشاغل به مجموعه‌ای از مهارت‌ها و مدارک دانشگاهی نیاز دارند برخی از این صنایع برای برخی افراد بهترین گزینه خواهد بود. البته به خاطر داشته باشید که رشد فروش 12 ماهه ادامه رشد آن را تضمین نمی‌کند؛ اما این لیست می‌تواند نقطه شروعی برای بررسی این صنایع باشد و البته گواهی برروند رو به رشد فروش است. «سیجورکس» داده‌های گزارش‌های مالی شرکت‌های خصوصی را از شرکت‌های حسابرسی، اتحادیه‌های بانکی و اعتباری جمع می‌کند و تقریبا هر روز 1000 گزارش ارائه می‌دهد.
در جدول ارائه شده بیشتر نام کسب‌وکارهایی به چشم می‌خورد که بیشتر خدماتی هستند؛ نکته جالب دیگر نفوذ تکنولوژی در ایجاد این مشاغل است.

 10 صنعت جذاب در ایران

در آماری که برای بررسی جذاب‌ترین صنایع برای سرمایه‌گذاری در ایران آمده است، میزان سرمایه‌گذاری صورت گرفته در واحدهایی که در 10 ماه منتهی به دی امسال مجوز ساخت گرفته‌اند، بررسی شده است. این میزان تغییر سرمایه‌گذاری نشان از فرصت‌های آینده دارد. برای مثال براساس این معیار تولید «ابزار پزشكي-اپتيكي-دقيق- ساعت» با افزایش 166درصدی روبه‌رو است و «استخراج زغال سنگ و لینیت» در قعر جدول قرار دارد. از طرفی دیگر، قابل ذکر است که از میان 33گروه صنعتی، نسبت به سال 92 میزان اشتغال در 22 گروه کاهش یافته است. مانند «وسایل نقلیه موتوری» که با کاهش 74 درصدی میزان اشتغال نسبت به سال گذشته روبه‌رو بوده است. این در حالی است که میزان اشتغال درصنایع «ابزارپزشكي-اپتيكي-دقيق- ساعت» و گروه صنعتی «بازیافت» به ترتیب رشدی معادل 7/ 74 و 9/ 47 درصد داشته‌اند. 20 گروه از این صنایع تعداد کمتری جواز تاسیس در سال 93 گرفته‌اند که از آن جمله می‌توان به گروه «كك وفرآورده‌های حاصل از نفت» که به‌‌میزان 70 درصد کاهش داشته است، اشاره کرد.

اما «ابزارپزشكي-اپتيكي-دقيق- ساعت» 53 درصد بیشتر از سال قبل مجوز تاسیس گرفته‌اند. اگر میزان سرمایه‌گذاری در 10 ماه منتهی به دی سال 93 را در نظر بگیریم، گروه «ساخت مواد و محصولات شیمیایی» با 159972 میلیارد ریال، «ساخت فلزات اساسی» با 129729 میلیارد ریال و «محصولات غذایي وآشاميدني‌ها» با 116684 میلیارد ریال به ترتیب صنایعی هستند که بیشترین سرمایه را جذب کرده‌اند. در مقابل «كامپيوتر و فعاليت‌هاي مربوطه» با سرمایه‌ای بالغ بر20 میلیارد ریال، «استخراج زغال سنگ ولينيت» با 3/ 69 میلیارد ریال و «ماشين آلات دفتري وحسابداري» با 260 میلیارد ریال کمترین سرمایه را جذب کرده‌اند. در 10 ماه منتهی به دی سال 93 در کل در 33 گروه صنعتی برای حدود 341 هزار نفر اشتغال ایجاد شده است. این در حالی است که این میزان در سال 92 حدود 399 هزار نفر بوده است و این به معنای کاهش 5/ 14 درصدی اشتغال است. در مجموع نیز میزان سرمایه‌گذاری 7/ 10 درصد کاهش یافته است. 
 

elr71po01ld8wpyt5wr.jpg

بلیط هواپیمادیدگاه ها

گل آقا: 1393/12/2108:23:07،
152
45
درایران یک صنعت جذاب دیگربنام اختلاس وجوداردکه درکمترکشوری شاهدآن هستیم.
محمد: 1393/12/2110:05:23،
54
43
گزارش قسمت ايران كاملا مورد داره

ميزان سرمايه گذاري با ميزان فروش ٢ مقوله كاملا متفاوت هستند
رابطه سرمايه گذاري با فروش و سود اصلا خطي نيست مخصوصا در حوزه هايي كه سرمايه دولتي هم درگير ميشه

البته بقول گل اقا بدون سرمايه گذاري هم ميشه اينجا به سود كلان رسيد
...: 1393/12/2110:12:54،
73
35
من نمیدونم ایرانو چرا با امریکا مقایسه میکنی همش ایرانجیب .ایران باید با کره شمالی سوریه افغانستان پاکستان بخشهایی از افریقا (اونجاهاش که تارزانو میمون داره ) یا سومالی یا کینه بی صاحاب مقایسه بشه .
مهرداد: 1393/12/2123:22:44،
57
41
مثلا شاید تا قبل عید آشتی کردند و ... آره دیگه
اقای رضایت: 1393/12/2123:36:53،
43
27
یعنی راضیم ازت....زدی تو خال
sam: 1393/12/2110:19:50،
60
39
با سلام

کلا ما ایرانی ها هر چقدر وضع اقتصادی و اجتماعی و.....خراب تر می شود و از قافله دنیا باز می مانیم به همان نسبت نیز توهمات مان هم رو به افزایش می گذارد،اصلا کجای اقتصاد،اجتماع و فرهنگ ما شبیه آمریکایی هاست که با آنها مقایسه شویم.ما از لحاظ اقتصاد و پیشرفت و نظم و فرهنگ و تربیت و.... در حد کشورهایی چون امارات،مالزی و ترکیه هم نیستیم چه برسد به آمریکا. سرمایه گذاری های جذاب در ایران هم عبارتند از : دلالی، اختلاس و زدو بند و......
رستم: 1393/12/2112:56:40،
52
29
تنها صنعت جذاب در ایران سر مردم شیره مالیدنه که طرف تا 50 سال بعدم نمیفهمه
امیر: 1393/12/2113:46:50،
46
41
الحمد الله صنایع جذاب در کشور زیاد داریم: پفک نمکی و لینا نمکی
و رب گوجه و............. که همگی هم بازار صادراتی دارند!!!!!!!!!.
حمید: 1393/12/2123:57:00،
50
29
یه نگا به این محصولات غذایی ایران بندازین،معنیش یعنی چی؟یعنی مردم هنوز به فکر اینن که گشنه نباشن.اگه یه بسته روزنامه رو تو مغازه بزاری کنار یه بسته پفک نمکی تا ظهر کدومش فروش میره؟ما هنوز تو فکر شکممون موندیم حالا میخوایم به کجا برسیم نمیدونم
مهدی: 1393/12/2222:53:51،
31
27
گل اقای عزیز یادت رفت رشوه گیری رو بهش اضافه کنی
داریوش خان!: 1393/12/2308:23:49،
59
31
جالبه که تمامی موارد آمریکا خدماتی(نرم افزاری) و ایران سخت افزاریه!!!!

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
شرایط فروش هیوندای اکسنت شرکت کرمان موتور برای اولین بار اعلام شد + قیمت قطعی
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز دور جدید فروش فوری پژو 207 اتوماتیک جدید - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
شرایط پیش فروش جدید محصولات ایران خودرو - شهریور 96
نرخ‌های جدید سود بانکی اعلام شد
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول پیش فروش محصولات ایران خودرو با سود مشارکت 25 درصد - شهریور 96
شرایط جدید فروش فوری محصولات ایران خودرو - شهریور 96
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما