کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

شرايط جديد جايگزينی خودروهای فرسوده

کدخبر:۱۰۳۹۹دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۵۱:۱۱۱۲۳۰۶ بازدید

شايد به شما هم پيشنهاد شده باشد كه خودرو فرسوده بياوريد و با يك قسط‌بندي جزيي حدودا با پرداخت ماهيانه 150 هزار تومان صاحب پرايد صفر ...

شايد به شما هم پيشنهاد شده باشد كه خودرو فرسوده بياوريد و با يك قسط‌بندي جزيي حدودا با پرداخت ماهيانه 150هزار تومان صاحب پرايد صفر شويد‌. البته اين پيشنهاد از سوي برخي دلالان خودروهاي فرسوده است. اما واقعيت امر اين است كه سازمان حمل‌و‌نقل و ترافيك طرحي را براي جايگزيني خودروهاي فرسوده داشت. چند ماه پيش يكي از شركت‌هاي خودروسازي با اعلام اينكه با مسووليت خود طرح جايگزيني را پيگيري مي‌كند. در‌حالي‌كه آمار مراكز اسقاط فعال در كشور بيش از 128مركز اعلام شده است.

اما بحث جايگزيني خودروهاي فرسوده از سه سال پيش آغاز شد و حدود 20‌هزار خودرو توسط ستاد حمل‌و‌نقل و سوخت كشور اسقاط شد و متقاضيان تحويل خودروهاي جديد 3سال پيش خودروهاي فرسوده خود را باتوجه به مقررات ستاد مديريت حمل‌و‌نقل و سوخت كشور اسقاط كردند، اما باتوجه به اينكه شبكه بانكي نتوانست به‌موقع تسهيلات خود را به اين متقاضيان پرداخت كند اجراي اين طرح متوقف شد و با وجود اينكه از رده‌خارج‌كردن خودروهاي فرسوده يك مسووليت اجتماعي تلقي مي‌شود و همه شركت‌ها و سازمان‌ها بايد در اجراي اين طرح ملي با يكديگر همكاري مي‌كردند، متاسفانه نبود منابع مانع از ادامه اين طرح شد.

با اين حال يك شركت خودروسازي به‌صورت داوطلبانه اقدام به پيگيري جايگزيني خودروهاي فرسوده كرده است با اينكه پرايد تنها تا يك‌سال آينده توليد خواهد شد و اين اقدام مي‌تواند در راستاي فروش هرچه بيشتر اين خودرو باشد. اما مي‌توان اين اقدام را مثبت ارزيابي كرد چرا كه طرح‌هاي جايگزيني تاكنون چندان نتيجه مثبتي نداشته و اين امر كمك مي‌كند تا دست دلالان از جايگزيني خودسر و پرسود كوتاه شود. در اين خصوص در آغاز اعلام طرح جايگزيني اين شركت خودرويي رييس ستاد مديريت حمل‌و‌نقل و سوخت كشور گفت: اين اقدام بدون نياز به منابع دولتي و با برنامه‌ريزي منسجم سايپا صورت خواهد گرفت و باعث افزايش خروج خودروهاي فرسوده از چرخه حمل‌و‌نقل خواهد شد.

عليرضا فيض‌بخش در جريان امضا توافقنامه همكاري ميان سازمان مديريت حمل‌و‌نقل و سوخت كشور و گروه خودروسازي سايپا با هدف جايگزيني خودروهاي فرسوده اظهار كرد: جايگزيني خودروهاي فرسوده كشور به جهت كمبود منابع مالي و بانكي دولتي با مشكلات زيادي مواجه بوده كه اين اقدام گروه سايپا و برنامه‌ريزي‌هاي صورت‌گرفته توسط اين خودروساز، زمينه بهبود اجراي اين طرح را فراهم خواهد كرد.
 

 تامين مالي داوطلبانه جايگزيني

آذر امسال باتوجه به مشكلات مربوط به طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده، سايپا تحويل خودروهاي يادشده را با پرداخت تسهيلات 12ميليون توماني و با استفاده از منابع مالي خود با سود 19.5درصد به متقاضيان آغاز كرد.

در آن زمان حسن عموزاده, قائم‌مقام وقت مديرعامل گروه خودروسازي سايپا اعلام كرد؛ در راستاي اجراي طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده اين شركت تا پايان سال جاري 20‌هزار دستگاه از توليدات خود را به متقاضيان اين طرح واگذار مي‌كند.

حسين كاظمي، مدير بازاريابي و فروش گروه سايپا با بيان اينكه فاز دوم اين طرح به زودي آغاز مي‌شود، به «تعادل» گفت: در اجراي اين طرح نخستين گروه خودروهاي جديد متقاضيان پس از 3سال تاخير به‌دليل مشكلات بانكي با استفاده از منابع مالي سايپا تحويل آنها شد. باتوجه به مشكلات مربوط به طرح جايگزيني خودروهاي فرسوده، درنهايت سايپا تحويل خودرو را با پرداخت تسهيلات 12ميليون توماني و با استفاده از منابع مالي خود با سود 19.5درصد به متقاضيان آغاز كرد.  در اين طرح هر دستگاه خودرو فرسوده اسقاطي متقاضيان 2ميليون و 500‌هزار تومان محاسبه شده و با پرداخت تسهيلات 12ميليون توماني از طريق شركت رايان‌سايپا، مانده قيمت خودروهاي مورد نظر توسط متقاضيان نقدا پرداخت خواهد شد تا خودرو آنان تحويل شود. ساپيا در نظر دارد علاوه بر اين 20‌هزار دستگاه، طي يك‌سال آينده 30‌هزار دستگاه ديگر از محصولات خود را با خودروهاي فرسوده جايگزين كند. اين تعداد خودرو تا 60‌هزار دستگاه نيز قابل‌افزايش است و سايپا قصد دارد تا آنجا كه امكان دارد به مسووليت‌هاي اجتماعي خود در اين زمينه عمل كند. اين شركت در تحويل انواع محصولات خود در اين طرح هيچ محدوديتي ندارد و هر خودرو فرسوده مي‌تواند در اين طرح قرار گيرد.


شرايط و نحوه دريافت خودرو جديد

گروه سايپا، خودرو را به‌شرط اجاره به‌شرط تمليك به اسقاط‌كننده خودرو فرسوده مي‌فروشد و 50درصد بهاي خودرو را به‌صورت نقد دريافت كرده و 50درصد باقيمانده را به‌صورت وام با سود 19.5درصد دريافت مي‌كند. خودرو فرسوده توسط خودروساز به بهاي 2.5ميليون تومان كه از سوي دولت تصويب شده محاسبه مي‌شود و حداكثر راس يك هفته پس از اسقاط خودرو جايگزين تحويل مشتري مي‌شود. در اين طرح خودروهايي چون تيبا، 131 و وانت پرايد به متقاضيان واگذار مي‌شود و اولويت با متقاضياني است كه سال‌هاي گذشته خودرو خود را اسقاط كرده‌اند اما موفق به دريافت خودرو جديد نشده‌اند. بازگرداندن وام حدودا بين 3 تا 4سال پيش‌بيني شده و قسط ماهيانه آن نيز براي گروه ايكس100 حدود 340‌هزار تومان خواهد بود. خودروهاي جايگزين نيز شامل خودروهاي خانواده ايكس100 (انواع پرايد)، خانواده ايكس200 (تيبا) و پرايد وانت است. البته محدوديتي در انتخاب خودرو جايگزين وجود ندارد بدين معني كه با خودرو سواري اسقاط شده مي‌توان خودرو وانت ‌تحويل گرفت يا بالعكس.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیرضا: 1393/12/1120:33:23،
34
44
کاش بروند واین ماشین هارا بدن و ما هوای خوب رو ببینیم
همین تاکسی ها خیلی دود میکنن و نمی شود که همه پراید سوار شن


باید همه نوع ماشین باشه

مثل پیکان.اتوبوس..می نی بوس و......................................................
دیاموند: 1393/12/1120:36:24،
118
31
چقدر دروغ به مردم میگین سود وام 30 درصد نه 19.5 درصد
ماشین فرسوده ایی که تو بازار 4.300.000 قیمت داره ولی سایپا 2.500.000 بیشتر بابتش پول نمیده .
به امید استیضاح وزیر صنعت .
شوشي: 1393/12/1120:52:14،
56
20
والا ماشين هاي اسقاطي تبديل به يك بيزنس عجيب و غريبي شده!
بعضي از شركتهاي خودرويي تا 9 ميليون هم اين ماشينها رو مي خرن و البته رو ماشينهاشون ميكشن!
چه خوب بود سايپا هم به قيمت واقعي مي خريد و وام نمي داد تا ملت خود داوطلب اسقاط ماشينها مي شدند !
آخه واقعا با دو نيم ميليون يك موتور سيكلت ميدن!؟
علی: 1393/12/1122:20:06،
30
54
آقای شوشیشما مشخص که دلال هستی و یا یه ماشین شکسته داری و میخوای 9 میلیون بفروشی ،بیا من ماشین اسقاط دونه ای 2.5 میلیون واسط میخرم.
پاسخ به علی: 1393/12/1122:35:34،
54
29
علی اقا بنده 2.500.000 خریدارم شماره تماس بده
اگر هم با این قیمت ماشین نداری که بدی منم میدونم که نداری نشر اکاذیب نکن
امیر: 1393/12/1120:46:46،
45
21
...50درصد بهاي خودرو را به‌صورت نقد دريافت كرده و 50درصد باقيمانده را به‌صورت وام با سود 19.5درصد دريافت مي‌كند. خودرو فرسوده توسط خودروساز به بهاي 2.5ميليون تومان......

مردم رو جیگر فرض کرده!!!
سامان: 1393/12/1121:06:49،
68
25
من نزدیک هفت ماه پیش یه پراید ثبت نام کردم توی سایپا, جالبه ببینید پراید واسه من چند تموم شد:
٩ میلیون نقد
٨٠٠ هزار تومن سود مشارکت
٢میلیون و صد هزار تومن اوایل بهمن ریختم
۴٩٠ هزار تومن امروز ریختم به خاطر تفاوت مدل
٣میلیون و پانصد هزار تومن چک مرداد٩۴
٣میلیون و دویست هزار تومن بهمن٩۴
٣میلیون و دویست هزار تومن مرداد٩۵
٣میلیون و دویست هزار تومت بهمن٩۵
جمعا ٢۵میلیون و ۴٩٠ هزار تومن.... هنوزم تحویل نداده, درصورتی که تحویلش بهمن بود... من که از ته دل راضی نیستم این پول رو میدم و اون سایپا که هم داره پول کارگری من رو میخوره هیچ برکتی ایشالله براش نداشته باشه
نامردا: 1393/12/1121:51:13،
41
27
بیخیال میشدی از بازار میخردی خیلی به نفعت بود
خیلی ازت سود گرفته بالای 30درصد
محمد: 1393/12/1209:29:02،
39
16
با سلام بنده در تاریخ 1393/11/01در طرح فوق شرکت نمودم.نمایندگی سایپا بمن گفت باید بری وکالت بلاعزل بگیری برا سایپا.وکالت هم گرفتم ماشینو تحویل مرکز اسقاط دادم اونا هم برام اسقاط کردن . بعد برگه اسقاطو بردم نمایندگی گفتن کد رهگیریت تو سیستم نیست.بعد از کلی علافی رفتم معاونت بازاریابی و فروش سایپا الکی منو پاس دادند به ستاد مدیریت سوخت گفتند مشکلت اونجاست .اونجا فهمیدم که مشکل تو خود سایپاست که باید تایید پرداخت انجام بده و انجام نمیدند پیش رئیشون هم رفتم فایده ای نداشت همش دروغ می گند ..شبه عیده و بنده با زن و بچه موندیم بی ماشین.......................................خواهشنندم اطلاع رسانی نمایید بقیه مردم مثل من گرفتار نشند...

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما