کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

وام مسکن جانبازی در تهران 72 میلیون تومان می‌شود

کدخبر:۱۰۳۹۸دوشنبه، ۱۱ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۹:۴۷:۳۶۵۰۱۹ بازدید

با تصویب نمایندگان، تسهیلات به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک‌ میلیون نفر، 72 میلیون، مراکز استان‌ها، 60 میلیون، سایر شهرها ...

در نشست علنی مجلس شورای اسلامی، بند د تبصره 15 تصویب شد.

بر این اساس بانک مرکزی موظف است، از طریق بانکهای عامل در سال 1394 به تعداد یکصد هزار نفر از جانبازان با اولویت درصد جانبازی، آزادگان، خانواده شهدا (همسر، والدین و فرزندان)‌، ایثارگران با حداقل دو و نیم سال حضور در جبهه، فرزندان جانبازان هفتاد درصد (70%) و بالاتر و وراث تحت تکفل جانبازان بیست‌و‌پنج درصد (25%) و بالاتر و وراث تحت تکفل آزادگان متوفی فقط یک فقره تسهیلات مسکن براساس قوانین مربوط و برابر قانون الزام بانکها به پرداخت تسهیلات به وراث جانبازان و آزادگان متوفی مصوب 22/1/1380 (واجدان شرایط) برای خرید یا ساخت مسکن اعطاء کند.

مبلغ تسهیلات مزبور به ازای هر واحد مسکونی در شهرهای با جمعیت بیش از یک‌میلیون نفر، هفتصد و بیست میلیون (720.000.000) ریال، مراکز استان‌ها، ششصد میلیون (600.000.000) ریال، سایر شهرها پانصد میلیون (500.000.000) ریال، روستاها سیصد میلیون (300.000.000) ریال و در شهرهای جدید معادل سقف تسهیلات مرکز همان استان و با نرخ چهاردرصد(4%) با مدت بازپرداخت بیست‌ساله بدون رعایت الگوی مصوب مسکن و نوساز بودن تعیین می‌شود.

1- دولت موظف است نسبت به تضمین پیش‌بینی و پرداخت مابه‌التفاوت سود بانکی تا سقف نرخ مصوب نظام بانکی به بانکهای عامل با تأیید وزارت راه و شهرسازی(‌سازمان ملی زمین و مسکن) اقدام و اعتبار مورد نیاز را در ردیفهای مربوطه منظور کند. همچنین بانکهای عامل موظفند نسبت به ارزیابی ملک، محاسبه و أخذ تضمین‌های بازپرداخت لازم به میزان اصل تسهیلات و سود سهم ایثارگر(چهاردرصد (4%)) اقدام نمایند.

2- ایثارگرانی که در سالهای گذشته از تسهیلات مسکن تا سقف هشتاد میلیون (80.000.000) ریال استفاده نموده‌اند و جانبازان هفتاد درصد(70%) و بالاتر که با توجه به وضعیت جسمانی دارای مسکن نامناسب می‌باشند با تأیید بنیاد شهید و امور ایثارگران می‌توانند مجدداً از این تسهیلات بهره‌مند شوند.

3- وامهای حمایتی غیرایثارگری از قبیل وامهای کارمندی و شرکتی، مسکن مهر، خود مالکی و نظایر آن مانع دریافت این تسهیلات نمی‌شوند. افراد مشمول می‌توانند مشترکاً از تسهیلات بانکی متعلقه برای یک واحد مسکونی استفاده کنند.

4- اوراق واگذاری از قبیل برگه یا قرارداد واگذاری توسط اداره کل راه و شهرسازی ملاک ارائه تسهیلات نزد بانکهای عامل می‌باشد. افراد واجد شرایطی که مسکن آنها از طریق تعاونی‌های معتبر همانند نیروهای مسلح تأمین می‌شود و همچنین مشمولان ساکن روستاها و شهرهایی که اکثریت املاک و منازل مسکونی آنها فاقد سند رسمی هستند، می‌توانند با وثیقه و یا تضمین معتبر بدون ارائه سند ملکی رسمی و یا ثبتی، تسهیلات مقرر را دریافت و در همان محل احداث یا خریداری کنند.

 5- بانکهای عامل مجازند جهت احداث واحدهای مسکونی توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران برای ایثارگران مشمول این بند تسهیلات مربوط را پرداخت کنند تا پس از احداث به افراد واجد شرایط مذکور که توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران معرفی می‌شوند به‌صورت اقساطی واگذار نمایند.

6- بانک مرکزی جمهوری اسلامی ایران موظف است از طریق بانکهای عامل به ایثارگرانی که دارای مسکن نامناسب یا ناتمام می‌باشند و در سنوات گذشته از تسهیلات مسکن کمتر از سقف وام مصوب در سال 1394 استفاده کرده‌اند فقط برای یک‌بار با معرفی بنیاد شهید و امور ایثارگران‌، مابه‌التفاوت وام قبلی و یا با فک رهن و تسویه، یک فقره وام مسکن در قالب تسهیلات ساخت با همان وثیقه قبلی و یا وثیقه جدید پرداخت نماید. زمان پذیرش تقاضای این تسهیلات توسط بانکهای عامل از ابتدای تیرماه 1394 به مدت یک‌سال و ملاک، تاریخ صدور معرفی‌نامه توسط بنیاد شهید و امور ایثارگران است.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

saman: 1393/12/1120:08:21،
100
49
سلام
کاری با سیاست های دولت ندارم
ولی یه چیزی میگم و بس
من خودم به شخصه خاک پای تمام جانبازان و آزادگان و خانواده شهدا هستم !
خدایی من زندگی خیلی هاشونو دیدم / همشون از قول و وعده های دروغین مسئولین میرنجن و یکی یکی از بین این خانواده 77 میلیونی میرن !
امیدوارم حداقل این وامی که میدن بهشون بتونن برگردونن
na ashena: 1393/12/1121:35:22،
85
55
متاسفم برای کسانی که به این حرف که ما خاک پای ایثارگران و شهدا هستیم منفی میدن؟

چرا ؟ چون جلوی عرب ها بند پوتین بستن و نگذاشتند به سرزمین و ناموسمون تجاوز کنن
مسعود: 1393/12/1121:49:19،
43
28
اين وام كه نوش جان خانواده ايثارگر
ولي طرح سلامت واسه امسال بود
طرح مسكن واسه ٩٤
يعني سال بعدقراره وام مسكن ٨٠ميليوني بدن
اميدوارم يه مقدار بازار ازركوددربيادتاشاهداينهمه بيكاري جوانان نباشيم
vahid: 1393/12/1121:57:20،
46
42
دارن آبرویه جانبازارو میبرن/هرکی اینو بشنوه میگه خوش بحال جانبازا دارن پول مفت میگیرن/شنیدم که میگم/پدرم از یه چشم نابینا شده+3تا ترکش تو ریه داره+یه گوشش در اثر موج انفجار نمیشنوه+دست و پاش و سرش ترکش داره/بعد اومدن بهش35درصد جانبازی دادن(35درصد برای یه چشم نابینا هست)2داداش لیسانس هستیم وبیکار/پدرم سرایدار مدرسه بود کار افتاده شده با حقوق1میلیون/جالبه بدونین100تومن حق ایثارگری میدن/
مهدی: 1393/12/1210:33:07،
22
17
واقعا جای تاسف داره کسی که سلامتیشو به خاطر وطنش از دست داده حالا باید بو دنبال وام و تهیه مسکن به این فرشته ها باید مجانی خونه تو بهترین مناطقو داد
از طرف یه معلول : 1393/12/1211:24:27،
21
21
یه سوال: صدر اسلام جنگها وغزوات زیادی بود ولی پیامبر عظیم الشان ما نه بنیاد شهید تشکیل نه بنیاد جانبازان.... نه مزایایی نه امتیازاتی نه حقوق خاصی. در قران سفارش فرزند یتیم زیاد شده و نسبت به رعایت حق و حقوق آنان آیات متعددی آمده همچنین در خصوص والمساکین والفقراء و ابن السبیل و... اما چیزی درباره ابن الشهید دیده نشده چرا ؟؟؟؟
جواب: چون فرزند شهید مثل یتیم از این حقوق برخودار می شود و خداوند تبعیض بین این دو قایل نمی شود در واقع شهادت یا جانبازی پدر مایه فخر فروشی و گرفتن امتیازات دنیوی نمیشود
قضاوت کنید:آیا دادن امتیازاتی آنهم از راه تبعیض در امتیازاتی مثل قبولی در کنکور، جابجایی از شهر دور به محل سکونت، استخدام، معافیت از پرداخت مالیات وسایرمعافیتها، دریافت وام،.... مصداق آیه لا تبطللوا صدقاتکم باالمن والاذی نیست گناه من معلول مادرزادی چیه که هیچ امتیازی ندارم موقع استخدام ردم میکنند!!
رضا: 1393/12/1211:42:14،
19
18
پاسخ به معلول
عزیزم مشکل اینه که حق به حق دار نمیرسه تو همه دنیا به معلولین نگاه ویژه میشه ولی این دلیل نمیشه چون به یک دسته توجه نمیشه دسته دیگر رو هم خراب کرد باید هم به خانواده شهدا و جانبازا رسیدگی بشه هم معلولین
علی: 1393/12/1123:52:39،
39
25
اقا من خودم فرزند شهیدم وقبول دارم یسری جانبازا آبروی تمام ایثارگرارو بردن ونگاه مردم رو به این قشر عوض کردن.
اما بدونید ایثار گر واقعی کمتر خودشو دراجتماع نشون میده...وشما کمتر می بینیدش.
محمد: 1393/12/1209:32:20،
20
22
منم با نظرتون موافقم
من هم فرزند شهیدم و هم جانباز 25 % ولی هنوز خانه ندارم بنیاد بعد از 18 سالگی بیمه رو قطع کرده وحق فرزند من رو از حقوق مادر کم کرده کار دولتی بهم ندادن و مدرک فوق لیسانس دارم و در یک شرکت خصوصی کار میکنم و هیچ کس هم نمیداند که فرزند شهید هستم .
جالبه بدونید همه اینهایی که از این مصوبه هایی که برای ایثارگران میگذارن ناراضی هستند بپرسید که ایا حاضرید همه این مصوبه ها رو به شما هم بدن ولی پدرتون با هواپیمایی که احتمال 50% احتمال سقوط هست بفرستید بره ...........
تازه همه اون پاسداران که از مملکت دفاع کردند برای گرفتن مصوبه نرفتند و همه میدانند برای یک وجب این خاک رفتند
فرزاد : 1393/12/1208:01:19،
23
22
من خودم تو اصفهان جانباز 70 درصد با 2 پا قطع شده سراغ دارم مستاجر هست و با دو میلیون حقوق داره 1/2 میلیون اجاره میده ک.
اصلا هم حاضر نیست بره بنیاد و خودش را کوچیک کنه
عدالت : 1393/12/1210:08:05،
33
18
انشاالله این وام به افرادی که مستحق هستند برسد نه به ....
من خودم شاهد بودم که در بنیاد شهید اسامی خانواده های شهدایی که برای وام و اخذ آهن و سیمان و زمین و غیره ثبت شده بود نام مدیر کل بنیاد شهید استان ... هم بود که لابلای اسامی از مزایای خاص استفاده مینمود . میخوام بگم که به اسم شهدا و جانبازان و به کام مسئولین است .

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آسایشگاه خیریه
پانی پی
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار