کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

مازراتی فقط برای یک شب

کدخبر:۱۰۳۷۲یکشنبه، ۱۰ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۶:۱۹:۰۰۱۴۴۸۱ بازدید

اجاره ماشین‌های لوکس، بسته به موسسه‌ای که ماشین را اجاره می‌دهد، به‌صورت ساعتی یا روزانه است. اجاره روزانه یک خودرو بنز یا پورشه، ممکن ...
مازراتی فقط برای یک شب

روزنامه شرق : ماشین را پارک می‌کند. گوشی همراهش را برمی‌دارد. شماره‌ای را می‌گیرد و منتظر می‌ماند. شخص پشت خط دعوتش می‌کند به بنگاه برود و اصرار دارد، تا خودش برسد داخل بنگاه نرود و منتظر بماند تا باهم داخل شوند. از هر 10 ماشینی که از کنارش می‌گذرند، پنج، شش تا نیش ترمزی می‌زنند و ماشینش را برانداز می‌کنند. در طول 20 دقیقه‌ای که منتظر است، بارها ماشین را جلو عقب می‌کند که به جایی نخورد و کسی به ماشینش صدمه‌ای نزند.

بعد از چنددقیقه طرف قرارداد می‌رسد، صبر می‌کند تا نزدیک بنگاه شود و بعد از اینکه مطمئن شد او را با ماشینش دیده ‌است، پیاده می‌شود. کت و شلوار مشکی پوشیده است و ساعت گران‌قیمتی به دست دارد. طرف قرارداد نگاهی به ماشین و تیپش می‌کند و با روی باز به استقبالش می‌رود. آقای مهندس خطابش می‌کند و از اینکه قرار است با او قرارداد بزرگی را ببندد اظهار خوشحالی می‌کند. داخل بنگاه می‌شوند تا قراردادشان روال قانونی‌اش را طی کند. هرچند دقیقه یک‌بار نگاهی به بیرون می‌کند و ماشینش را کنترل می‌کند. کمتر از یک ساعت بعد کارشان تمام می‌شود. هردو از بنگاه خارج می‌شوند. این‌بار آقای دکتر خطاب می‌شود و برای همدیگر آرزوی موفقیت می‌کنند. گوشی همراهش را برمی‌دارد، شماره‌ای را می‌گیرد و منتظر می‌ماند: «کارم تموم شد. تا یک ساعت دیگه ماشین رو میارم دفترتون.» و تشکر می‌کند. موقع رفتن چندین بار خواهش می‌کند که کسی نفهمد ماشین اجاره‌ای است و از اینکه شخص سومی این را می‌داند، خجالت زده است.

مردم همه‌چیز  را به چشم می‌بینند

پرونده‌های مشتریان را نگاهی می‌اندازد، بعد از چند دقیقه یکی را بیرون می‌کشد: «دلیل اصلی اجاره ماشین‌ها این است که مردم همه‌چیز را به چشم می‌بینند و احترام افراد به همدیگر براساس میزان مادیات طرفین است. کسی که بنز داشته باشد از احترام بیشتری برخوردار است تا کسی که پژو دارد. خیلی‌ها هستند برای اینکه شخصیتی برای خودشان درست کنند، ماشین اجاره می‌کنند. مثلا کسی که می‌خواهد قرارداد خیلی بزرگی ببیندد، اگر با پژو زیر پایش برود نمی‌تواند قرارداد را آن‌طور که می‌خواهد پیش ببرد. متاسفانه این مشکل جامعه ماست، در واقع خود طرف مهم نیست و چیزی که اهمیت دارد، ماشین شخص است.» پرونده‌ها را مرتب می‌کند و داخل کشو می‌گذارد. سوئیچی را از جیبش بیرون می‌آورد و مشغول بازی می‌شود: «ماشین خود من ٢٠٦ است، خیلی راحتم و استرس دزد و خوردگی ماشینم را ندارم. می‌دانم وقتی می‌روم خرید، به خاطر ماشینی که دارم پول بیشتری از من نمی‌گیرند. اگر بنز داشتم حتما آقای مهندس و دکتر می‌شدم و کلی هم تحویلم می‌گرفتند. ولی اینجوری خیالم راحت‌تر است. پیش می‌آید گاهی‌وقت‌ها مثلا با سوناتا می‌روم بیرون. نگاه افراد خیلی متفاوت است. من همان آدمم. ولی وقتی با ٢٠٦ می‌روم بیرون با وقتی که با سوناتا می‌روم، برخوردها و نگاه‌ها زمین تا آسمان متفاوت است.» چنددقیقه‌ای بی‌وقفه می‌خندد و سرش را به نشانه تاسف تکان می‌دهد.

برابری اجاره روزانه پورشه با حقوق یک‌ماه کارمند

 اجاره ماشین‌های لوکس، بسته به موسسه‌ای که ماشین را اجاره می‌دهد، به‌صورت ساعتی یا روزانه است. اجاره روزانه یک خودرو بنز یا پورشه، ممکن است با حقوق یک‌ماه یک کارمند برابری کند. اجاره روزانه یک دستگاه پورشه باکستر یک‌میلیون‌و٢٠٠هزارتومان و یک بی‌ام‌و Z٤ یک‌میلیون‌و٢٠٠هزارتومان است. اجاره روزانه بنز E٣٥٠ و مازراتی به روزانه دومیلیون‌تومان هم می‌رسد.

از اجاره به توریست‌ها تا کلاهبردارها

دنباله لباس عروس را می‌گیرد و بااحتیاط در ماشین را باز می‌کند: «مراقب کفش‌هات باش، ماشین کثیف نشود.» سه، چهاردقیقه طول می‌کشد تا عروس داخل ماشین برود: «اصلا مراقب نیستی، اگه ماشین یه خط برداره چی؟ باید خودمون‌رو گرو بذاریم تا خرجش دربیاد.» با کمترین سرعت ممکن رانندگی می‌کند: «آدم پشت این ماشین‌ها می‌شینه دیگه ماشین خودشو دوست نداره. ما که پولشو نداریم بخریم. ولی امشب بهانه‌ای شد که ما هم یه‌بار مثل بچه‌پولدارا باشیم.» استرس زیادی دارد، ضبط را روشن می‌کند و چندتا دکمه را پشت‌سرهم می‌زند تا صدایش دربیاید: «برام مهمه که شب عروسیم ماشین خوبی داشته باشم، امشب باید یه تفاوتی با بقیه شب‌ها داشته باشه. ماشین خوب و لوکس بهم اعتمادبه‌نفس میده.» ماشین را جلو در تالار پارک می‌کند.

تراولی را از جیبش بیرون می‌آورد و به نگهبان می‌دهد: «یه‌شب که هزارشب نمیشه.»اجاره ماشین در ایران سابقه طولانی‌ای ندارد. بیشتر از صدشرکت اجاره ماشین در ایران وجود دارد که فقط بخشی از آنها به‌صورت قانونی و بامجوز در قالب شرکت‌ها و موسسه‌های اجاره خودرو فعالیت می‌کنند و سایر آنها در نمایشگاه‌های ماشین یا به‌صورت خصوصی مشغول به کار هستند. خدماتی که این شرکت‌ها ارایه می‌کنند شامل اجاره خودرو با راننده و بدون‌راننده، اجرای تشریفات، اجاره ماشین‌های عروس، اجاره به موسسات و شرکت‌های دولتی و غیردولتی، شرکت‌های خارجی فعال در ایران، اجاره به توریست‌ها، اجاره انواع اتوبوس، مینی‌بوس و ون می‌شود. علاوه‌براین سوءاستفاده‌هایی از این شرکت‌ها در قالب کلاهبرداری هم صورت می‌گیرد که وجهه مثبت و کارآمد این موسسات را در مقابل دیگران از بین می‌برد.

 آمار مشتری‌های بدحساب در گروه وایبری

دو پسر سوار بر پورشه مشکی‌رنگی هستند. راننده، لباس یقه‌بازی پوشیده که زنجیر طلایی‌اش مشخص باشد. دوستش کت اسپورتی پوشیده و آستین‌هایش را بالا زده است. دست راستش را که ساعت گرانقیمتی زیباترش کرده به شیشه ماشین تکیه داده است. خیابان اندرزگو را دو، سه‌بار تا انتها می‌روند و برمی‌گردند: «ما جوون‌ها توی ایران هیچ تفریحی نداریم، همه‌چی را از ما می‌گیرند. نهایت تفریحمان این است که آخر هفته‌ها بیاییم اینجا و دوردور کنیم.» ماشین کناری‌شان پراید سفیدرنگ کج‌وکوله‌ای است. شیشه ماشین را پایین می‌دهد. دستش را بیرون می‌آورد و فریاد می‌زند. راننده پورشه شیشه را پایین می‌دهد تا متوجه حرف‌هایش شود: «شماها حق مارو خوردین. مردم دارن از گشنگی می‌میرن شما سوار این ماشین‌ها می‌شین.» و فحش و ناسزا نثارش می‌کند.

شیشه ماشین را بالا می‌دهد: «حق دارند، فکر می‌کنند ما روی گنج نشستیم. نمی‌داند ماشین خودم نیست. بعضی روزها که از زندگی سیر می‌شوم و هیچ‌چیز جذابیتی برایم ندارد، می‌روم برای یک شب ماشین اجاره می‌کنم و خیابان‌ها را متر می‌کنم. تفریح ما هم این‌طوری است.»موسسه‌ای که در زمینه اجاره خودرو محتاط است و این کار را با وسواس خاصی انجام می‌دهد، اشاره می‌کند: «مشتری‌هایم را به چشم کسی نمی‌بینم که برای کلاهبرداری می‌خواهند ماشین اجاره کنند، شاید چون دلیلش این است که به هرکسی اجاره نمی‌دهم. اصول کار را گذاشته‌ام بر مبنای اجاره با راننده، ولی بودند کسانی که برای کلاهبرداری می‌خواستند ماشین اجاره کنند و هدفشان سوء‌استفاده بود. بین همکارانمان در وایبر گروهی داریم که در آن اسم مشتریان بدحساب و کسانی که قصد سوءاستفاده و کلاهبرداری دارند، برده می‌شود و به خاطر همین مسایل است که ما مجبور شدیم برای کنترل ماشین‌هایمان از «جی‌پی‌اس» و ردیاب استفاده کنیم.»یکی از مسایلی که باعث می‌شود میزان کلاهبرداری و چشم‌و‌هم‌چشمی در این زمینه به حداقل برسد، مشخص‌شدن اجاره‌ای‌بودن ماشین‌هاست ولی در این صورت بنا به گفته مدیران شرکت‌های اجاره خودرو، هیچ‌کس برای اجاره خودرو اقدام نخواهد کرد.«یک زمانی قصد داشتم روی ماشین‌هایم لوگوی شرکت را بزنم که مشخص باشد اجاره‌ایست ولی فکر کردم، دیدم هیچ‌کس از ما اجاره نمی‌کند. با این حال کسی که ماشین را اجاره می‌کند، بدون اینکه مشخص باشد ماشین اجاره‌ای است، عملا دارد وانمود می‌کند که مالک ماشین است و در هر زمینه‌ای این کار نوعی کلاهبرداری به حساب می‌آید. چون از اعتماد طرف مقابل سوءاستفاده می‌شود.»

مخفیانه ماشین‌های اجاره‌ای را ردیابی می‌کنیم

برای اجاره ماشین و بستن قرارداد معمولا یک فقره چک به مبلغ خودرو، یک جلد سند مالکیت یا جواز کسب و گواهینامه معتبر و کارت ملی از شخصی که ماشین را اجاره می‌کند، گرفته می‌شود. اگر شناس نباشد سخت‌گیری‌ها بیشتری می‌شود. مخصوصا اگر تهران نباشد، چون نمی‌توان شناخت لازم را از طرف به دست آورد. به همین دلیل مدارک بیشتری از فرد گرفته می‌شود. زیرا اجاره‌دادن وسایلی مانند خودرو به مشتریان ریسک‌پذیر است. خودرویی که اجاره داده می‌شود ممکن است آسیب بیند، با آن اختلاس شود یا بیرون از ناحیه مشخص‌شده استفاده و حتی دزدیده شود، بدون اینکه شرکت‌ها راهی برای پس‌گرفتن آن داشته باشند. به همین منظور شرکت‌های اجاره خودرو با نصب جی‌پی‌اس روی ماشین‌های‌شان از بازگردانده‌شدن آن مطمئن می‌شوند. زیرا اگر آن را بدزدند می‌تواند ردیابی شود، همچنین می‌توان مکان‌های آسیب‌دیده را با داده‌های ردیاب تشخیص داد و اجاره‌کننده‌ها می‌توانند فورا هشداری مبنی‌بر اینکه از ناحیه مخصوص خارج شده‌اند بشنوند. اگر ماشین‌های اجاره‌ای از سیستم جی‌پی‌اس برخوردار نباشند، امکان ردیابی راننده وجود نخواهد داشت و مشکلات فراوانی رخ خواهد داد: «ما به مشتری نمی‌گوییم که روی ماشین جی‌پی‌اس نصب کرده‌ایم. چون اگر بفهمد و یک‌درصد کلاهبردار باشد، خیلی راحت جی‌پی‌اس را پیدا می‌کند. یک‌بار ماشینی را از ما اجاره کردند بعد بردند و فروختند. ما ردیابی کردیم، دیدیم ماشین در نمایشگاه است. چون کارت و بیمه ماشین همراهش بوده و ماشین را فروخته که فروش مال غیر به حساب می‌آید. یکی دیگر از مشتریانمان چندسال پیش از ما ماشینی را اجاره کرد برای داخل تهران، بعد فهمیدیم سمت قوچان است. کیلومتر ماشین را هم داده بود کم کرده بودند که ما متوجه نشویم.»

تحت نظارت هیچ اتحادیه‌ای نیستیم

گلایه‌ اکثر این موسسات این است که با اینکه تحت نظارت آژانس‌های تهران هستند اما هیچ خدماتی به آن‌ها تعلق نمی‌گیرد: «من مجوز از اتحادیه مسافربری دارم. ولی خیلی از همکارانم هنوز این مجوز را ندارند. کلا اتحادیه‌ای تحت عنوان اجاره ماشین‌های تشریفاتی وجود ندارد. به‌خاطر اینکه ما هنوز درمجموع ١٠نفر نشده‌ایم که برویم و بگوییم می‌خواهیم یک اتحادیه تشکیل بدهیم.الان خیلی‌ها با عناوین مختلف وارد این کار شده‌اند و ماشین اجاره می‌دهند ولی اکثرشان اصلا شرکت ثبت‌شده ندارند. مثلا طرف کارش خریدوفروش خودرو است. شرکت خریدوفروش خودرو ثبت کرده ولی ماشین اجاره می‌دهد.»

آرزومندی برای یکی‌شدن با فرادست

در این‌راستا آرش حیدری، پژوهشگر اجتماعی، ریشه بروز چنین پدیده‌هایی را جست‌وجو ذیل مصرف نمایشی و هویت‌یابی ذیل مصرف بیان می‌کند و آن را یکی از بحران‌های وضعیت ‏سرمایه‌سالار می‌داند و ویژگی چنین وضعیتی را شکاف طبقاتی عمیق بین سطوح مختلف اجتماع و تاکید بر نقش پررنگ اقتصاد سیاسی در توزیع آرزومندی‌ها و ابزارها و امکانات رسیدن به این آرزومندی‌ها برمی‌شمرد و می‌گوید: «آرزوها و امیال گویی شاکله‌ای استاندارد‌شده به خود می‌گیرند و ذیل چنین وضعیتی سامان هویتی انسان را تعیین می‌کنند. از ‏دیگرسو وضعیت‌های ساختاری که مقید به اقتصاد سیاسی هستند، امکان تحقق برابر این آرزوها را نمی‌دهند. به عبارت دیگر اگرچه ‏برابری در توزیع آرزومندی‌ها در حیات اقتصادی و فرهنگی وجود دارد اما نابرابری در تحقق این آرزومندی‌ها شکافی عمیق را ‏به‌وجود می‌آورد که از یک‌سو انبوهی از طردشدگان، مفلسان و فقرا را پدید می‌آورد و از دیگرسو حرص و ولعی سیری‌ناپذیر در ‏بالای سلسله‌مراتب طبقاتی.

در این وضعیت ناسازه عمیق اینجاست که فرودست تمام تلاشش در جهت همانندسازی با ارزش‌ها و ‏هنجارهای تولیدشده در نظام مقید به اقتصاد سیاسی مبتنی‌بر توزیع نابرابر و ناعادلانه است. اینجا وضعیت نابرابری در هویت‌یابی، ‏سرمایه فرهنگی، اجتماعی و اقتصادی در دو سو بازتولید می‌شود. ازیک‌سو میل سیری‌ناپذیر مصرف‌کننده دارا و از دیگرسو ‏میل سیری‌ناپذیر طرد‌شده و ندار برای همانندشدن با فرادست. هر دوی اینها در یک میدان سرمایه‌سالار بازی می‌کنند و هر دو در ‏بازتولید ساختار نابرابر ایفای نقش می‌کنند. یکی با مصرف و ارتقای هرروزه خود با کمک سرمایه‌ای که در وضعیت نابرابر اندوخته ‏است و دیگری با میل‌ورزی و آرزومندی افسارگسیخته برای یکی‌شدن با فرادست. هر دو به‌یک‌میزان ذیل حکومت کالای نفرین ‏شده‌اند.»

بلیط هواپیمادیدگاه ها

m: 1393/12/1016:20:53،
142
24
من سمند بابابزرگم هست. زیاده واسم. پول اجاره اینارو نداریم.
گندم خانوم : 1393/12/1016:40:50،
120
30
اگه تعرفه گمرک آزاد می شد لوکس ترین ماشین ها می اومد ایران و بعدش توریست و عشق ماشین ها رو می آورد ایران و از اونطرف سودش بیشتر از تعرفه گمرکی واسه دولت میشد
رضا: 1393/12/1017:32:54،
128
35
تا ابله در جهان هست - مفلس در نمی ماند! ایرانی های جوگیر!
ببو: 1393/12/1017:40:18،
59
27
سمند پدرجان اجاره اش شبي چنده ؟
FOLE: 1393/12/1018:06:57،
141
23
ایران دچار یک بحران اجتماعی فوق العاده بزرگ شده که اگه فکری به حالش نشه,چیزی جز فروپاشی اجتماعی در پی نخواهد داشت.

1. دروغ :
اگه هرکدوم از ما بخوایم به خاطر کوچکترین مسائل توی زندگیمون به اطرافیانمون راست بگیم ( رک بودن ) اونوقت مورد خشم و غضب و یا دردسر میشیم,مخصوصا توی روند اداری,اگه راستشو بگی,حالا حالاها برای هرچیزی باید تو صف بمونی

2. تزویر و ریا

3. چشم و هم چشمی

4. رابطه سالاری

5. پول دوستی به جای هم نوع دوستی
و...
خیلی از مسائل فرهنگی و اجتماعی دیگه,که باید کارشناسان این حوزه بهش بپردازند...اما ای دل غافل
سوسن خانم: 1393/12/1018:19:54،
39
31
ایرانجیب یه گذارش تهیه کن از این ایران خودرو ببین این چه بامبول جدیدی است که پارس های تحویل اسفند بدون اینکه فاکتور بشن به نمایندگی حمل میشن و امانی اونجا میمونن تا بعد مدل 94 خورده بشه ؟
دقیقا چه زمانی میخوان فاکتور کنن؟
چرا ماشین رو قبل فاکتور شدن فرستادن نمایندگی ؟
امروز 2 تا پارس داشتم هر دو تاشون اومده بود اما شماره بدنه رو ایران خودرو رزرو کرده بود تا سر فرصت بتونه مدل 94 فاکتور کنه.
دقیقا سر فرصت کی میشه این ور سال یا اون ور سال ؟
از این گزارش ها میتونی تهیه کنی برادر من ...
مازراتی شب چند به چه درد من میخوره
و من الله توفیق ...
علی: 1393/12/1018:46:02،
68
17
با این همه ثروت کشورمون آرزوی مردم شده یک شب سوار شدن این ماشین ها
سراتو 20150سفید: 1393/12/1016:26:29،
98
21
کاش هفه بتونن بخرن که دیگه نیاز به اجاره نباشه
مهران: 1393/12/1019:54:30،
56
13
آدم باید خیلی تو خالی باشه که بخواد با این کارا جلوی مردم درآد.نشونه عدم اعتماد بنفسه .ای بابایی که ماشین اجاره می کنی فردا رو می خوای چیکار کنی.فلوکس سوار شو ولی مال خودت باشه
عالم: 1393/12/1016:37:19،
40
30
ماشین اجاره می کنی بری باهاش دور بزنی . نشنیده بودم .میخای اجاره هم کنی پراید فقط واسه کار راه افتادن
مح مممد دزفیلی: 1393/12/1016:40:28،
59
19
بابا والا برای فیس و افاده یک شب نمی ارزه...
رام رام: 1393/12/1016:40:33،
20
35
آقايون اجاره دور دور يه ساعته. اينم آرزوست
رام رام: 1393/12/1016:42:11،
42
27
بى شوخى، در حال حاضر اعتبار يعنى ماشين خارجى
سروش: 1393/12/1016:58:56،
72
19
فرهنگ بيخود و مزخرف ايراني هايي كه ادعاي تاريخ 2500ساله ميكنن. شيشه 405 پدرم شكسته بود. بردم تعويض، طرف داشت تو ماشين رو جارو ميكرد. يهو يه ماكسيما اومد، طرف گفت پسر بدو برو سراغ ماكسيما. اونوقتا ماكسيما شاخ ماشينا بود، حيف كه كم سن بودم و فكرم نرسيد بگم خدافظ به ماكسيماتون برسين.
repsol: 1393/12/1016:43:31،
30
16
ای کاش درامد رورانمون این اندازه بود و ماهی چند روز مازراتی سوار میشدیم....نه نه ما که ایرانی هستیم نباید از این ماشینا سوار شیم؟
احسان: 1393/12/1016:46:18،
55
24
فقط سمند سفید خودم عشقه واسه شب مراسمم منت دیگرون هم نمیکشم استرس وسیله امانت مردم هم ندارم
محسن : 1393/12/1017:09:28،
55
48
تو مملكتي كه انقلاب شد بر ضد اشرافيت و كلي انسان شهيد و مجروح شدن تردد اينا توي شهر نوعي دهن كجي به مردمه مردمي كه ٩٠٪ شايد هم بيشتر سطح در آمد متوسط و پايين دارند
فقط ميتونم بگم متاسفم
جواد: 1393/12/1017:41:41،
64
17
بهتره برى ببينى كيا سوار اين جور ماشينا هستند برادر
علی: 1393/12/1017:09:56،
65
23
اتفاقا من هر وقت یه ماشین خارجی گرون قیمت میبینم از نگاه کردن به خود ماشین لذت میبرم .ولی خدایی اکثر کسایی که سوار این ماشین های لوکس می شن اصلا ارزش نگاه کردن ندارن چون یا دلالند یا رانت خور یا اختلاص گر و یا اقا زاده ،که همشون چندش اورند.
مهرداد: 1393/12/1109:37:58،
25
14
شدیدا با نظرت موافقم
ارش: 1393/12/1017:22:19،
33
25
همه جاي دنيا هر ماشيني كه بخواي اجاره ميدن، حالاهر كسي بسته به نيازش اجاره ميكنه ، اين چيز طبيعيه، هر كاري هم مشكلات و فوايد خودشو داره،الكي شلوغش نكنين
اوس الماس: 1393/12/1118:06:31،
20
21
مزذا نیو را شما شبی چند اجاره میدی برادر؟
علی: 1393/12/1017:23:56،
32
87
مزدا نیو خودم رو عشقه.منی که پوله اون ماشینا رو ندارم به همین باید راضی باشم
مهدی: 1393/12/1021:56:31،
20
20
یه عکسی چیزی هم میذاشتی بدتر نبود!!
محسن: 1393/12/1022:36:26،
28
13
شما اینقدر قانعی اشک تو چشام جمع شد! :))
الکی: 1393/12/1020:36:00،
34
26
من حاضر نیستم تو عروسیم ماشین اجاره کنم چون اونوقت شش دونگ حواسم باید به ماشین باشه تا عروسی و عروس .... خدا به همه بده
سجاد: 1393/12/1021:32:55،
30
16
کسی که 2 ملیون برای دور دور میده+ریسک خسارت،حتما قدرت خرید یه ماشین متوسط کره ای یا ژاپنی رو داره(مزدا،النترا ... ) بره بگیره. به استرس و ریسکش نمی ارزه (به نظر من معقول نیست)مگر برای کلکی باشه یا ...
فرهاد: 1393/12/1022:02:36،
28
23
همه چیز داشت خوب پیش میرفت تا اینکه در منگنه عروس خانوم گرفتار شدم که این کارو بکن این کارو نکن.دختر خالم ماشینش این بود عروس عمم ماشینش فلان بود.اونجاست که کلا توف و لعنت میفرستی به هر چی عروسیه و ماشین عروسه و کلا از ازدواج پشیمون میشی و راه دفتر خانه و طلاق را پیش میگری که ای خدا این چه غلطی بود من کردم.
عال: 1393/12/1023:08:06،
28
22
ما ایرانیها غیر از کلاه گذاشتن سر همدیگه و به هر قیمت درآمد کسب کردن ،هیچ کاری بلد نیستیم.
نمونه اش شرکت اسان موتور که به هر قیمتی هست داره سر مشتریاش کلاه میذاره.
ناصر: 1393/12/1108:29:10،
24
24
جناب عال به ما نخواستند و نمیخواهند یاد بدهند درست زندگی کردن رو؛ و فرهنگ و ادب رو از مدارس شروع میکنند و وقتی از روز اول در مدارس بین بچه ها فرق میزارن و دروغ گفتن وکلک رو بچه از همون شروع مدرسه یاد میگیره بعد توقع دارید کشور بشه ژاپن .
reza: 1393/12/1109:10:09،
20
23
دغدغه مردم مملکت ما رو باش نشان میده چقدر فرهنگ اسلامی قوی است
سعدی: 1393/12/1115:16:03،
30
15
نه همین لباس زیباست نشان آدمیت.

قربون سعدی
علیرضا: 1393/12/1116:15:29،
27
21
توی این وضعیت اقتصادی خیلی چیزا فقط برای یه شبه، چه برسه به مازراتی
علي: 1393/12/1310:49:02،
28
19
شما فكر ميكنيد يه سري ها چه جوري پولدار ميشن اين كار يه نمونشه

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار ایران
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
اولين نمونه از خودروی JAC J4 وارد ایران شد
سورن توربو را انتخاب کنیم یا دنا؟
ملاقات ایرانی با هیوندای سوناتا 2018
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما