کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

حذف پردرآمدها از دریافت یارانه پایان تراژدیک داشت!

کدخبر:۱۰۳۰۴پنجشنبه، ۷ اسفند ۱۳۹۳ - ۱۱:۴۸:۱۵۹۶۲۱ بازدید

کابوس حذف پردرآمد‌ها از دریافت یارانه‌ها در سال آینده با تصمیمات روزهای اخیر مجلس و دولت به پایان شومی رسید. قرار بود‌ مکانیزم پرداخت یارانه‌ها ...

کابوس حذف پردرآمد‌ها از دریافت یارانه‌ها در سال آینده با تصمیمات روزهای اخیر مجلس و دولت به پایان شومی رسید. قرار بود‌ مکانیزم پرداخت یارانه‌ها و پرداخت آن به همه مردم ‌ یکسان تغییر پیدا نماید که این اتفاق رخ نداد. 

تابناک نوشت : مجلس و دولت بر خلاف قانون هدفمندی، دوباره تصمیم گرفتند ‌روند اشتباه گذ‌شته را ادامه دهند. محمد باقر نوبخت اعلام کرده ‌که «دولت و مجلس نسبت به افزایش قیمت‌ها حساس هستند و نباید به مردم فشار وارد شود و راه دیگر آنکه تعداد‌ یارانه‌بگیران را محدود کنیم و برای آن هم نمی‌توان به راحتی عده‌ای را حذف کرد که کمبود ۱۰ هزار میلیارد تومانی منابع هدفمندی یارانه‌ها جبران شود. بسیاری از مردم استحقاق دریافت یارانه نقدی دارند و نمی‌توان افراد پولدار را شناسایی کرد و این نظر مردم است که باعث شده ما و شما مجلسی‌ها امروز اینجا باشیم‌». 

این سخنان در حالی مطرح می‌شود که همین چندی پیش بود که آقای نوبخت در اظهار نظر متفاوتی اعلام کرد، ‌«یارانه افراد خارج از کشور را بر اساس گزارش‌هایی که در اختیار داشتیم‌ کامل حذف کرده‌ایم، اما پر درآمدهای داخل کشور نیز به تدریج در حال حذف شدن ‌هستند‌».

بنابراین مشاهده می‌شود که حتی مسئولان دولتی نیز در اظهاراتشان کاملاً ضد و نقیض هستند و این موضوع عاملی خواهد بود که به رغم اینکه تاکنون پیشنهادهای فراوانی جهت حذف یارانه پردرآمد‌ها اعلام شده، هیچ یک از آن‌ها به مرحله اجرا نرسد. 

دولت و مجلس هر بار علت عدم حذف یارانه‌بگیران پردرآمد را ‌نداشتن اطلاعات درآمدی خانوار‌ها اعلام می‌کردند. این موضوع در حالی است که همین آقای نوبخت در ‌اظهار‌نظری کاملاً متفاوت اعلام می‌کند، ‌از ۴۰ پایگاه اطلاعاتی میزان درآمد افراد محرز شده ‌و آن‌ها را در پروسه حذف قرار داده است. 

از آذر ماه سال ۱۳۸۹ با اجرایی شدن قانون هدفمندی یارانه‌ها و تصمیم برای پرداخت یارانه نقدی ۴۵ هزار و ۵۰۰ تومانی در هر ماه به متقاضیان، همواره کسری ناشی از پرداخت‌های نقدی و نماندن هیچ منبعی برای اختصاص به تولید، بهداشت و هزینه‌های دولت که در قانون هدفمندی پیش‌بینی شده بود، از مهم‌ترین مسایل پیش روی دولت‌ها بوده است. 

البته عدم پایبندی به قانون و تصمیم برای پرداخت یارانه نقدی در دولت قبل که آغازگر فاز اول قانون هدفمندی یارانه‌ها بود، شروع شد و اکنون با گذشت بیش از چهار سال از کلید خوردن این قانون، دولت و مجلس نتوانسته‌اند راهکار مناسبی برای جلوگیری از هدر رفت خارج از ضابطه منابع پیش‌بینی کنند. 

بر اساس قانون هدفمندی یارانه‌ها مبنی بر اختصاص ۵۰ درصد درآمدهای ناشی از افزایش قیمت حامل‌های انرژی در هر سال به توزیع نقدی و غیرنقدی به خانوار‌ها، ۳۰ درصد برای حمایت از تولید و ۲۰ درصد برای کمک به هزینه‌های دولت با تاکید بر طرح‌های عمرانی، در این دوران هیچ ‌گاه رقمی به تولید اختصاص نیافت و تنها در سال جاری طبق آخرین آمار ارائه شده، رقمی حدود ۱۵۰۰ میلیارد تومان از مجموع ۴۸۰۰ میلیاردی در نظر گرفته شده در بودجه به بهداشت و درمان تعلق گرفته است. 

جالب اینکه آقای جهانگیری اعلام کرده است، با توجه به شرایط فعلی به احتمال زیاد در سال آینده نزدیک به ۱۶۰۰۰ میلیارد تومان، پرداخت نقدی یارانه‌ها کسری داشته باشد. 

این موضوعات چند سؤال مهم را به ذهن متبادر می‌کند. چرا نمایندگان مجلس و دولت به رغم اینکه اذعان دارند روند موجود پرداخت یارانه‌ها به نفع اقتصاد و توسعه کشور نیست و این وضعیت حتی رفاه مردم را در ‌‌نهایت با چالش جدی روبه‌رو می‌کند، پرداخت یارانه نقدی به همه مردم ادامه می‌دهند؟ 

آیا بعضی از موضوعات سیاسی به قدری اهمیت دارند که ‌روی یک تصمیم‌گیری ملی تأثیر گذار است؟ و در ‌‌نهایت اینکه اگر واقعاً تصمیم‌گیری در این موضوع به این دشواری است، چرا این همه تناقضات در اظهارات مسئولان امر وجود دارد؟ 

بلیط هواپیمادیدگاه ها

شاهو: 1393/12/712:02:12،
217
22
امسال درامد نفتی نداریم همه تمرکز دولت روی مالیات .ملت خودتونو اماده کنید
sina: 1393/12/712:32:38،
100
20
یه نفر همه فن حریفه! اقتصاد بلده، خانواده بلده، ای تی بلده! پس چرا دانشمندای دنیا این طوری نیستن؟
تادسته: 1393/12/713:02:45،
86
16
اره امسال بیچاره میشیم از مالیات
مهردادددد: 1393/12/713:03:07،
98
14
به نظر میرسه برای اختلاس بعدی پول کم آمده اونوقت متخصصان نخبه بالاخره به این نتیجه رسیده اند که با حذف یارانه و افزایش مالیات کلا جبران کنند . به این میگن چی ؟؟؟؟
محمد: 1393/12/713:13:33،
90
58
متاسفانه وقتی صحبت از پیشرفت و رفاه میشه نگاه ما به کشورهای غربیه
اما وقتی صبحت از شرایط دشوار میشه همه در حال شانه خالی کردن هستیم

آلمانی که امروز پیشرفته ترین کشور اروپاست، بعد جنگ جهانی بجز نیروی کار هیچ چیزی نداشت،
ژاپن بعد از بمب اتمی با خاک یکسان شد.
پس این کشورها چطور این همه پیشرفت کردند؟؟؟؟
امداد غیبی بهشون رسید؟
بخوانید که مردمشان چطور تلاش کردند تا از شرایط سخت بگذرند. سخت کار کردند، تا به رفاه عمومی برسند

کاری به نفس دادن یا ندادن یارانه نقدی ندارم اما برخلاف بعضی عزیزان، بشدتتتتت معتقدم که یارانه نقدی حق همه نیست
رفاه حق همه است
تحصیل رایگان حق همه است
درمان رایگان حق همه است

یارانه نقدی خانواده 4 نفری با درآمد 3,000,000 میشه 6% درامدشون
اما یارانه خانواده با درامد 600,000 میشه 30% حقوقشون
این یعنی تاثیر یارانه نقدی در زندگی خانواده با درامد کمتر بشدت بیشتره
وحید یوسفی: 1393/12/713:13:50،
44
18
دولت از کنار پردرآمدها داره منتفع میشه.
مگه میشه کاری کنه به ضرر خودش باشه.
اصلا نون دولت دست سرمایه داراست.
محمد: 1393/12/713:14:54،
49
48
ادامه 2 :

اما خانواده مرفه تر حتما منزل بزرگتری داره که با گرانی آب و برق و ... هزینه بیشتری متحمل میشه، 2، 3 خودرو یا بیشتر داره که با گرانی بنزین پول بیشتری باید بده

اما حاضر نیست قید یارانه نقدی رو بزنه تا گرهی از زندگی هموطنش باز بشه و حاملهای انرژی هم برای خودش گرانتر نشه

مسولان هر کشور هرچقدر باکفایت یا بیکفایت به جای خود!!!!!
ما مردم برای خودمان به سهم خودمان برای پیشرفت کشورمان چکار کردیم؟
اصلا پیشرفت کشورمان برای ما مهمه؟؟؟
یا فقط دستمون رو کلاه خودمونه؟؟؟
اگه مهم نیست چرا هنوز تو این کشوریم؟؟؟
محمد: 1393/12/713:15:57،
60
38
ادامه 3 :

یارانه فقط یک نمونه هست از طرز فکر غلط ما مردم که خودمونم به خودمون رحم نمیکنیم!!!!!!!!!!!!!!!!!

لاستیک فروش اگه لاستیک گرون شه، موجودی قبلشم به قیمت جدید میده

شیر فروش تو شیرش آب میبنده....

دلار گرون شه همه هجوم میبرن میخرن که گرونتر شه و کمی سود کنن اما فکر این نیستن که بعدش باید همه مایحتاج زندگیشونو گرونتر بخرن و هم به خودشون هم به هموطناشون فشار بیشتری بیاد

و الی ماشاله....

اگه همین فرمون بریم و اگه لایق ترین مسولان دنیا رو هم بیاریم، قول میدم تا 100 سال دیگه هم پیشرفت نمیکنیم
پاسخ به محمد: 1393/12/713:29:13،
57
36
محمد جان اگر قراره مردم همه کارها را انجام بدهند پس دولت میخواهند چکار؟ در ضمن بحث هدفمندی از اول این بود که سوبسید حذف بشود و نقدا به مردم پرداخت شود و اینگونه تعبیر شده که این یعنی عدالت،حال اگر من در آمد بالا یا پایینی داشته باشم آیا صحیح است که از عدالت سهم بیشتر یا کمتری داشته باشم؟
محمد: 1393/12/715:15:33،
50
31
درست عزيز توضيح دادم كه وظيفه مسولان بجاي خود و اين سلب كننده كم و كاست احتمالي مسولان نيست
اما خود مردم وظيفه ندارند؟؟؟؟ پس اجتماع يعني چي؟
كسي كه تاثير يارانه تو زندگيش كمتر ٥ درصده، 45500تومان چه گرهي از زندگيش باز ميكنه؟ اما همين چه گرهي ميتونه از زندگي هموطنش باز كنه؟

با احترام فراوان به نظر شما،من عدالت رو تقسيم مساوي همه چيز نميدونم. اگه اين عدالته،چرا الان پيشرفته ترين كشورهاي دنيا،كشورهاي كمونيست نيستند؟؟
كه همه چيز را براي همه "مساوي" تقسيم ميكردند
عدالت يعني """برقراي رفاه عمومي در اجتماع و كاهش فاصله طبقاتي"""

شما خودت يه بچه شيرخواره يه ٨ ساله يه ٣٠ ساله كارمند داشته باشي، كدومشون به كمك و حمايت بيشتري احتياج دارن؟ به همه مساوي كمك ميكني؟ مسلما فرزند ضعيفتر احتياج به دستگيري بيشتر داره.
باز هم تاكيد ميكنم كه تلاش مسولان بسيار واجبه،اما خودمان هم به هم پشت ميكنيم
محمد: 1393/12/715:30:08،
43
34
يه مثال ميزنم امروز تو المان با ٥٠٠٠ يورو پيش قسط ميتونيد بنز بخريد و قسمت اعظمش رو ماهيانه بدون سود پرداخت كنيد و به اقتصاد كشور هم كمك كنيد يعني با پول پرايد ميتونيد پيش پرداخت خريد بنز رو بديد

اما بعد جنگ جهاني، از المان هيچچچچچ چيزي نداشت. اگه مردم كار نميكردند، به بهبود وضع زندگي جامعه كمك نميكردند و فقط چشم به راه كمك دولت و توضيع همگاني يارانه نقدي و غير نقدي بودند،اينقدر پيشرفت ميكردند؟؟؟يا به اقتصاد خودشون بيشتر فشار مي اورند؟؟؟

المانيها ٢ شيفت كار كردند، پول ١ شيفت گرفتند،پس انداز كردند،اينده نگري كردند و الان بزرگترين اقتصاد يورو هستند و همانها سطح رفاه جامعشون رو بالا بردند
يا ژاپنيها و...

مسلما دولت بايد اقدام كنه،سخت كار كنه و وظيفه بشدتتتت سنگيني داره ولي تا نيروي انساني به كمك اقتصاد نياد هيچ اتفاقي نه واسه اقتصاد ميوفته نه واسه بهبود سطح رفاه عمومي و به قولي عدالت
علی: 1393/12/718:02:33،
35
38
جواب محمد:
چقدر حرف میزنی ، خدا خانوادتو کمک کنه!
م.در پاسخ به مهندس وحید : 1393/12/718:40:43،
30
26
فرمایش جنابعالی کاملا درست است ولی اگر مردم بنشینند که فقط دولت همه کاره باشد میشود وضعیت موجود در آلمان اگر کسی اختلاس کند و دولت ساکت باشد مردم سریع در صحنه حاضر میشوند ولی در ایران ............. بماند .
احمدی نژاد: 1393/12/712:07:54،
66
42
مزدا نیو++++++++
بسترن--------
کدوم بهتره؟؟؟؟؟؟؟؟؟//
علی: 1393/12/712:22:15،
41
23
هیچکدوم ..
وسترن بهتر از هر دوشونه.
ka: 1393/12/714:59:38،
23
32
مشایی +++++ زنجانی _____
بيكار: 1393/12/712:16:51،
35
21
تيتر خبر تو حلقم,كابوووس.!!!
محمد: 1393/12/712:17:38،
91
18
با سلام
بنده کارمند هستم ولی اگه اطمینان داشتم انصراف از دریافت یارانه واقعا صرف اصلاح اقتصاد و سایر موارد میشه و سر از اختلاس و جیب عده ای انقلابی نمای سودجو در نمیاره قطعا انصراف میدادم ولی متاسفانه دیوار اعتماد از بین رفته . اگه این دیوار ترمیم بشه قطعا مردم خودشون علیرغم نیاز برای انصراف پیشقدم میشن . بهتره مجلس و دولت و قوه قضاییه در راستای اصلاح ساختار و برخورد با افراد سودجو قدم بردارند قطعا به تبع آن بخش عمده ای از مشکلات حل خواهد شد
یه محمد دیگه: 1393/12/800:56:27،
30
22
آقا ما سادگی کردیم عید امسال که به ملت التماس میکردن انصراف دادیم!
ااشتباه بزرگی کردم، تا الانش فقط و فقط بخاطر وعده بهبود اوضاع اقتصادی از خیر 1 تومن گذشتم ولی در عوض هر روز اخبار اختلاسهای چند صد میلیاردی و فسادهای هزار میلیاردی دیدیم، هر روز گرونی و افزایش تعرفه و فلان، دارایی هم خراب شده چهار چنگولی رومون امسال 50 تومن بابت مالیات گرفتن ازمون!
وقتی صاحب کارخونه های خیلی بزرگی مثل فلانی، ماه به ماه یارانه میگیرن من احساس میکنم دولت با وعده هاش کلاه خیلی گشادی سرم گذاشته.
هیچی نمیشد حداقل یه سرویس اینترنت توپ و قبض موبایل که ازش در میومد
مردم: 1393/12/712:26:13،
24
18
مردم همیشه مردم ایران همیشه ایران
اما قدرت و دولت در مقابل مردم یعنی هیچ
ایمان: 1393/12/712:26:59،
48
24
این پول نفته و همه چه پولدار چه فقیر باید پول نفتشون رو بگیرن
موسوی: 1393/12/712:27:51،
47
26
یارانه حق مسلم ماست
واقعه بین: 1393/12/712:28:09،
33
18
یکماهه میشه بالای 10 میلیون خرپول و حقوق بگیر بالا رو پیدا کرد /اینا همش کشکه و دروغ و دغل. میخواید براتون لیست کنم ؟
فرياد: 1393/12/712:29:41،
42
23
من وامثال بنده كه خودشون شخصاانصراف دادند بشدت سرشون كلاه رفت والان ازاينكه همچين اقدامي كردم سخت پشيمانم
مهدی: 1393/12/712:29:52،
55
23
600 مفسد اقتصادی 83000 میلیارد تومان از بانک ها بردن پس نمی دن ، اسامی این 600 مفسد هم به نهادهای مسئول اعلام شده و هیچ کاری نمی کنن . این پول معادل دو سال یارانه ی همه ی مردم ایرانه ، یعنی این 600 مفسد به کجا وصلن که دولت نمی تونه پول از اینها بگیره؟
یعنی مملکت ما اینقدر گل و بلبله که یک قلم 83000 میلیارد تومان بالا کشیده می شه هیچی به هیچی ؟؟؟!!!!
شیما: 1393/12/712:30:18،
45
22
خود این اقای نوبخت جز یارانه بگیر هاست
کنجکاو: 1393/12/712:37:19،
33
22
با دیدگاه محمد موافقم کاملا. در عین حال من شک ندارم که دولت از درآمد تمام ملت اطلاعات موثقی دارد و دسترسی کامل به حسابهای بانکی تک تک آحاد را هم دارد. بعنی اینکه شاید برای بانک مرکزی یک ساعت وقت نگیرد که لیست تمام حسابهای بانکی در کل کشور که موجوی آنها 1 میلیارد یا بیشتر است تهیه کند. یا حتی بیش از 50 میلیون. حالا حکومت چرا اینقدر اکراه دارد که یارانه افراد پر درامد را حذف کند من نمیدانم. با اینکه خود من هم موافق نیستم چون حقشان هست!
حقیقت: 1393/12/715:32:22،
25
20
درآمدها درایران شفاف نیست و ثروت ودارایی که فقط حساب بانکی نیست !! مقدار جواهر و طلا و خیلی چیز های دیگر را نمی شود معلوم کرد . یک معیار دقیق و عادلانه هم نمی توان تعیین کرد چون بستگی به بسیاری از عوامل دارد تعداد خانواده و میزان نیاز واقعی آنها و نوع هزینه ها و.....
میثم: 1393/12/716:55:08،
38
24
من خودم بشخصه کارم با پول (نمایندگی بیمه دارم)نه جنس یا هر کالا و خدماتی که بقیه میفروشند در روز شاید 10میلیون به حسابم بیاد و بره ولی هیچیش مال من نیست و پایان ماه حقوقم ناخالص یک میلیونم نمیشه ولی خیلی فکر میکنن وضعم خوبه تازه کرایه دفتر و ایاب ذهابم دارم وخیلی از پولدارها چیزه زیادی به نام خودشان ندارند تا مالیات ندند اشتباه نگیر
درضمن شما به کشور فرانسه نگاه کنید بعداز آمدن اولاند مالیات پولدارهرو خواستند بیشترکنن اکثرشان رفتند تابعیت کشوردیگه گرفتند و اقتصاد فرانسه دچاربحران شد واقعیت اینه پولدار میتونه کارخانه بزنه نه دولت اگه دولت میتونست بعداز سی و پنج سال ما الان باید پیشرفته ترین کشور دنیا بودیم تازه درامد نفتم داشتیم شما مردم هنوز تفکری که باهاش انقلاب کردین رو دارید به قول مرحوم بازرگان انقلاب تمام شد یکم مملکت داری کنیم
رضا: 1393/12/712:53:43،
42
14
مساله اینه که نه مجلس و نه دولت هیچ کدام نمی خواهند مسئولیت این کار رو به عهده بگیرند و می خواهند توپ را در زمین دیگری بیاندازند.
یاهو: 1393/12/713:19:56،
21
18
این کارها مشکل اساسی کشور را که در تمام زمینه ها ی اجتماعی و سیاسی و اقتصادی عملا به بن بست رسیده حل نمی کند فقط از این ستون به آن ستون فرج است !!
یه شهروند: 1393/12/713:22:23،
19
23
دوستان باور کنین اگه دولت به زور کسری بودجه پرداخت یارانه رو بپردازه مجبور به واریز نقدینگی میشه که این خودش موجب تورم و گرانی زیادی میشه که مبلغ پرداختی یارانه در مقابلش هیچه
حسن: 1393/12/713:36:25،
26
22
پایان شوم! آقای نویسنده! شاید برای منسوبین تابناک، پرداخت یارانه به همه مردم شوم باشه! ولی در نظر خیلی‎ها، این یارانه یه حقه که باید گرفت! چون حق دادنی نیست!
محسن: 1393/12/714:03:31،
37
26
من انصراف از یارانه ندادم چون به این نظام اعتماد ندارم
چون به جای 44500 تومن یارانه موج عظیم گرونی رو به ما تحویل دادن
اونا قیمت رو تعدیل کنن و یا به قیمت قبل برگردونن ما هم یارانه نمیخوام
قبل از راهپیمایی 22 بهمن مرغ کیلوی چند بوده و الآن چنده
همه چیز که تقصیر مردم که نیست
اقا امير: 1393/12/714:05:52،
49
22
يارانه حق تك تك افراد جامعه هست غني و فقير نداره ! يارانه حق مسلم ماست! كمتر اختلاس كنيد تا اين اندك مقدار به همه برسه!
j: 1393/12/715:01:42،
29
18
اکثرا تعجب هم کردن انگار ااااا
مردم: 1393/12/715:31:37،
38
21
اولا بیت المال مال همه هست نه مال عده کمی غنی یا فقیر...
دوما با بهونه یارانه چندهزار درصد گرانی بار اوردن که واسه مردم یارانه بدن نه اینکه گرونی رو درست کنند بعد یارانه رو قطع کنند...
سومان.چند برابر گرانی درست کردند پس باید یارانه رو هم چند برابر کنند نه اینکه قطع کنند...
نتیجه اخلاقی:یارانه مال همه است و باید به همه داده بشه و ضمنان با اهنگ تورم رایانه هم بیشتر بشه
قشر متوسط انصراف دهنده از یارا: 1393/12/716:25:53،
27
35
تو دیگه نوبری

کی گفته دسترسی مستقیم به بیت المال و یارانه حق همه هست!

یهره مندی یکسان از بیت المال حق همه هست که اونم الان افراد با امکانات بیشتر، بیشتر نفع میبرن

یارانه مال افراد ضعیفی هست که کار میکنند ، زحمت میکشن ولی به‌اندازه زحمتشون دستزمزد نمیگیرن مثل قشر محترم کارگر یا خانواده های دچار مشکل مثل بی سرپرست یا دارای معلول

اینی که بتونی کار کنی درامد داشته باشی بعد نکنی بگی بدبختم یا من هرکاری نمیکنم جای امثال این ادما جوی اب هست و هیچ حقی هم ندارن
بابک: 1393/12/715:39:11،
29
20
شناسایی پردرامدها که کاری نداره می توان با استفاده ار اتاق اصناف مشاغل همه آنها را شناسایی کرد. نظیر کلیه پزشکان متخصص و فوق تخصص ، صنف طلا فروش و ... که جزء مشاغل پردرامد هستند. یا با یک استعلام گرفتن از سازمان ثبت املاک کلیه مالکین و افراد تحت تکلفی که در هر خانواده بیش از دو ملک دارند را می توان به عنوان افراد پر درامد تلقی نمود. یا مالکین خودروهای لوکس میلیاردی که ماشالله این افراد تعدادشون از ده میلیون نفر هم بیشتره (با توجه به آمار خودروهای وارداتی). فقط من نمی دونم اون نابغه ای که افراد با درآمد بالای 2.5 میلیون را پردرامد تو این وضعیت مملکت معرفی کرده بود کیه؟!!!
سجاد: 1393/12/715:48:40،
34
22
آقا من 2200 درآمدمه،نه خونه دارم،نه ماشین،نه سرمایه... برا کمک به دولت ثبت نام نکردم ولی حالا میبینم اکثر پولدار ثبت نام کردن و دولت هم خذفشون نمیکنه، مگه همین دولت نمیخواست پولدارا رو حذف کنه،پس چرا من از حقم بگذرم،حالا پشیمونم چرا ثبت نام نکردم
مجید تیزه: 1393/12/715:57:33،
32
21
یاد بازی قلعه افتادم ...
تا مالیات زیاد و رفاه کم میشد مردم قلعه رو ترک میکردن بعد پیام میداد:
مردم شما را دوست ندارن
مردم در حال ترک قلعه هستند
این مالیات عادلانه نیست و ...
جدی نمیگرفتم میگفتم بازیه مگه میشه ادم اینقدر بی رحم باشه ...
ولی انگار میشه
یارو: 1393/12/718:14:50،
36
32
"دولت و مجلس نسبت به افزایش قیمت‌ها حساس هستند و نباید به مردم فشار وارد شود "
خیلی رو میخواد که آدم این حرفو بزنه.خدا یه ذره شرم تو وجود اینا نذاشته.
وحيد ر: 1393/12/902:15:51،
24
14
يه اصل مهم هست كه هم اين طرفي ها و هم اون طرفي ها به اون شديدا ايمان دارند و اون كاميابي در انتخاباته
با توجه به نزديكي انتخابات مجلس دولت و مجلس منتقدش بصورت خودجوش روي يه مسئله مهم به توافق رسيدند، مبارك است انشالله
علی: 1393/12/719:11:30،
34
18
اقتصاد بدتر میشه که بهتر نمیشه ،کشور جهان سومی ،همیشه جهان سومی است ،هر وقت اریتره ،اوگاندا ،توگو ،کومور و زئیر پیشرفت کرد ،ما 10 سال بعد تو اقتصاد پیشرفت میکنیم ،وقتی اقتصاددانهای ما تز دکتراشون در باره الزام افزایش نرخ ارز هست ،(افزایش نرخ تمام واحدهای پولی دنیا به تبع افزایش قیمت دلار.) که این یعنی کاهش قدرت مالی مردم ،امیدی به اقتصادی که دولت دستش تو جیب مردم میباشد ،نیست.
سجاد: 1393/12/720:46:21،
28
19
طبق گفته رئیس جمهور تورم صفر شده دیگه چی ازین بهتر؟دیگه از خدا چی میخواید؟...خدایا شکرت که آخر نمردیم و یه دولت به اسم دولت راستگویان سر کار اومد و تورم رو صفر کرد خدایا ازت ممنونم...
مهدی: 1393/12/810:16:52،
20
20
کاری نداره هر خانواده ای که بیش ازدو خونه به نامشون بود یا تو حسابشون بالای دویست میلیون تومن بود حذف کنید. یا همه اونایی که ماشین بالای صد میلیون سوار میشن. اگه نمیترشن اطلاعات دوستاشون افشا شه که چه ثروت های هنگفتی پیدا کردن
ايراني: 1393/12/810:31:36،
21
22
سلام هموطنان عزيز بنظر من دولت بايد كلا يارانه را قطع كند زيرا ميتوان با اين مبلغ كلان خدمات خيلي بيشتر و بهتري بمردم عرضه كرد مثلا توسعه هرچه بيشتر مترو ، اتوبان ، آزاد راه ، مدارس ، بيمارستانها ، بهداشت عمومي ، و خيلي موارد ديگر كه باعث پيشرفت و آباداني بيشتر كشور ميشود كه سودش خيلي بيشتر از اين 45000 تومان براي مردم است من كه انصراف دادم يا اگر لازم است داده شود به كساني داده شود كه يا شاغل نبوده يا درياقتي زير 600 هزار تومان دارند.
عرفان: 1393/12/908:53:18،
21
12
دوست عزيز ايراني. اون موقع هم كه مي خواستن طرح هدفمندي رو اجرا كنن حرفهايي كه شما مي زدي(توسعه هرچه بيشتر مترو ، اتوبان ، آزاد راه ، مدارس ، بيمارستانها ، بهداشت عمومي ، و خيلي موارد ديگر كه باعث پيشرفت و آباداني بيشتر كشور ميشود) وعده ميدادند. و گفتند با در آمد حاصل از هدفمندي يارانه ها فلان كارو مي كنيم و........
aaa: 1393/12/812:09:58،
29
19
من فقط یه سوال دارم؟؟؟؟
ساله 89 که قیمت آب و برق و گوشت و شیر و..... کمتر بود 45500 میگرفتیم الان هم همونو میگیریم
این یعنی چی؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟؟
amin: 1393/12/1018:29:15،
18
17
این یعنی........! خوبه حالا 2 3 سال دیگه هم قیمتارو با یارانه مقایسه کنی دیگه یه رقم خنده داری میشه
محمد: 1393/12/2010:48:46،
19
13
يارانه مال همه ملته. چه ربطي به درامد داره

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
معرفی سریع‌ترین خودروی موجود در ایران
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما