کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
ایکاپ
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

فروش سیم‌کارت‌های ویژه کودکان تا چند ماه آینده

کدخبر:۱۰۱۳۴پنجشنبه، ۳۰ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۹:۱۱:۰۲۲۷۱۴ بازدید

صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از الزام اپراتورهای تلفن همراه کشور به ارائه سیم‌کارت‌های ویژه کودکان ...

صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی از الزام اپراتورهای تلفن همراه کشور به ارائه سیم‌کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان خبر داد.

عباسی در گفت‌وگویی گفت: تا 6 ماه آینده نخستین نسل سیم‌کارت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان با امکانات ویژه روانه بازار خواهد شد.


سیم‌کارتی در کنترل والدین

در واپسین روزهای ارائه نسل سوم تلفن همراه موضوع ترویج فرهنگ استفاده از این ابزار فناوری به طور جدی در میان مقام‌های تصمیم‌گیر مطرح شد. ارائه سیم‌کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان از جمله بندهای مهم این پیوست فرهنگی است که به تازگی به تصویب کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات رسیده و قرار است در 6 ماه آینده عملیاتی شود.

صادق عباسی شاهکوه، معاون صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در گفت‌و‌گویی با اشاره به الزام اپراتورها نسبت به برنامه‌ریزی و ارائه سیم کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان تا 6 ماه آینده گفت: این طرح گام نخست حرکت به سمت اجرای پیوست فرهنگی تلفن همراه تلقی می‌شود و در حال حاضر یکی از اپراتورهاکار ارائه سیم‌کارت کودکان و نوجوانان را شروع کرده است و در حال  عرضه آن است. البته ارائه سیم‌کارت‌های کودکان و نوجوانان بستگی به شبکه اپراتورها و امکانات موجود آنها دارد.

وی افزود: امکان خرید این نوع از سیم‌کارت‌ها برای خانواده‌ها فراهم شده است اما وقتی که دو اپراتور دیگر هم سیم‌کارت‌های کودکان و نوجوانان را ارائه کنند، وضعیت بهتر خواهد شد و زمینه انتخاب برای خانواده‌ها فراهم می‌شود.

معاون صدور پروانه سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی در پاسخ به این سؤال که چرا سیم‌کارت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان در گذشته ارائه نشده است خاطرنشان کرد: این نوع از سیم‌کارت‌ها در آن مقطع زمانی می‌توانست ارائه شود اما بعد از ارائه نسل سوم و همچنین استفاده گسترده از دیتا و فراگیر شدن استفاده از تبلت در بین کودکان و نوجوانان، موضوع ارائه سیم‌کارت‌های کودکان و نوجوانان، جدی‌تر شد و در حال حاضر وقت ارائه این نوع از سیم‌کارت‌ها رسیده است که یک جنبه آن مربوط به ارائه بسته فرهنگی می‌شود.

عباسی با بیان اینکه ارائه سیم‌کارت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان در همه کشورهای دنیا اجرا می‌شود و یک موضوع داخلی نیست تصریح کرد: در این نوع از سیم‌کارت‌ها یک نوع قابلیت ارائه می‌شود و مشترک می‌تواند به تناسب و در صورت لزوم یک سری محدودیت‌هایی را در آن ایجاد کرده یا یک سری قابلیت‌هایی را به آن اضافه کند که کاملاً در کنترل والدین کودکان و نوجوانان قرار دارد.

وی ادامه داد: اینکه محتوای ارائه شده در این نوع از سیم‌کارت‌ها چه چیزی باشد موضوعی است که آن را باید در داخل و بر اساس آموزه‌های فرهنگی خودمان تعریف کنیم.

 در مرحله اول اپراتورها مشخص می‌کنند که از نظر فرهنگی مالکان این سیم‌کارت‌ها به چه مواردی دسترسی داشته باشند یا نباشند در مرحله بعدی، کنترل این سیم کارت‌ها در اختیار پدران و مادران قرار می‌گیرد به عنوان مثال پدر و مادر در سطح دسترسی، تعیین می‌کنند که فرزندان آنها بتوانند تنها با چند شماره مشخص شده تماس بگیرند یا اشخاصی که با آنها تماس می‌گیرند چه کسانی باشند. این موضوع به پدرها و مادرها اطمینان خاطر می‌دهد.

ویژگی‌های سیم‌کارت کودک و نوجوان

 تنها سه ماه پس از ارائه مجوز نسل‌های سوم و چهارم تلفن همراه، موضوع صیانت از کودکان و نوجوانان، مسئولان کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات را بر آن داشت تا همانند بسیاری کشورهای دنیا به‌رغم تأخیر قابل توجه، موضوع ارائه سیم کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان را در دستور کار خود قرار دهند.

بر همین اساس کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات در جلسه شماره 203 خود موضوع توسعه نسل‌های بالاتر تلفن همراه برای جهش اقتصادی در کشور و استفاده از آن در حوزه‌های سلامت، آموزش و اشتغال  همچنین بهره‌برداری از این خدمات را مدنظر قرار داد. در همین راستا این نهاد با تأکید ویژه بر استحکام، دوام و تعادل خانواده‌ها موضوع ارائه سیم کارت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان را به صورت جدی دنبال کرد.  در مصوبه شماره 203 کمیسیون تنظیم مقررات ارتباطات، کودک و نوجوان، به اشخاصی که 18 سال شمسی را تمام نکرده باشند اطلاق می‌شود. در این نوع از سیم کارت‌ها، امکان اعمال محدودیت در دسترسی به بعضی از خدمات تلفن همراه پهن یا اضافه کردن بعضی از خدمات تلفن همراه برای مشترک فراهم می‌شود و بر همین اساس، اپراتور نیز موظف است سیم کارت کودک و نوجوان با قابلیت دسترسی به بسته‌های خدماتی جذاب تلفن همراه باند پهن متناسب با گروه‌های سنی کودک و نوجوان را ارائه کند.  بر اساس این مصوبه، اپراتور موظف است بسته آموزشی استفاده صحیح از خدمات باند پهن تلفن همراه شامل شیوه بهره‌برداری از فرصت‌ها و مقابله با تهدیدها را در دسترس متقاضیان قرار داده و در این خصوص اطلاع‌رسانی لازم را به مشترکین ارائه کند. اپراتور همچنین موظف است خدمات تلفن همراه را با قابلیت اعمال برخی مدیریت‌ها برای استفاده کودکان و نوجوانان برای یک یا چند دسته از خدمات تلفن همراه از قبیل خدمات صوت، تلفن تصویری، پیام کوتاه، پیام چند رسانه‌ای و اینترنت یا اضافه کردن بعضی از قابلیت‌ها از قبیل تماس خانوادگی یا گروهی بر اساس درخواست مشترک فراهم کند.

چگونگی بهره‌برداری صحیح از خدمات اپراتور، شیوه‌های حفظ حریم خصوصی و حفاظت از داده‌ها، نحوه هدایت، نظارت و کنترل کودکان و نوجوانان هنگام استفاده از فناوری و خدمات تلفن همراه باند پهن توسط اولیای خانواده‌ها، تماس با کدهای خدماتی اضطراری از قبیل 123 و 110 در صورت مواجهه با ناهنجاری‌های فرهنگی و اجتماعی، کمک به آشنایی ذینفعان با قوانین و مقررات در خصوص کودکان و نوجوانان، ترویج اخلاق و آداب استفاده مسئولانه و شرعی از خدمات و محصولات تلفن همراه باند پهن در راستای رعایت حقوق شهروندی و کاربردها و برنامه‌های آموزشی و تربیتی مخصوص کودک و نوجوان از جمله وظایف اپراتورها برای ارائه سیم کارت‌های مخصوص کودکان و نوجوانان است.

رقابت در ارائه سیم کارت کودکان

براساس طرح صیانت از کودکان و نوجوانان در ارتباطات تلفن همراه پهن باند، اپراتورها می‌توانند گروهی ازشماره‌های قابل واگذاری خود را به کودکان نوجوانان اختصاص دهند که به طورقطع این سیم کارت‌ها از نظر قیمت، تفاوتی باسیم‌کارت‌های دیگرندارد و تنها ویژگی‌ آنها، درتعیین میزان دسترسی به خدماتی است که اپراتورهای تلفن همراه ارائه می‌دهند.

در حال حاضر هر سه اپراتور تلفن همراه کشور، مشغول بررسی امکانات قابل ارائه در سیم‌کارت‌های ویژه کودکان و نوجوانان هستند که پس از مهلت تعیین شده از سوی سازمان تنظیم مقررات و ارتباطات رادیویی، با امکانات متفاوت تر به دست مشترکین می‌رسد.

آرش کریم بیگی، مدیر روابط عمومی اپراتور دوم تلفن همراه در گفت‌و‌گو با «ایران» با اشاره به اقدامات اپراتور متبوعش برای ارائه سیمکارت‌های کودکان و نوجوانان گفت: ما در نظر داریم که مشترکین بتوانند سیم‌کارت فعلی خود را به سیم‌کارت کودک و نوجوان تبدیل کنند و از مزایای آن
بهره‌مند شوند.

ما در تلاش هستیم که این سیم کارت را به عنوان محصول جدید عرضه کنیم که قابلیت‌های جدید مانند مدیریت تماس‌های ورودی و خروجی، و به روز داشته باشد و والدین بتوانند به صورت آنلاین همه امکانات موجود در سیم‌کارت کودکان و نوجوانان خود را مدیریت کنند.  

وی افزود: سیم‌کارت‌های کودکان و نوجوانان ایرانسل از سال آینده روانه بازار خواهد شد و پدران و مادران می‌توانند از طریق اینترنت و اپلیکیشن‌های مختلف تماس‌های ورودی و خروجی فرزندانشان را مدیریت و کنترل کرده و از آنها لیستی تهیه کنند که با چه کسانی تماس بگیرند.

مدیر روابط عمومی ایرانسل ادامه داد: در مورد استفاده از اینترنت در سیم‌کارت‌های کودکان و نوجوانان این امکان توسط والدین فراهم خواهد شد که بتوانند میزان استفاده و محتوای مورد استفاده فرزندانشان را کنترل کنند. همچنین یک سری امکانات نظیر بازی‌ها، مفاهیم و مجموعه محتواهای متناسب با فرهنگ اسلامی – ایرانی را در دست تولید داریم که کودکان و نوجوانان بتوانند از آنها استفاده کنند.

این روزها با توجه به روند رو به رشد استفاده کودکان و نوجوانان از ارتباطات تلفن همراه و پهن باند و نگرانی روز افزون خانواده‌ها نسبت به این موضوع، ضرورت ارائه سیم کارت‌های مخصوص این ردیف سنی را دو چندان کرده است که امیدواریم این موضوع هر چه زودتر از سوی اپراتورهای تلفن همراه محقق شود.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

امیر: 1393/11/3010:27:03،
38
12
این سوسول بازیا چیه بچه گوشی برا چیشه
معلم: 1393/11/3011:48:44،
46
12
باید ببینید این تفکر جدید چه بلای سر بچه هاتون آورده !!!!!!!!!!!!!!
درس که نمیخونن!!!!!!!!!!!
همه کارهاشون باید اولیا انجام بدن!!!!!!!!!!!!!!!!
راهنمایی و دبیرستانی همه موبایل لمسی دارن حتی سر کلاس فیلم مبتذل می بینن!!!!!!!!!!!!!!
معلم ها هم که هیچ قدرتی ندارند !!!!اگر هم یک سری معلم ها از سر دلسوزی برخورد میکردند دیگه نمیکنن میگین به ما چه مگه چقدر حقوق میدن من فقط درس خودم رو میدم باقیش وظیفه پدر مارشون هست !!!!مشکلات مالی معلمان رو بی انگیزه کرده !!!
مشکلات در مدارس خیلی زیاده !!!!!!!!!!!!!! متاسفانه خیلی از خانواده ها هیچ نقش و مسولیتی رو برا فرزندانشون نمی پذیرند فقط میخوان برن مدرسه و از شرشون راحت بشن!!!!!!دقت کنید نگفتم همه گفتم خیلی
شهروند ایرانی : 1393/11/3012:25:49،
25
11
مدیرانی نا اگاه مملکتمان را به ورطه نابودی کشاندند, بس است اخرین رده جدول در همه چیز و همه جا , این قانون‌ شرع و اسلام و انسانیت نیست .
رضا: 1393/11/3012:49:59،
14
11
آقا مشکل از گوشی نیست مشکل از تداشتن فرهنگ درست استفاده کردنشه
وگرنه اگه فرهنگش بود کسی نگران بچش نبود واسه گوشی و فیلمای ... این چیزا اما متاسفانه ضعفی که راجبش حرف میزنیم بزرگتر از این حرفاست و خیلی چیزارو زیر خودش داره که باید به همش اشاره کرد اما شما اینو بدون فرهنگ استفاده باید از خیلی مرجع ها رسانه ها خوانواده ها جامعه اصلاح بشه وگرنه تو بچگیش نگیره دستش 13 سالگی میگیره تو گوشی نبینه تو اینترنت میبینه اونجا نبینه میره فیلمشو میگیره مساله گوشی نیست چیز دیگست امید وارم بفهمین
دلسوز: 1393/11/3013:11:44،
11
10
اول اینکه برخورد دو گانه بچه ها رو سر در گم کرده !!!!!!!!!!!!! دوم از یک طرف میخواییم همه آزادی داشته باشند از طرف دیگه هیچ حاضر نیستیم هیچ نظارتی روی اونها داشته باشیم داریم !!!!!!!!! البته مشکلات اقتصادی متاسفانه جدی گرفته نمیشن !!! هیچ فرقی نداره همه پدر مادرها دچار مشکل شدن
ali: 1393/11/3010:37:02،
14
18
اینم اختراع جدیده.از الان شکست خوردست شک نکنید
هامی : 1393/11/3010:46:20،
17
11
خدمتی دیگر در راه است (البته به جیب اپراتورا) ... جیب ما را میخواند ...
خدمتی بس شکست خورده و به قول یه بنده خدایی بی تدددددبییییر
بي نام: 1393/11/3011:50:20،
27
6
فردا هم حتما ميخوان سيم كارت نوزادن بدن و ببينن كه شير مادر خورده يا نه پم پرزش كي عوض شده و ... و نوزاد هم زنگ بزنه به مدد كار اجتماعي و از مادرش شكايت كنه
کامران: 1393/11/3018:07:38،
14
8
حقه بازی مدل جدید.
یعنی نمیتونن یک گزینه برای سیم کارتهای معمولی قرار بدن تا اولیاء اونو فعال کنند؟
مثل هزاران طرح عجیب و قریب که با # و * فعال میکنند.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
تور لحظه آخری
نگین خودرو
آیسان پرواز
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

قیمت خودروی جدید پژو 301 از سوی ایران خودرو مشخص شد + شرایط فروش مرداد 96
آغاز فروش فوری پژو 508 در مدل 2017 برای اولین‌بار در ایران + قیمت قطعی / مرداد 96
قیمت جدید محصولات شرکت سایپا اعلام گردید - مرداد 96 / محصولات سایپا گران شد
قیمت جدید محصولات پارس خودرو اعلام شد / افزایش قیمت محصولات / مرداد 96
خودروی جدید هایما S5 جهت نمایش به نمایندگی‌های ایران‌خودرو آورده شد + تصاویر
آغاز فروش خودروی جدید MG360 دنده‌ای و اتوماتیک/ مرداد 96 + شرایط فروش
اعلام شرايط پيش‌فروش خودروهای رنو تندر90 و رنو ساندرو
دستور جنجالی دقیقه نودی نعمت‌زاده حاشیه‌ساز شد
جدول قیمت پرطرفدارترین خودروهای وارداتی در بازار تهران
درآمد متوسط یک نانوایی چقدر است؟
مردم فریب فروش خودروهای زیر قیمت را نخورند + جدول
جزئیات قیمت پرطرفدارترین خودروهای تولید داخل در بازار تهران + جدول
فروش خودروی ساینا اتوماتیک برای اولین‌بار تا چند روز دیگر - شهریور 96
شرایط جدید فروش اقساطی محصولات ایران خودرو - شهریور 96
تولید چند خودرو سواری در کشور متوقف شد
آسایشگاه خیریه
آنلاین جو
تور لحظه آخری
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط هواپیما