کانال تلگرام ایران جیب

آخرین اخبار

آژانش مسافرتی جا اینجاس
کیان برنا
فروشگاه اینترنتی مدیسه
تور لحظه آخری,تور کیش,تور دبی,تور آنتالیا,تور ترکیه,تور استانبول
صرافی آرز
نیسان
کانال تلگرام ایران جیب

سود بساز و بفروشی کمتر از سود بانکی شد

کدخبر:۱۰۱۰۷چهارشنبه، ۲۹ بهمن ۱۳۹۳ - ۰۷:۵۸:۰۶۵۵۱۳ بازدید

با وجود کاهش قابل‌توجه قیمت مسکن در برخی مناطق تهران، ادامه رکود کم‌سابقه در این بازار موجب شده است تا بسیاری از تهرانی‌ها برای ...

با وجود کاهش قابل‌توجه قیمت مسکن در برخی مناطق تهران، ادامه رکود کم‌سابقه در این بازار موجب شده است تا بسیاری از تهرانی‌ها برای فروش خانه‌های خود دست به دامن پخش تراکت و نصب پرچ‌های عریض و طویل بر سر در خانه‌شان شوند. این در شرایطی است که فعالان بازار مسکن می‌گویند حالا برخلاف گذشته مردم به‌دنبال فروش خانه‌های بزرگتر و خرید خانه‌های کوچکتر در مناطق ارزان‌تر هستند.

آنها می‌گویند این دسته از فروشندگان برای‌ گذران زندگی ناچار به هزینه‌کردن از خانه‌شان شده‌اند. در این وضع برخی از بنگاه‌داران ناچار به تغییر شغل شده‌اند و تشکل‌های صنفی آنها تلاش می‌کنند با ارسال اخبار هیجانی به رسانه‌ها، مردم را به حضور در بازار مسکن تشویق کنند. از آن‌سو بساز‌و‌بفروش‌ها نیز موضوع از دست رفتن توجیه اقتصادی ساخت مسکن را مطرح می‌کنند و می‌گویند سود ساخت هر متر خانه کمتر از سود حاصل از پس‌انداز سرمایه در بانک‌ها شده است. این گروه از دست‌اندرکاران بازار مسکن از ریزش سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌وساز خبر می‌دهند. البته گزارش‌های مرکز آمار نیز گفته‌های فعالان بخش ساخت‌وساز را تأیید می‌کند. براساس آخرین گزارش مرکز آمار ایران، صدور پروانه‌های ساختمانی در ٣ ماهه نخست‌ سال‌جاری در تهران ٥٠,٥‌درصد و در کل کشور ٣٨.٤‌درصد کاهش داشته است.

موج تغییر شغل در بین بنگاه‌داران املاک

جوان افغانی روی چهارپایه ایستاده است و تلاش می‌کند با کاردک و دستمال خیس عنوان آژانس املاک را از روی درهای شیشه‌ای پاک کند. صاحب مغازه می‌گوید تا چند روز دیگر این بنگاه املاک به سالن غذاخوری تبدیل می‌شود. او که خود را «زنده‌دل» معرفی می‌کند به «شهروند» می‌گوید: امسال تعداد زیادی از همکارانش تغییر شغل داده‌اند، زیرا ادامه رکود سنگین در بازار مسکن موجب شده است که افراد دارای سرمایه کمتر نتوانند حتی از عهده هزینه‌های جاری و پرداخت حقوق پرسنل خود برآمده و به ناچار تغییر شغل می‌دهند. او ادامه می‌دهد: در ٦ ماه گذشته تنها یک قرارداد خرید و فروش مسکن، در این بنگاه املاک به امضا رسیده است. این در شرایطی است که منطقه فعالیت ما یعنی سعادت‌آباد تقریبا یک منطقه مرفه‌نشین است و ساکنان آن نسبت به سایر مناطق دغدغه مالی کمتری برای خرید خانه دارند.او با اشاره به وضع قراردادهای خرید و فروش در سال‌های گذشته، ادامه می‌دهد: در ٣،٢ ‌سال گذشته این بنگاه املاک، ماهانه حداقل ٣ قرارداد خرید و فروش به امضا می‌رساند اما با تشدید و ادامه رکود در بازار، فعالان این صنف در وضع بسیار بدی به سر می‌برند و تعداد قراردادهای فروش به حداقل ممکن رسیده است.

پرچم‌های عریض، طویل و پخش تراکت برای جلب خریدار

ادامه رکود در بازار مسکن در شرایطی رخ می‌دهد که بسیاری از فروشندگان با فرا رسیدن روزهای پایانی‌ سال قیمت‌شکنی کرده‌اند. زنده‌دل، فعال بازار مسکن به «شهروند» می‌گوید: در مناطق شمال غربی تهران کاهش قیمت مسکن قابل‌توجه است. درحال حاضر املاکی که پیش از این با قیمت متری ١٢‌میلیون تومان برای فروش فایل شده بودند تا متری ٨‌میلیون تومان هم قیمت‌شکنی کرده‌اند اما گویا انتظار خریداران برای کاهش قیمت‌ها بیشتر از نرخ‌های شکسته شده حال حاضر است و بازار همچنان در وضع راکد به سر می‌برد.

«وزیری» دیگر فعال بازار مسکن در مناطق مرکزی تهران نیز با تأیید نرخ شکنی فروشندگان به «شهروند» می‌گوید: رکود در بازار مسکن به اندازه‌ای است که بسیاری از فروشندگان تهرانی با نصب پرچم‌های عریض و طویل بر سر در خانه‌های خود، به دنبال مشتری هستند. این پدیده پیش از این و با این وسعت در تهران سابقه نداشت و فروشندگان معمولا به سپردن املاک خود به بنگاه‌داران منطقه بسنده می‌کردند، اما درحال حاضر مشتریان درخواست آگهی شدن خانه‌شان در روزنامه را با بنگاه‌داران مطرح می‌کنند و علاوه‌بر این خودشان با نصب پرچم و پلاکارد و پخش تراکت به صرافت جست‌وجوی مشتری افتاده‌اند.

مشتری‌ها در جست‌وجوی خانه‌های کوچکتر

«علی‌اکبر باقربیگی» دیگر فعال مسکن است که از وضع این بازار به بن‌بست خورده، ابعاد متفاوتی را فاش می‌کند. او به «شهروند» می‌گوید: در سالیان گذشته بیشتر خریداران مسکن به دنبال ارتقای کیفیت سرپناه خود بودند. به‌عنوان مثال مشتریان زیادی خواهان این بودند که خانه ٦٠ متری خود را به ٨٠ متر و بزرگتر تبدیل کنند یا محله سکونت خود را با منطقه بهتری جایگزین کنند اما درحال حاضر مشتریان زیادی دارم که به دنبال آن هستند خانه ١٠٠ متری خود را با ٧٠ متری تعویض کنند یا در محلات پایین‌تر ساکن شوند. بیشتر آنها می‌خواهند با سرمایه به‌دست آمده از کاهش کیفیت سرپناه‌شان، کار و درآمد جداگانه‌ای برای خود ایجاد کنند.

این فعال بازار مسکن ادامه می‌دهد: عمده مشکل این بازار، کاهش قدرت خریداران و ابهام آنها درباره آینده این بازار است این در شرایطی است که بازار مسکن توجیه اقتصادی خود را برای بسیاری از بساز و بفروش‌ها نیز از دست داده به‌گونه‌ای که بسیاری از آنها خانه‌های ساخته شده خود را از فایل‌های فروش بنگاه‌داران خارج کرده‌اند و تا رسیدن بازار به وضع پیش‌بینی شده‌تر، از فروش املاک‌شان اعلام انصراف داده‌اند و برخی دیگر که با گرفتاری‌های مالی مواجه شده‌اند یکی، دو واحد خود را فدا کرده و با قیمت‌شکنی تلاش دارند تا به بخشی از سرمایه موردنیازشان دست پیدا کنند.

سود بساز و بفروشی کمتر از سود بانکی

«مسعود عامری»، پیمانکار ساختمانی نیز با اشاره به افزایش هزینه‌های ساخت‌وساز و تشدید رکود در بازار می‌گوید: صرف‌نظر از افزایش قیمت مصالح ساختمانی، دستمزد کارگر حداقل ١٠ تا ١٥‌درصد نسبت به‌ سال‌گذشته افزایش داشته است. این موضوع سبب شده است تا قیمت تمام شده هر متر مربع از ٨٠٠ تا ٩٠٠‌هزار تومان در ‌سال گذشته به یک‌میلیون تا یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومان در‌ سال‌جاری برسد. این درحالی است که بازار در شرایط رکودی بدی به سر می‌برد و بسیاری از سرمایه‌گذاران با موضوع خواب سرمایه مواجه شده‌اند.

عامری ادامه می‌دهد: در وضع فعلی اگر خرید و فروشی هم انجام شود سود برگشتی به کمتر از سود بانکی رسیده است بنابراین بسیاری از سرمایه‌گذاران این عرصه ترجیح داده‌اند دارایی خود را به جای ساخت‌وساز در بانک پس‌انداز کنند و سود پولشان را دریافت کنند. این فعال بخش ساخت‌وساز مسکن با اشاره به جزییات هزینه تمام شده، به «شهروند» می‌گوید: به‌عنوان مثال یک متر خانه کلنگی در خیابان فاطمی تهران متری ٩‌میلیون تومان قیمت دارد. به فرض خرید زمین یک خانه کلنگی ١٠٠ متری، ٩٠٠‌میلیون تومان می‌شود. اگر پیمانکار این زمین را تبدیل به یک دستگاه آپارتمان ٤ واحدی کند به‌طوری که متراژ مفید هر واحد ٦٠ متر باشد قیمت تمام شده زمین هر واحد ٣‌میلیون و ٧٥٠‌هزار تومان می‌شود. اگر قیمت ساخت یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومانی را به این عدد اضافه کنید قیمت تمام شده یک مترمربع خانه نوساز در خیابان فاطمی حدود ٤‌میلیون و ٩٥٠‌هزار تومان می‌شود. این در شرایطی است که نرخ فروش در این منطقه حدودا متری ٦‌میلیون تومان است. با یک حساب ساده متوجه می‌شوید سود حاصل از فروش یک متر خانه برای بساز و بفروش حدود ١٧,٥‌درصد است. این درحالی است که برخی بانک‌های خصوصی تا ٢٧‌درصد سود به سپرده‌ها پرداخت می‌کنند.

خروج سرمایه‌گذاران کوچک از بخش ساخت‌وساز

«آرش موسوی» دیگر فعال بخش ساخت‌وساز مسکن به «شهروند» می‌گوید: در شرایط فعلی وضع به گونه‌ای است که تنها سرمایه‌داران بزرگ قدرت رقابت و ماندن در بازار مسکن را دارند و بسیاری از سرمایه‌گذاران کوچک از چرخه رقابت در این بازار خارج شده‌اند زیرا بسیاری از این سرمایه‌گذاران دارایی موردنیاز خود را از طریق وام تأمین کرده‌اند. آنها در این شرایط رکودی ناچارند سودهای گزاف وامی را بپردازند که برای آنها به صورت انباشت و خواب سرمایه درآمده است.وی ادامه می‌دهد: از سوی دیگر اجاره واحد یا خالی نگهداشتن آن باعث افزایش عمر و استهلاک بنا می‌شود و سرمایه‌گذار از این طریق نیز دچار ضرر و زیان می‌شود. بنابراین بسیاری از سرمایه‌گذاران کوچک این حوزه، از جمع فعالان بخش خارج شده‌اند.

صدور پروانه‌های ساختمانی به نصف رسید

خروج سرمایه‌گذاران از بخش ساخت‌وساز درحالی رخ می‌دهد که بنا به گفته کارشناسان یکی از مهم‌ترین عوامل تورم در بازار مسکن، کمبود عرضه نسبت به تقاضاست. نگاه گذرا به آخرین گزارش مرکز آمار ایران نیز کاهش قابل توجه سرمایه‌گذاری در بخش ساخت‌وساز مسکن را تأیید می‌کند. بنا به اعلام این مرکز، شمار صدور پروانه‌های ساختمانی در بهار امسال، کاهش چشمگیری نشان می‌دهد. براساس این گزارش صدور پروانه‌های ساختمانی در تهران به حدود نصف رسیده، این درحالی است که بررسی آمار شهرداری‌های کل کشور نیز حاکی از کاهش ٣٨,٤‌درصدی پروانه‌های ساختمانی است. بنا بر آخرین گزارش مرکز آمار ایران، ٣‌هزار و ٥٢٢ پروانه ساختمان در بهار امسال توسط شهرداری تهران صادر شده که این میزان نسبت به مدت مشابه‌سال قبل ٥٠.٥‌درصد کاهش نشان می‌دهد. گفتنی است، ساخت و سازهای تهران حدود یک‌چهارم کل ساخت‌وسازهای کشور را در بر می‌گیرد.

بلیط هواپیمادیدگاه ها

گل گلی: 1393/11/2908:01:29،
33
64
مگه خودت تو بساز بفروشی دست داری که می دونی کمتر سود میکنه ؟!
مترجم: 1393/11/2909:25:55،
73
83
خودتم فهمیدی چی نوشتی ؟؟؟
مانور: 1393/11/2909:34:56،
35
21
رسانه های جمعی تقریباهمشون روی بازارمسکن مانورمیدن حتی 50درصدگفته هایشان درست باشه جای نگرانیست
ازمردم: 1393/11/2909:53:21،
67
68
حالا کجاشو دیدن اقایون بسازوبندازها قیمتها باید نصف وحتی کمتر بشه .همین وبس .بله این دستور ملته .
علیرضا: 1393/11/2909:55:13،
68
77
من سازنده هستم در مطلبی که نوشته شده هزینه ساخت مشاعات از جمله پارکینگ و سرسرا و راه پله لحاظ نشده ضمن اینکه ساخت و فروش یک دستگاه آپارتمان حداقل 2 سال طول میکشه بنابراین در حال حاضر ساخت و ساز در این مقیاس ها زیان هم دارد برای سازنده چه برسد به سود 17 درصدی
کامی: 1393/11/2910:08:09،
68
15
یه سر برید تو بنگاه ها دارن مگس می پرونن دو تا از رفقای خودم که بنگاه داشتن دو ماهه زدن بیرون دنبال کار نون و آب دار میگردن ملک دیگه از کسادی گذشته رو به موته
شهروند نگران: 1393/11/2910:42:40،
40
17
خدا رحم کنه به مردمی که سپرده گذاری کردند, این سود ۲۲ درصد اخرش به کجا ختم بشه و از کجا میاد خیلی عجیبه, یونان ورشکسته داره تن به سود ده درصد میده پس ما تو کجای اقتصاد هستیم ؟
پاسخ به از مردم: 1393/11/2911:01:57،
31
53
آقای « از مردم » برات متاسفام . دستور ملت دیگه چه صیغه ای یه ؟ مگه تو کی هستی ؟ چقد سواد داری ؟ مگه خواب ارزونی ملکو ببینی !! فعلا به فکر اجاره ی آخر ماهت باش !!
جواب به از مردم: 1393/11/2914:40:12،
16
39
بابا باشه الان سکته میکنی حرص نخور ولی بدون هر چی عصبانی بشی چیزی تغییر نمیکنه و مسکن به سونامی نزدیکه شما و امثال شما هم اگه نداری یا برو چادر بزن یا وایستا اگه خواستم خیرات بدم خبرت میکنم
درحمایت از« از مردم»: 1393/11/3002:04:22،
26
16
بله کاملا درسته.الان تمام بساز بندازا از صدقه سر مردم دارن امورات میگذرونن. این دستور منه.
علی: 1393/11/2908:10:12،
88
16
اینهمه تفسیر از بازار مسکن بخدا لازم نیست عزیزان دیگه همه میدونیم قدرت خرید مردم اومده پایین.تا حداقل ۲ ساله اینده خبری از افزایش قیمت مسکن نمیشه
استاد : 1393/11/2909:30:00،
40
100
فقط افزایش قیمت سال بعدو نگاه کن ٬ به خودت امیدواری نده !!! جماعت ساده ...
نوید: 1393/11/2910:00:28،
52
26
دانش آموز هم نیستی -خواهیم دید.
شهرک اکباتان: 1393/11/2910:11:28،
62
15
مرد حسابی مردم تو نون شب خودشون موندن اجاره خونه رو هم ندارن بدن بعد صحبت افزایش قیمت سال بعد رو می کنی مگه سال بعد قراره چی بشه حقوقا چند برابر میشه یا کاسبی یهو توپ میشه قرار چه معجزه ای بشه که شما مالکا منتظر گرون شدن سال بعد نشستید برید تو مردم بچرخید بعد اظهارنظر کنین
Zebel: 1393/11/2910:39:20،
38
16
استاد! برو اسمتو عوض کن ، واسه خودت میگم.
آخه IQ ، مگه بالا بردن و پایین آوردن قیمت به همین شلیه ! بکشن بالا؟!!! رابطه فروشنده و خریدار یک اصل دوطرفست!
تو اگه بخوای از یه رودخونه ماهیم که بگیری ، باید حداقل یه ساعت بشینی منت ماهیا رو بکشی و واسشون موس موس کنی بلکه یدونه به قلابت بیفته!
یه بازار وقتی سوددهی بالا داره که توده های مردم پولشونو اونجا هزینه کنن ، الانم که قربونش برم توده ها دیگه باید امیدوار باشن پولشون به یه خودرو برسه ، خونه پیشکش!
نگاه نو: 1393/11/2908:16:41،
35
86

سود بساز و بفروشی کمتر از سود بانکی
اين مطلب را چه كسى باور ميكند ؟
هيچكس
پاسخ نگاه نو: 1393/11/2909:28:43،
63
17
حالا اینکه تو متوجه نمیشی یه بحث دیگس !!
سعید: 1393/11/2912:32:18،
22
21
منکه باور نمیکنم پس اگه اینطوره بمن بگید بانکها این سپرده هارو کجا سرمایه گذاری میکنن که میتونن همیچین سودی بدن؟؟ نکنه تومواد مخدر ؟؟؟
مردم: 1393/11/2908:18:52،
58
12
همه این عوامل از پایین بودن قدرت خرید مردم است باید طبقه متوسط وضعیف جامعه بتونن بخرن یعنی کاهش قیمت همراه با افزایش توان مالی مردم تا رونق ایجاد شود وهمه سود ببرن
طبقه متوسط سابق: 1393/11/2910:12:40،
44
13
نداریم از کجا بیاریم طبقه متوسط خیلی وقته له شده رفته چسبیده به طبقه فقیر
حميد: 1393/11/2910:48:18،
48
16
از دوستاني كه دم از پايين بودن قدرت خريد مردم مي زنند يه سوال دارم: آيا در 2 سال گذشته با قيمت متوسط 30 درصد بالاتر از قيمت هاي فعلي كسي مسكن نمي خريد؟
اگر الان كسي وارد بازار مسكن نميشه براي اينه كه مي دونه فعلا تو بانك بهتر داره سود مي كنه. اما به محض تغيير كوچكترين شرايطي همين افراد به سرعت با درآوردن پول خود از بانك ها به سمت مسكن خواهند رفت و تا به خودشون بيان، افزايش قيمت مسكن اتفاق افتاده و چه بسا از تمام سودي كه در بانك برده اند هم بيشتر شود. اين پديده قبلا هم اتفاق افتاده.
عرض بنده فقط يه چيزه: قدرت خريد براي كسي كه خريداره وجود داره ولي فعلا اين افراد تمايلي به حضور در بازار مسكن ندارند. كساني هم كه قدرت خريد ندارند متاسفانه بايد بگم حتي اگر قيمت مسكن نصف الان هم بشه بازهم قدرت خريد نخواهند داشت.
حميد: 1393/11/2910:56:12،
52
17
يكي از دلايلي كه دوستان عزيز از كاهش قيمت مسكن خوشحال مي شوند اين است كه فرضا 200 ميليون پول دارند و در سال 50 ميليون سود بانكي دريافت مي كنند پس سر 2 سال پولشون ميشه 300 ميليون ولي فرضا قيمت مسكن ثابت بوده و مي تونن خونه بزرگتري بخرن. اما يه توصيه برادرانه و صادقانه دارم: هر زماني كه براي خريد مسكن آماده هستيد و پول كافي داريد اين كار را بكنيد. زيرا طي 40 سال گذشته ثابت شده اگر كسي خواسته مطابق فرمول بالا عمل كنه بدجوري از صاحب خونه شدن عقب افتاده. ممكنه در مقطعي به صورت موقت نرخ تورم مسكن از سود بانكي كمتر باشه اما آمار درزا مدت هرگز چنين چيزي را تاييد نمي كنه. موفق باشيد
مهدی: 1393/11/2908:27:00،
63
24
خدا به حق 14 معصوم ریشه بساز و بندازی را از این شهر بیرحم بکنه. بسغز و بندازی= دلالی،دلالی،دلالی،دلالی
صابخونه: 1393/11/2909:27:24،
19
77
شما به مستاجریت برس ٬ آخر ماهم نزدیکه به فکر اجارت باش !
محمد: 1393/11/2910:41:51،
31
15
از كجا مي دوني مستاجره ؟ كجاي حرفش گفته بود من مستاجرم؟شايد شما علم غيب داري .
Zebel: 1393/11/2910:45:29،
30
11
آهای صابخونه ، اینقد به خونه دار بودنت نناز ، نترس ، من از تو جونترم و از توام بیشتر دارم ، پس فک نکن از نداری این حرفارو میزنم!

تو اگه دارا بودی از به رخ کشیدن صابخونه بودنت اینقد حال نمیکردی! آخه بدبخت ، خونرو آب کن (اگه بتونی) و برو پولشو خرج کن بلکه این شخصیت ناهنجارتو تعمیر کنی!
تهرونی‌ها: 1393/11/2913:03:34،
19
18
هشت ماه پیش تو منطقه دو فروختم ۶/۸۰۰ الان تو همان ساختمان متری ۶ م اصلا مشتری نداره, عامل رکود تمام مشاغل فقط به فقط سود بانکی ۲۲%
سپهسالار: 1393/11/2908:27:54،
26
27
خالی نبند برادر، جوسازی هم نکن ..... من خودم اینکاره هستم.... سود بساز بفروش< سود بانکی !!!!!!!!!!!!
علی: 1393/11/2910:14:59،
32
14
من نه این مقاله رو تایید می کنم و نه رد اما چیزی که به چشم خودم دیدم اینه که یک واحد روبروی ما هست صاحبش بیش از یکساله برای فروش گذاشته مشتری هم نداره .
الان شما سرمایه دارباش یک میلیارد تومان داشته باشی راحت سر سال 250 میلیون تومان بدون هیچ ریسکی از بانک می گیری حالا این امنیت رو بازار مسکن هم داره ؟!!!
نظر قطعي: 1393/11/2908:28:38،
20
36
قیمت تمام شده زمین هر واحد ٣‌میلیون و ٧٥٠‌هزار تومان می‌شود. اگر قیمت ساخت یک‌میلیون و ٢٠٠‌هزار تومانی را به این عدد اضافه کنید قیمت تمام شده یک مترمربع خانه نوساز در خیابان فاطمی حدود ٤‌میلیون و ٩٥٠‌هزار تومان می‌شود. این در شرایطی است که نرخ فروش در این منطقه حدودا متری ٦‌میلیون تومان است. با یک حساب ساده متوجه می‌شوید سود حاصل از فروش یک متر خانه برای بساز و بفروش حدود ١٧,٥‌درصد است.

چجوري شده 17.5 درصد؟
5 تومن دراومده 1 تومن سود ميشه 20 درصدش فكر كنما
ايران جيب حامي سرمايه داران
اخبارشم كه همش از گرونيو ضرر قشر كارگر ميگه
محمد: 1393/11/2909:30:12،
44
11
من خودم سازنده همین منطقه هستم
نکته ای که شما دقت نمی کنید اینه که پروسه تخریب و نوسازی تا رسیدن به دست مشتری بیش از 2 سال طول میکشه
یعنی در بهترین حالت 20 درصد برای 2 سال.
اگز ساخت مطلوب باشه که بیش از متری 1500 میشه.
سالی 10 درصد
سامان: 1393/11/2908:34:51،
31
25
شما نترس بساز بفروشی یه بانده که هیچ وقت ضرر نمیکنه ،این حرفا واسه گول زدن من و شماست!
ناشناس: 1393/11/2908:36:27،
46
21
حضرات مشاور املاکی روزی که در کوره افزایش قیمتها می دمیدید فکر این روزها نبودید؟
هادی: 1393/11/2908:39:14،
24
14
کاملا درسته...
سامان: 1393/11/2908:40:09،
25
49
دوستان لطفا گول این حرفها رو نخورید .
از نیمه دوم سال 94 مسکن حداقل تورم 30 درصدی خواهد داشت
در ایران زمانی که مسئولی حرفی میزند دقیقا بر عکس آن اتفاق میافتد در مورد ارز و خودرو و ... ثابت شده
حسین: 1393/11/2909:31:57،
31
17
پول دارین ؟ بله ! پس میخریم !
پول ندارین ؟ نخیر ! پس میگیم مسکن افزایش قیمتی نخواهد داشت !! ( چون باید یجوری خودتون رو قانع بکنین دیگه !)
Zebel: 1393/11/2910:52:24،
16
18
اولاً : در همیشه رو پاشنه نمیچرخه!
دویوماً : اونایی که تواناییشو دارن سرمایشونو واسه خرید خونه میبرن خارج از کشور که با اینکار اقامت هم میگیرن.
سیوماً : درسته گفتن زور جواب میده ، ولی باس حد خودتم بدونی. یه آدمم که واسه اعتراف گرفتن شکنجه بدی باید حد خودتو بدونی والا میمیره و هیچ حرفی هم نزده و دیگه ام نمیتونی زندش کنی.
چارماً : بقیشو نمیگم شاید توام یه فشاری به مخچت آوردی!
محمد: 1393/11/2908:45:25،
15
22
اون 17.5 درصد رو چه جوری حساب کردی؟؟؟
قیمت تمام شده : 4950000 تومان
قیمت فروش : 6000000 تومان
یعنی اختلاف قیمت= 1050000 تومان
1050000 تومان باید بر مبلغ سرمایه گذاری تقسیم بشه نه ارزش ملک!
که میشه: 21.2%
مهدی: 1393/11/2909:29:25،
22
10
فکر کنم زمان ساخت رو بیشتر از یک سال در نظر گرفته.
ناصر: 1393/11/2908:47:11،
27
11
فعلا که ضردارد سودش کجاست اگرهم بخواد ضررنکنه شهرداریهاباعث ضررش میشوند بااین حساب سازیهای بیچاره کننده
حبيب: 1393/11/2908:48:27،
37
24
اميدوارم روند كاهش قيمت مسكن ادامه پيدا كند تا با قدرت خريد مردم متعادل گردد.
reza: 1393/11/2909:06:48،
20
10
اگه حالا سودبانکی داره ساله دیگه ضرزهم داره
بهنام: 1393/11/2909:09:27،
33
10
تازه اگه سازنده وام نگیره پیش فروش نکنه و همه پول رو تا آخر نقد از جیب خودش خرج کنه 17 درصد میده و گرنه سازنده ضرر هم میده تازه به اینها باید اعصاب خوردکنی و احتمال پرداخت دیه در صورت فوت یا جرح کارگرها درحین انجام پروژه رو هم اضافه کنی که در این صورت یه چیزی از جیب هم باید بزاری
مانور: 1393/11/2911:07:49،
14
12
اقای عبدی یعنی مهندس بهنام حقیقتها رامیگه
املاکی: 1393/11/2909:19:28،
22
38
دروغی بیش نیست حداقل۳۰تا۴۰درصد رو هر ساختمان بعد از فروش مجموعه سود داره تو همین بازار وای به حالی که سرمایه ها برای سال ۹۴ بیاد سمت مسکن دولت وشهرداری برای سال ۹۴ خواب دیدند(خرداد وتیر شروع افزایش است)حالا منفی یا مثبت بدید
رضا: 1393/11/2910:18:10،
21
13
منفی مثبت مهم نیست آقا ، چیزی که قیمت رو تعیین می کنه قدرت خرید مردم هست واقعیت اینه که مردم ایران عین جغرافیای کشور که رو به خشکسالی رفته و فکری براش نشده دارن هر سال فقیر تر می شن و بنابراین رفع نیازهای اولیه ( خوراک و پوشاک و یک سرپناه حداقلی) براشون اهمیت داره نه خونه عوض کردن به همین دلیل این رکود ادامه خواهد داشت . شما هم بهتره به نظر من به فکر تغییر شغل باشی .
ممل: 1393/11/2910:40:59،
17
14
من فکر کنم شما داری دروغ می بافی ....
زال الدین: 1393/11/2910:42:57،
13
14
غیبگوییهات منو کشته
ایرانی: 1393/11/2909:35:56،
22
18
دولت با این قیمت نفت شروع به فروش کارت خدمت وافزایش عوارض جواز ساختمانی ۸دصد افزایش عوارض وافزایش بنزین و قطع یارانه وعوارض خودرو مالیات برافزوده کرده نهایتا با اجرای فاز جدید یارانه «مسکن افزایش پیدا میکند »
محمد: 1393/11/2910:07:17،
19
12
اگه افزايش عوارض جواز ساختماني يا همون صدور پروانه ٨٪ درست باشه
با افزايش ١٥٪ دستمزد سال اينده
افزايش ٢٪ ماليات ارزش افزوده
و افزايش قيمت مصالح

وهمينطور تاكيد دولت به هدايت سرمايه هاي سرگردان به بازار كم رونق بورس و نسبتا جذابتر مسكن بجاي ارز و سكه (كه حضور سرمايه در ان كمكي به چرخه اقتصادي كشور نميكنه)

متاسفانه بايد گفت عليرغم توان بازار، اينها علايم افزايش قيمت مسكن سال اينده است چون از يه جايي به بعد با افزايش هزينه هاي ساخت، سود ان به دردسرش نميارزه و سرمايه گذار از بازار مسكن هم فرار ميكنه پس دولت از افزايش نسبي قيمت با افزايش هزينه ها داره حمايت ميكنه

حالا اينكه بازار چقدر كشش افزايش قيمت داره و اينكه جهش بوجود مياد يا با افزايش هزينه ساخت، تقاضايي نباشه و ركورد سنگينتر بشه همه ريسك بازار مسكنه كه مسلما به نفع سرمايه گذار و مصرف كننده نيست اما اين دلاله كه هميشه سود ميكنه
رامین: 1393/11/2910:49:04،
17
18
حرف حساب میزنه محمد
خدا کنه مجموعه این عوامل به ثابت موندن قیمت کمک کنه
دوستان تمامی بانکها در ساخت و ساز دست دارند و سود های بانکی متاسفانه به مسکن هم وابسته است.
مهدی: 1393/11/2910:18:21،
18
13
مهم ترین علت رکود و افت قیمت مسکن رشد منفی اقتصاد و به عبارتی دیگر کاهش درامد در جامعه است.به نظر میرسد با توجه به کاهش قیمت نفت و کاهش درامد جامعه و رکود در سایر بخشهای اقتصاد و کاهش بودجه عمرانی رکود مسکن ادامه یابد و قیمت زمین در عرض سال اینده کاهش داشته باشد.
عاقل: 1393/11/2911:54:45،
18
16
بزرگان عزیز ما از خدا عمری گرفتیم و تجربه ای داریم مطمئن باشید اگر قیمت زمین پایین نیاید (که باید بیاید) حتماً تا چند سال ترقی هم نخواهد کرد و بنابراین قیمت آپارتمان نوساز (در صورت افزایش قیمت مصالح) فقط سالانه رقم ناچیزی افزایش میابد و خرید و فروش هم بیشتر روی ملکهای زیر50متر خواهد بود
توفان: 1393/11/2910:22:22،
23
24
اونهايي كه ازركود مسكن خوشحالند ،منتظر باشند روزى را كه فرش زير پايشان را براى زنده ماندن بفروشند،چون ركود و بيكارى در اين بخش زندگى همه را متلاشى خواهد كرد،كه همين الان هم اثرات مخرب و روزافزون آن را ميبينيد.
کاشفیان: 1393/11/2911:09:57،
19
10
نه اینکه تا الان که رونق داشته همه خونه دار شدن !!!! همه چی گل و بلبل شده .... یکم واقعیات رو ببین .... جو گیر نشو...
رضا: 1393/11/2910:37:48،
23
19
گول این جو سازی ها رو نخورید مسکن اصلا ارزون هم نشده وقتی میانگین قیمت آپارتمان در تهران 2 تا 3 میلیون شد اونوقت ارزون شده....

اگه پول نقد دارید برید بسمت سپرده های بانکی ... والله ما گفتیم
رسول: 1393/11/2911:15:30،
21
19
مسكن هميشه بعد از افزايش سريع وارد ركود طولانى مدت ميشه ١٥ سال گذشته همين طور بوده پس تا سال ٩٥ بعيده گرانتر بشه
رضا: 1393/11/2911:20:25،
16
11
سود بانکی کم بشه، سرمایه های خرده از بانک می آد بیرون می ره به سمت ارز و سکه و....
همین ثبات نیم بند هم به هم می خوره.
کلا حرف درستی که سود کم بشه ولی در شرایط رکود تورمی هر کاری بکنی یه مشکلاتی بوجود می آد.
ایرانی: 1393/11/2911:28:44،
14
6
مسکن هم یه کالای اقتصادی هست, و مثل همه کالا های دیگر در فرمول عرضه - تقاضا قرار داره.
وقتی تقاضا به جهت کاهش قدرت خرید بیاد پایین, مسلما عرضه هم به جهت زیان ده بوده پایین میاد.
متاسفانه تا وقتی که حرکت مثبت واقعی ( نه فقط شعر و شعار ) در عرصه اقتصادی اتفاق نیفته, نه تنها در بازار مسکن, که در همه بازارها شاهد رکود خواهیم بود. بهتره به جای بحث و دعوای بیهوده در فضای مجازی, به فکر راه چاره بود.
m@jid: 1393/11/2911:45:16،
18
12
کوتاه میگم متاسفانه ۲/۳ اقتصاد راخلی کشور بر پایه ساخت و ساز هستش .دیگه انقدر بحث نداره اگه یکم درست فکر کنید متوجه میشید
علی: 1393/11/2913:04:21،
17
10
علت اصلی تمام این رکودها تحریمهاست ،اینکه شعار بدیم تحریم اثر نداره ،فریاد الکی است.وقتی چرخ صنایع بخوابه همه چیز را تحت تاثیر قرار میده والا با این تیم اقتصادی زبده کنونی اگر تحریم نبودیم شاهد رونق بالای کسب و کار بودیم و اینقدر بیکار نداشتیم.
شهاب: 1393/11/2913:17:10،
12
13
سلام.این مطلب که سودساخت وسازکمترازسودبانکی شده کاملا صحیح است چون خود من هم پولمو گذاشتم بانک درحالیکه قبلاساختمون میساختم.رکوددر بازار مسکن اصلا به صلاح نیست زیرا ۳۰۰شغل حتی بیشترباساخت مسکن درگیرهستن که الان همگی دارای کسادی شدیدیاحتی ورشکستگی ان.
توفان: 1393/11/2914:07:33،
16
18
دوست من ، من سازنده هستم ولی قبل از آن یک مهندس باسابقه که برای جامعه خیر میخواهم.
ارزان شدن مسکن آرزوی من است ولی بدان که مسیر آن از رونق اقتصاد صنعتی و تولیدی میگذرد.
واقعیت اینست که تا وقتی مسکن تنها مفر حل مشکل بیکاری و به تبع آن امنیت و ثبات است،گرانی آن الزامی است گرچه خوشایند هیچکس نباشد.
بهتر آنست که تولید رونق و مسکن از گرانی بیرویه بیرون شود ولی واقعیت برای کسانی که میخواهند آینده این بخش را ببینند،گرانی بیشتر است.و بدانید که عرضه و تقاضا در این بخش به خاطر حساسیتهای آن ،کاملا مدیریت و هدایت میشود.
soro: 1393/11/2914:34:12،
14
60
اصلا شما بگو 22% باز به این همه سگ دو زدنش نمی ارزه... خو پولمو راحت بزار بانک چه کاریه....
تازه 22% یه شرط اینکه زود خونه رو رد کنی بره...
S&G: 1393/11/2915:52:24،
15
13
اولین نظرم تو سایت ایران جیب همین چند ماه پیش بود که گفتم مسکن به شدت قیمتش میاد پائین و خریداری هم پیدا نمیشه تا برگرده به قیمتی که قبل از تحریم ها بود...اما من رو مسخره کردن...این مدت هم که میگفتن بازار مسکن داره یواش یواش از رکود در میاد همش جو روانیه ولی کور خوندن مردم نمیخرن تا موقعی که خودشون میفهمن چه قیمتی مناسبه واسه خرید...
نادیا: 1393/11/2915:57:16،
18
13
خوش بحال شما به فکر خرید و فروش مسکن هستید من دختری هستم سر زندگی خودم با دو بچه وحقوق کارمندی خدا را شکر میکنم ولی مادرم از زور بیپولی و گرسنگی صبح با من تماس گرفت و گریه کرد از صبح تا الان دنیا روی سرم خراب شده برای مادر زحمتکش و با آبرویم که فقط باسیلی صورت خودش سرخ نگه میدارد .
Maverick: 1393/11/2916:44:16،
15
8
اینا هم از فرغون ساز ها یاد گرفتن. منظورشون اینه قیمت ها باید بره بالا ولی زرشک!!!
ناصر: 1393/11/2921:14:07،
13
11
يكئ از بنكاه داران مسكن مئ گفت جويدها مئ گفتند الهئ قهتئ بيايد ولئ ركود نيايد در زمان رياست جمهمورئ آقائ خاتمئ كارخانه ٣ شيفت كار مئ كرد ومردم به رفاه بودند ولئ حال خاتمئ ممنوع تصوير شد
آنتی بساز و بنداز: 1395/2/1720:24:43،
2
3
خدا رو شکر کار این بساز و بفروش ها بخوابه یه عده از راه آسون پولدار نشن به مردم فخر بفروشن.

افزودن دیدگاه


  • نظرات غیر مرتبط با موضوع خبر منتشر نمی شوند.
  • نظرات حاوی توهین و افترا منتشر نمی‌شوند.
  • لطفاً نظرات خود را به صورت فارسی بنویسید.
نام:
پست الکترونیک:
متن:
در صورتی که تمایل دارید بعد از تایید از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود ، علامت بزنید

در صورتی که تمایل دارید بعد از پاسخ به نظر شما از طریق ایمیل به شما اطلاع داده شود، علامت بزنید
نگین خودرو
رزرو هتل

پربازدیدترین اخبار هفته

پربحث ترین ها

آغاز فروش فوری رنو کپچر 2017 از سوی ایران خودرو با قیمت جدید/ مهر 96 + شرایط
بخشنامه شماره 2 پیش فروش محصولات ایران خودرو ویژه مهر 96
زمان واریز و برداشت یارانه نقدی مهر ماه 96 اعلام شد
لیست قیمت جدید کارخانه‌ای محصولات ایران خودرو - نیمه دوم مهر 96
بخش‌هایی از سخنرانی روز جمعه ترامپ درباره ایران فاش شد
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز شنبه 22 مهرماه
آغاز دور جدید پیش فروش خودروی دنا پلاس از سوی ایران خودرو - مهر 96
ورود نسل جدید خودروهای ماهیندرا به ایران + حدود قیمت
قیمت روز پژو 2008 در بازار تهران
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز پنجشنبه 20 مهرماه
مهم‌ترین خودروهایی که ورودشان به ایران ممنوع شد
کدام خودروها در بازار بیشترین اختلاف قیمت را با نمایندگی دارند؟
قیمت خودروهای صفر در بازار تهران امروز پنجشنبه 20 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز دوشنبه 24 مهرماه
قیمت دلار و دیگر ارزهای پرمتقاضی امروز یکشنبه 23 مهرماه
آسایشگاه خیریه
تورآنتالیا
فروشگاه اینترنتی مد و پوشاک دیجی استایل
بلیط قطار